Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

+7
reza shahabi
امیرعباس حسینی
صادق محمد نژاد
بهنــــــ❤ــاز
رعنا شهسوار
نیایش میلانی
سمانه سرافراز
11 مشترك

نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Empty نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

پست من طرف سمانه سرافراز الخميس فبراير 05, 2015 4:33 pm

حکیم ارد بزرگ (آشتی دهنده نسل امروز با فلسفه و حکمت کهن)

سیمین بهبهانی امروز دفن شد . این تیتر اخبار بسیاری از خبرگزاری ها و سایت های خبری بود . اما آیا این دفن شدن باعث می شود دیگر نام و یاد این شاعره دوست داشتنی هم پاک شود ؟ مسلما خیر . تا اشعار سیمین هست و خواننده مشتاق هم هست او زنده است و به جریان زندگی خودش ادامه می دهد . این مقدمه را نوشتم تا به این جا برسم که آدم های بزرگ ماحصل و میوه یک تاریخ ، یک تمدن و یک بینش اجتماعی وسیع هستند که باید قدر آنها را دانست و از هر ثانیه زندگی آنها بهره جست . همه می دانیم که ما ایرانی ها مرده پرست هستیم . در واقع چشم دیدن بزرگان زنده کشور خودمان را نداریم . همین که می میرند بر سر و کله مان می زنیم و می گوییم واویلا و الاآخر ...
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Great_Orod_14
امروز یکی از بزرگان کشور ما از میان ما رفت . آیا بزرگان کشور ما بی نهایت زیاد هستند ؟ خیر . اگر خوب دقت کنیم می بینیم تعدادشان خیلی کمتر از آن چیزی است که فکرش را می کنیم .
یکی از این اندک بزرگان حال حاضر ایران ما ، حکیم ارد بزرگ (Great Orod) است . کسی که حکمت و فلسفه این سرزمین را حیاتی دوباره بخشیده است . تا قبل از او ، همه حکمت و فلسفه ایران را امری پیچیده ، دور از دسترس و مبهم می دیدند . حتی یک جمله از فلاسفه و حکمای بزرگ ایران در بین نسل جوان و حتی تحصیل کرده در علوم انسانی این مملکت شنیده نمی شد . وقتی از فلسفه صحبت می شد تنها چند اسم را ردیف می کردند و دیگر هیچ . اما امروز هزاران جمله قصار و پندآموز حکیم ارد بزرگ ، فصل آشتی جامعه ایرانی با فلسفه و حکمت کشورمان را موجب شده است .
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Great_Orod_12
حکمت و فلسفه ایران با حکیم ارد بزرگ ، زایش و تولدی دوباره یافت . هر چند مانند هر امر تازه ای ، بسیاری منکر نور این خورشید تازه شدند . اما در نهایت اندیشه های بکر و عمیق حکیم ارد بزرگ به همه جا راه یافت و امروز کمتر سایت پر طرفدار اینترنتی را می توان پیدا کرد که جمله و سخنی از حکیم را در خود نداشته باشد . اگر سری به خیابان دانشگاه تهران بزنید هم صدها کتاب را می بینید که پر است از جملات حکیم ارد بزرگ .
اندیشه سیال است و خودش مسیر خود را پیدا می کند و جاری می شود و کام همه تشنگان را سیراب می سازد .
امروز حکیم ارد بزرگ زنده است ، هر چند برخی می گویند حکیم چهارصد سال سن دارد . برخی هم می گویند او در 1704 میلادی بدنیا آمده و در 1790 درگذشته است !! اما واقعیت آن است که حکیم زنده است . حال سئوال این است که ما چقدر از وجود این خورشید اندیشه سود جسته ایم ؟
آیا ما مانند همه پدران و مادرانمان می خواهیم روزی از حکیم بزرگ یاد کنیم که او مرده است ؟
آیا منتظر به کما رفتن و بیمارستان رفتن حکیم هستیم تا پشت در بیمارستان صف بکشیم ؟
واقعا کی و در چه زمان ما می خواهیم دست از مرده پرستی برداریم ؟ چرا تا بزرگانمان زنده هستند قدرشان را نمی دانیم ؟ حکیم ارد بزرگ فلسفه و حکمت ایرانی را نقش و جلایی دوباره بخشید ، به یادمان آورد که مهربانی ، شادی ، آزادی و میهن چه ارزشی دارند .
و امروز یکی از بزرگترین سئوالات ذهن من این است که : چرا صدا و سیما از این فیلسوف بزرگ دعوت نمی کند ، تا ما بیشتر از اندیشه های این فیلسوف ایرانی استفاده کنیم ؟

محمد فاطمی از گروه دانشجویی حکمت و فلسفه ابیورد

برچسب‌ها: محمد فاطمی, فیلسوف, حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان, حکیم ارد بزرگ, Great Orod
سمانه سرافراز
سمانه سرافراز
Admin

رتبه : 137628

https://hakimorod.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Empty رد: نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

پست من طرف نیایش میلانی الإثنين مارس 09, 2015 12:14 am

حکیم ارد بزرگ از خردمندی می گوید از دانش و تجربه سخن می گوید و از مهر به انسانیت و آزادگی .
از این جهت است که بسیاری او را فرای یک فیلسوف می شناسند و لقب حکیم به او می دهند . چون درمانگر زخم هایی است که از سر نادانی و کجروی حادث شده است .
او ما را به مهربانی و انسانیت فرا می خواند و از دوستی و مهر می گوید و می خواهد به یاد بیاوریم که انسانیم و از ما انسانیت انتظار می رود .
نیایش میلانی
نیایش میلانی

رتبه : 118364
شهر من : تهران

پست من طرف رعنا شهسوار الإثنين مارس 23, 2015 3:31 pm

متاسفانه نامهربانی ها خیلی زیاد شده و ما دچار یک بحران اجتماعی هستیم به نظر من مهمترین کار حکیم ارد بزرگ این بود که نسل امروز را به اخلاقگرایی و ارتباط درست و سازنده تشویق کرد و معاشرت اجتماعی را آموزش داد . حکیم از نیکی ها و خوبی ها و مهربانی ها می گوید و کوشش می کند این شمع خاموش نشود .

cheers flower

اين مطلب آخرين بار توسط رعنا شهسوار در السبت أبريل 11, 2015 3:40 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
رعنا شهسوار
رعنا شهسوار

رتبه : 115301
شهر من : کیش

پست من طرف بهنــــــ❤ــاز الإثنين أبريل 06, 2015 1:25 am

به نظر من بیشترین تلاش حکیم در جهت آموزش نحوه تربیت و اخلاق اجتماعی بوده است . اینکه به هم مهربانی کنیم ، برای هم ارزش قائل باشیم تا شاد باشیم و ...  
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ 2236079009

اين مطلب آخرين بار توسط بهنــــــ❤ــاز امراللهــی در السبت أبريل 11, 2015 10:43 pm ، و در مجموع 1 بار ويرايش شده است.
بهنــــــ❤ــاز
بهنــــــ❤ــاز

رتبه : 121583
شهر من : رشت

پست من طرف صادق محمد نژاد الثلاثاء أبريل 07, 2015 11:00 pm

بسیار مطلب پر بار و مفیدی بود.
لذت بردم . خسته نباشید .  Like a Star @ heaven flower
صادق محمد نژاد
صادق محمد نژاد

رتبه : 112640
شهر من : بروجرد

پست من طرف امیرعباس حسینی الأربعاء أبريل 08, 2015 10:56 pm

هزاران سال است که ما انسانها متولد میشویم و میمیریم و هر کسی می آید و نغمه خود را می خواند و می رود، خرم آن نغمه که انسانها بسپارند به یاد، بله تنها از نیکی و افراد نیک سخن خواهنند گفت و حکیم ارد بزرگ سخن از مهر و مهربانی می گوید و او جاودانه است.
sunny flower
امیرعباس حسینی
امیرعباس حسینی

رتبه : 118902
شهر من : آبادان

پست من طرف reza shahabi السبت أبريل 11, 2015 5:32 pm

(حکیم ارد بزرگ آشتی دهنده نسل امروز با فلسفه و حکمت کهن)
این تیتر مطلب خانم سمانه سرفراز مرا به سوی خود جلب کرد.. واقعا مایی که در مورد حکمت هیچ نمی دانستیم امروز به لطف حکیم به آن آگاه شدیم و زندگی خود را با این حکمت و اندیشه قشنگ تر و پربار تر ساختیم. I love you flower
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 125978
شهر من : Sydney

پست من طرف نیایش میلانی الخميس يونيو 18, 2015 3:04 am

رضا شهابی نوشته است:(حکیم ارد بزرگ آشتی دهنده نسل امروز با فلسفه و حکمت کهن)
این تیتر مطلب خانم سمانه سرفراز مرا به سوی خود جلب کرد.. واقعا مایی که در مورد حکمت هیچ نمی دانستیم امروز به لطف حکیم به آن آگاه شدیم و زندگی خود را با این حکمت و اندیشه قشنگ تر و پربار تر ساختیم. I love you flower

آقای شهابی کاملا باهاتون هم عقیده هستم
من این مسئله رو در ارتباطات اجتماعی و شخصیم به وضوح شاهد هستم و از این بابت خیلی خوشحالم
نیایش میلانی
نیایش میلانی

پست من طرف جلیل الإثنين يونيو 29, 2015 10:51 pm

اگه سرنوشت بزرگان جهان رو ببینیم ، میبینیم همه ایشان در زمان خود تنها بودند و کسی نمیتوانسته آنها را درک کنند چون شعور مردم زمانشان پایین بوده ، اما حالا که عصر ارتباطات است مردم باسواد شده اند و تحصیلات علمی کرده اند ! این فیلسوف ایران ما در زمان حال حاضر اینقدر تنها !!! چرا ؟؟؟؟؟؟ Sad
Anonymous
جلیل
مهمان

پست من طرف طناز الثلاثاء يونيو 30, 2015 5:06 pm

تقصیر خودمونه آقا جلیل . ما شاید سواد تحصیلی داشته باشیم اما سواد فرهنگیمون در حد اکابر هم نیست . پس باز هم در قرن 21 فیلسوفی داریم. اما مردم هنوز اینو درک نکردن و قدر نمیدونن No
Anonymous
طناز
مهمان

پست من طرف سوگند سهرابی الثلاثاء يونيو 30, 2015 9:52 pm

طناز نوشته است:تقصیر خودمونه آقا جلیل . ما شاید سواد تحصیلی داشته باشیم اما سواد فرهنگیمون در حد اکابر هم نیست . پس باز هم در قرن 21 فیلسوفی داریم. اما مردم هنوز اینو درک نکردن و قدر نمیدونن No

من با این حرف طناز کاملا موافق هستم در ایران فقط کسانی که مرده اند و استخوانهایشان پوسیده دانشمند محسوب می شوند زنده ها عددی محسوب نمی شوند . در کتاب سرخ حکیم بزرگ از همین موضوع هم نوشته اند ببینید :

((- مرده پرستی هنر ایرانیان شده است ، تا زمانی که  اساطیر و مشاهیر خود را در بین  مردگان جستجو می کنند رنگ رشد و پیشرفت را نخواهند دید .

- شگفت آور است در این سرزمین ، دعوا بر سر ایرانی و یا غیر ایرانی بودن مشاهیر گذشته ، بسیار بیشتر از شناخت و بزرگداشت مشاهیر زنده است .

- کوروش ، داریوش ، نادر و ابوعلی سینا و ... مرده اند ، از جنازه آنها چه می خواهید ؟ اگر به آن میزان زمانی که صرف تعریف و تمجید آنها می کنید را صرف تشویق زندگان می کردید امروز کشوری بسیار آبادتر و هزاران هزار چهره فاخر داشتیم .

- ایران ما تاریخی کهن و دیرینه دارد.  در بخش هایی از خراسان ، مازندران ، سیستان و بلوچستان ، همدان ، کردستان و خوزستان با تمدن هایی باشکوه و با پیشینه ایی  بیش از 7 هزار سال روبرو هستیم ، شوربختانه برخی می خواهند با کپی برداری از داده های غرب ،  تاریخ چند هزار ساله ایران را به هخامنشیان و ساسانیان خلاصه کنند ، که این باور من نیست . خانه کودکی که ارد در آن بزرگ شد در درون بخشی از ارگ باستانی شهر شیروان بود . در کنار تپه فرمانروایی 7 هزار ساله آن ، یک پیکره کهن ، با معماری پیچیده و بسیار زیبا ، حال چگونه  بپذیرم که ما تنها 2500 سال پیشینه باستانی و تمدن داریم ؟  باید دودمان امروز ، نگاهی فراتر از این به تاریخ ایران داشته ، مرده پرستی را رها نموده و در پی آفرینش افتخارات تازه برای این سرزمین باشد.  برج و باروهای کهن به ما می گویند : از ما زیباتر و سترگ تر بسازید نه آنکه در برابر ما زانو زده و ایران را از رشد و پیشرفت دور سازید  . حکیم ارد بزرگ))
سوگند سهرابی
سوگند سهرابی

رتبه : 110792
شهر من : میانه

پست من طرف شانلی الثلاثاء يونيو 30, 2015 11:56 pm

همه فقط با تو همدردی میکنند، ای کاش فقط یه نفر پیدا بشه کسی که صادقانه بگه: نگران نباش با هم درستش میکنیم .
Anonymous
شانلی
مهمان

پست من طرف دریا نوبخت الأربعاء يوليو 01, 2015 3:25 am

این جریان مرده پرستی در ایران اصلا چیز تازه ای نیست که تعجب کنیم ازش همیشه همین رفتار با بزرگان و اندیشمندان ما میشده و تا زمان مرگشون کسی قدرشون رو نمی دونسته ولی ما جوون ها هرگز نمی گذاریم این اتفاق برای تنها حکیم بزرگ کشورمون بیفته و قدرشون رو می دونیم shad

دریا نوبخت

رتبه : 110162
شهر من : تهران زندگی می کنیم ولی اصلیتمون گیلان

پست من طرف حبیب فنی زاده الأربعاء يوليو 01, 2015 2:02 pm

محمد فاطمی از گروه دانشجویی حکمت و فلسفه ابیورد نوشته است:حکمت و فلسفه این سرزمین را حیاتی دوباره بخشیده است . تا قبل از او ، همه حکمت و فلسفه ایران را امری پیچیده ، دور از دسترس و مبهم می دیدند . حتی یک جمله از فلاسفه و حکمای بزرگ ایران در بین نسل جوان و حتی تحصیل کرده در علوم انسانی این مملکت شنیده نمی شد .

متاسفانه در مورد نقش بسیار ارزشمند حکیم ارد بزرگ و حقی که بر گردن حکمت و فلسفه کشورمان دارند خیلی کم نوشته شده است .
حکیم ارد بزرگ با سخنان آگاهانه و زیبایش بین مردم و فلسفه دوستی دوباره برقرار نمود باید قبول کنیم که قرن ها بود فلسفه در کشور ما به کلی نادیده گرفته شده بود برخی از مردم در برابر فلسفه گارد بسته داشتند امروز وقتی جملات حکیم ارد بزرگ براحتی در زبانها می چرخد و آن را برای هم پیامک می کنند این خودش مشخص است که دیگر فلسفه به درون خانه ها و اندیشه ها جاری شده و مردم احساس می کنند حکمت و فلسفه چندان هم بد نیست .
پس از آنکه جملات قصار حکیم ارد بزرگ در همه جا پیچید عده ایی در اینترنت خواستند خودی نشان داده و در برابر حکیم جملات قصاری را بیرون بدهند
آمدند به نام کورش کبیر و داریوش کبیر و انوشیروان و حسین پناهی هزاران جمله کوتاه نوشته و آنها را در اینترنت قرار دادند
حال آنکه همه تاریخدانان می دانند ما از پادشاهان باستانی حتی تاریخ تولد آنها را نمی دانیم همه چیز در پرده است هیچ کتاب مکتوبی که از آنان سخنی داشته باشد نداریم جز چند سنگ نوشته که گویای تاریخ فتوحات آنها است .

خوشبختانه دختر حسین پناهی در مصاحبه ایی اعلام نمود 99 درصد سخنانی که به پدرم نسبت می دهند از او نیست و البته همه اهل تحقیق و تاریخ شناسان هم معتقدند حتی یک جمله از پادشاهان گذشته از آنها نیست .

بهر روی این که چند نفر با عجله بخواهند به نام این و آن جمله بنویسند هم از موج بزرگی است که حکیم ارد بزرگ در ایران با حکمت و فلسفه اش ایجاد نمود.
کسانی که با نام این و آن جمله می نویسند خود نمی دانند که با این کار در حال تیشه زدن به هویت اصلی آنها هستند .
موجی که استاد واژگان طلایی حکیم ارد بزرگ ایجاد نمود خیلی از اهل قلم را به تکاپو انداخت بلکه آنها هم به این گردونه بپیوندند و گوی سبقت را بربایند از جمله آقای دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی و نزدیکان دکتر علی شریعتی که بتوانند جملاتی از کتابهای پدرشان را استخراج کرده و به نمایش بگذارند .
باید از این ها پرسید چرا همه شما جملات قصارتان را در ظرف همین دو سه ساله بیرون داده اید مگر شما مدعی نیستید ؟ حالا که دیدید جملات برگزیده حکیم ارد بزرگ در سراسر جهان طرفدار پیدا کرده یک شبه آمده اید تا خودی نشان دهید .
بسیاری از آنهایی که با کمک گرفتن از این ور و آن ور و کلی امکانات آنچنانی بدنبال گرفتن میدان از حکیم ارد بزرگ بوده اند نمی دانند دلیل موفقیت و همراهی عمومی با اندیشه های حکیم بزرگ آن است که این واژه ها با دل و درون مردم ارتباطی نزدیک برقرار نموده است حکیم خواننده نخست این ساز خوش آواز است و شما تکراری ناموزمون و گاها گوش خراش از خود بروز داده و می دهید . کاش خودتان می بودید و این گونه در سراب گرفتار نمی شدید.
حبیب فنی زاده
حبیب فنی زاده

رتبه : 136074
شهر من : tehran

پست من طرف رکسانا الأربعاء يوليو 01, 2015 2:40 pm

من فکر میکنم روزی میرسه که سخنان ناب حکیم ارد بزرگ ، جزء مطالب کتاب درسی در مراکز آموزشی میشه، چون برای آموزش و تربیت فرزندان مان ضروریست .

study

Anonymous
رکسانا
مهمان

پست من طرف حبیب فنی زاده الأربعاء يوليو 01, 2015 7:21 pm

رکسانا نوشته است:من فکر میکنم روزی میرسه که سخنان ناب حکیم ارد بزرگ ، جزء مطالب کتاب درسی در مراکز آموزشی میشه، چون برای آموزش و تربیت فرزندان مان ضروریست .

بی شک این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد حکیم که به رحمت خداوند بروند پس از مراسم ختم ایشان برای آنکه روحشان شاد شود حتما از این کارها خواهند کرد و خواهند نوشت بچه های عزیز سخنان مرحوم حکیم ارد بزرگ را که بزرگترین فیلسوف تاریخ ما بوده اند را بخوانید و درباره آنها انشاء بنویسید .

انشاء درباره این جمله حکیم ارد بزرگ بنویسید :
((آدم بزرگ، برای شادی مردم و آبادی سرزمین خویش، از خود گذشتگی و جانفشانی می کند.))
حبیب فنی زاده
حبیب فنی زاده

رتبه : 136074
شهر من : tehran

پست من طرف پیمانه الأربعاء يوليو 01, 2015 11:40 pm

آقای حبیب فنی زاده ! لطفا نفوس بد نزنید ، انشاله این اتفاق در زمان حال ایشان اتفاق می افتد ، مردم زمان حال ما هم ، بلاخره قدری شعورشان از مردمان 1000 سال قبل بیشتر شده . Rolling Eyes
Anonymous
پیمانه
مهمان

پست من طرف دل آرا الخميس يوليو 02, 2015 1:42 pm

عکس پیر شدن سریع حکیم ارد بزرگ در مدت 3 سال مرا منقلب کرد و در این لحظه شعر احمدشاملو از ذهن من گذشت گویا این شعر برای چشمان اشکی و پر فروغ حکیم ارد بزرگ سروده اند .

اشک رازیست لبخند رازیست

عشق رازیست

اشک آن شب، لبخند عشق ام بود

قصه نیستم که بگویی نغمه نیستم که بخوانی

صدا نیستم که بشنوی

یا چیزی چنان که ببینی یا چیزی چنان که بدانی ...

من درد مشترکم مرا فریاد کن

درخت با جنگل سخن می گوید

علف با صحرا

ستاره با کهکشان

و من با تو سخن می گویم

نامت را به من بگو

دستت را به من بده

حرفت را به من بگو

قلبت را به من بده

من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

ودستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام

برای خاطر زنده گان

دستت را به من بده

دستهای تو با من آشناست

ای دیر یافته باتوسخن میگویم

بسان ابر که با توفان

بسان علف که با صحرا

بسان باران که با دریا

بسان پرنده که با بهار

بسان درخت که با جنگل سخن میگوید

زیرا که من ریشه های تورا دریافتم

زیرا که صدای من با صدای تو آشناست

Anonymous
دل آرا
مهمان

پست من طرف بهنــــــ❤ــاز الخميس يوليو 02, 2015 2:05 pm

پیمانه نوشته است:آقای حبیب فنی زاده ! لطفا نفوس بد نزنید ، انشاله این اتفاق در زمان حال ایشان اتفاق می افتد ، مردم زمان حال ما هم  ، بلاخره قدری شعورشان از مردمان 1000 سال قبل بیشتر شده . Rolling Eyes

با نظر پیمانه موافقم
اما وقتی می بینم بعضی ها با وقاحت جلوی پای آدم آب دهان پرتاب می کنند یا بلند بلند پای گوشی موبایل به مخاطبشون فوحش می دن ، یا توی خیابون به آدم خیره میشن و پلک هم نمی زنن با حالتی بد نگاه می کنند و یا آشغالشون رو از داخل آپارتمانشون پرت می کنند تو کوچه ... با خودم میگم وای ما احتمالا هر چه فرهنگ داشتیم رو از دست دادیم و اینکه میگن ((رشد فرهنگی کردیم)) یه لافه .
بهنــــــ❤ــاز
بهنــــــ❤ــاز

رتبه : 121583
شهر من : رشت

پست من طرف امیرحسین الجمعة يوليو 03, 2015 12:19 am

( نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ ) اینقدر که بگم در کتاب ها ، روزنامه ها ، مجلات ، سررسیدها، اینترنت انبوه وب ها ، وایبر ،... ایشان را میبینم . ایشان تقریبا همه جا هستند .
Anonymous
امیرحسین
مهمان

پست من طرف نیایش میلانی الجمعة يوليو 03, 2015 2:39 am

امیرحسین نوشته است:( نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ ) اینقدر که بگم در کتاب ها ، روزنامه ها ، مجلات ، سررسیدها، اینترنت انبوه وب ها ، وایبر ،... ایشان را میبینم . ایشان تقریبا همه جا هستند .
حکیم محبوب همه ما ایرانیان است
به صورت معصوم پهلوانان آینده کشورمان در کنار حکیم ارد بزرگ نگاه کنید شوق به رشد و عشق به حکیم رو میشه براحتی در صورت آنها دید .
المرفقات
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Attachment
hamaish_shirvan.jpg تیم باستانی نوجوانان شیروان به سرپرستی مرشد توانمند علی خوش اندام – حکیم ارد بزرگ - حاج یونس روجانی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری عکس از : ابراهیم فرهادیلا تتوفر على صلاحيات كافية لتحميل هذه المرفقات.(189 Ko) عدد مرات التنزيل 81
نیایش میلانی
نیایش میلانی

پست من طرف reza shahabi الجمعة يوليو 03, 2015 11:36 am

امیرحسین نوشته است:( نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ ) اینقدر که بگم در کتاب ها ، روزنامه ها ، مجلات ، سررسیدها، اینترنت انبوه وب ها ، وایبر ،... ایشان را میبینم . ایشان تقریبا همه جا هستند .

این نشون دهنده  ارتباط قلبی و نزدیک حکیم بزرگ با اندیشه ها و دلهاست
المرفقات
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ Attachment
713_1.jpg در محضر حکیم ارد بزرگلا تتوفر على صلاحيات كافية لتحميل هذه المرفقات.(105 Ko) عدد مرات التنزيل 48
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 125978
شهر من : Sydney

پست من طرف یزدان مهر الجمعة يوليو 03, 2015 11:51 am

در گذر تاریخ هزاران ساله، میلیونها اتفاق بر سر مردم جهان گذشته است و سرزمینمان ایران روزهای زیبا و افتخارآمیز و روزهای غمنگیز زیادی را تا به امروز دیده است . در این هزاران سال میلیارد ها انسان آمده اند و رفته اند . و انگار که ایشان وجود نداشته اند . در این سیر تاریخی در بین این میلیاردها انسان فقط نام کسانی باقی مانده است ، که از نیکی و مهربانی و انسانیت و عشق سخن گفته اند .
تمام کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ همه از مهربانی و عشق و انسانیت است . پس بدون شک حکیم ارد بزرگ نقشی مهم و تاریخی در فرهنگ ایران دارند .
Anonymous
یزدان مهر
مهمان

پست من طرف اصلان السبت يوليو 04, 2015 11:08 am

نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ در حال اتفاق افتادن است ، همین الانی که دارید این نوشته را می خوانید ، جوانی ، نو جوانی ، معلمی ، دانشجویی، استادی ، دانش آموزی ، در حال خواندن و استفاده کردن از سخنان پند آموز و حکیمانه ، حکیم ارد بزرگ است . او الان این جمله زیبا را می خواند و از هم اکنون رفتارش تغییر میکند او مهربانتر از همیشه و صبور تر از همیشه و عاقل تر از همیشه است . pirouzi
Arrow
Anonymous
اصلان
مهمان

پست من طرف دریا نوبخت السبت يوليو 04, 2015 7:00 pm

جملات حکیم رو من که خیلی تاثیر گذاشته . از وقتی با حکیم آشنا شدم احساس میکنم عاقل تر شدم و در تصمیم گیری هام با تامل بیشتری عمل میکنم . تونستم خیلی از واحد های درسیمو با موفقیت پاس کنم . دوستام هم همین نظر رو دارن . مادرم هم همیشه میگه : دخترم از سنش بیشتر میفهمه . اصلا یه طور دیگه ای به مسائل نگاه میکنم .
What a Face

دریا نوبخت

رتبه : 110162
شهر من : تهران زندگی می کنیم ولی اصلیتمون گیلان

پست من طرف مانوشاک السبت يوليو 04, 2015 10:17 pm

نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ ... در تاریخ ایران ... در رفتار خوب آدم ها در گفتار خوب آدمها در فکر خوب آدمها و در واکنش خوب، تمام آدمهایی که با جملات حکیم ارد بزرگ زندگی میکنند و نفس میکشند .

pirouzi
Anonymous
مانوشاک
مهمان

پست من طرف هیدی الأحد يوليو 05, 2015 4:03 pm

ماها همه نقشی در زندگی خودمون و اطرافیانمون داریم اما کسی که حکیم هست نقشش پررنگ تر از هر دکتر یا روانشناسی هست . دکترها دارو میدن ، روانشناسها همدردیت میکنند . اما یه حکیم ما را به سوی زندگیی بهتر هدایت میکنه . سخنان حکیم ارد بزرگ مالامال پر از مهر و دوستی و روشنفکریست pirouzi

Anonymous
هیدی
مهمان

پست من طرف گیلماه الإثنين يوليو 06, 2015 1:20 pm

همینطوره هیدی خانم . نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ و اثر آن بر تمام مردم فارسی زبان و غیره است. و الان میبینیم کمتر کسی را که سخنان حکیم ارد بزرگ را نخوانده باشد . goll
Anonymous
گیلماه
مهمان

پست من طرف کیارش الإثنين يوليو 06, 2015 11:06 pm

خانم گیلماه درست می فرمایند طرفداران حکیم ارد بزرگ در کشورهای همسایه، فارسی زبان ،ما زیاد هستند ، از تاجیکستان ، هندوستان ، افغانستان و ... آنها بهتر از ما ایرانیها کتاب سرخ حکیم ارد بزرگ را میشناسند و با جملات حکیمانه ایشان زندگی میکنند . shad
Anonymous
کیارش
مهمان

پست من طرف نیلوفر عشیری الثلاثاء يوليو 07, 2015 1:58 pm

اصلان نوشته است:
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ در حال اتفاق افتادن است ، همین الانی که دارید این نوشته را می خوانید ، جوانی ، نو جوانی ، معلمی ، دانشجویی، استادی ، دانش آموزی ، در حال خواندن و استفاده کردن از سخنان پند آموز و حکیمانه ، حکیم ارد بزرگ است . او الان این جمله زیبا را می خواند و از هم اکنون رفتارش تغییر میکند او مهربانتر از همیشه و صبور تر از همیشه و عاقل تر از همیشه است .   pirouzi
Arrow
آقای اصلان . چه قدر زیبا به این موضوع اشاره کردین نقشی ماندگار که ما هم بخشی از آن می توانیم باشیم در واقع این مردم هستند که در ایفای درست یک نقش برجسته تاریخی مشاهیر و بزرگان خویش را یاری می کنند و اگر مردم زمان زندگی بزرگان در خواب باشند می بینید به جای تجلیل از حکیم فردوسی طوسی ، هزاره فردوسی برگزار می کنند در واقع هزار سال بعد !
اما می نمی خواهیم هزاره بگیرند و بگویند ما مردم زمان زندگی حکیم ارد بزرگ همانند مردم زمان زندگی حکیم فردوسی در خواب و رویا بودند . What a Face

نیلوفر عشیری

رتبه : 108328

پست من طرف نکیسا الثلاثاء يوليو 07, 2015 8:25 pm

در عکسی که حکیم ارد بزرگ نشسته اند و در حال گوش کردن دف استاد باقری هستند . برایم جالب است ، چون این را درک میکنم که حکیم ارد بزرگ روحیه بسیار لطیف و زیبایی شناسی دارند
goll khanandh
Anonymous
نکیسا
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة