خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.


ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنیدhttp://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

http://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم بزرگ
حکیم ارد بزرگ زنده است ...
ملیت حکیم ارد بزرگ

حکیم ارد بزرگ و آسیای مرکزی
جرا به حکیم ارد بزرگ می گویند بزرگ شیروان ؟
سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دانشگاه گرگان
سخنرانی حکیم بزرگ در دانشگاه فردوسی

سخنرانی حکیم بزرگ در سرای فردوس
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
ارد بزرگ ویکیپدیا
حکیم و دکتر عبدالرضا عزیزی با نخبگان

حکیم ارد بزرگ و جبران خلیل جبران
حضور حکیم ارد بزرگ در نمایشگاه کتاب
معرفت شناسی حکمت و اندیشه ارد بزرگ
سخنان حکیم ارد بزرگ به زبان فرانسه

حکیم کیست ؟
احمد شاه مسعود درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

بی نظیر بوتو درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
فرزانه شیدا درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

الیان ایژن هیر درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
محمد فاطمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید:
شهناز خاتمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی
 بابک همتی, کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, کتاب حکمای چهارگانه تاریخ ایران, دانلود کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, حکیم ارد بزرگالمواضيع الأخيرة
» فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی نابغه عرصه فلسفه
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالسبت يناير 18, 2020 6:09 am من طرف رضا شهابی

» سخنان استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی پیرامون انسانیت
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالجمعة يوليو 26, 2019 7:10 am من طرف سمانه سرافراز

» گیاهان ، بهترین و پاکترین زنجیره خوراک آدمیان هستند. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 2:03 am من طرف دریا نوبخت

» پول و سرمایه ، در سرزمین ناآرام ، جایی ندارد. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 1:46 am من طرف دریا نوبخت

» بر انسانیت ، آزادگی و ادب خویش ببالیم نه بر زبان و نژاد خود. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» بسیاری از جنگ ها ، بازتاب نا آگاهی است. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:29 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» یک مشت شیاد که به حکیم ارد بزرگ اهانت می گویند
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 4:16 am من طرف نوشین ناصری

» شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالثلاثاء مايو 24, 2016 6:56 pm من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» ارد بزرگ ویکیپدیا
حکیم ارد بزرگ wikipedia Emptyالسبت ديسمبر 12, 2015 12:43 pm من طرف مهمان

جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟


حکیم ارد بزرگ wikipedia

اذهب الى الأسفل

حکیم ارد بزرگ wikipedia Empty حکیم ارد بزرگ wikipedia

پست من طرف نوشین ناصری في الأحد مارس 01, 2015 6:54 pm

ساعت 5 و 39 دقیقه صبح جمعه 24 اردیبهشت 1389 سرآغاز اتفاقات شوم و تاثر برانگیزی برای سایت ویکی پدیای فارسی بود حادثه ایی که در طول تاریخ سایت ویکی پدیا بی نظیر بود ، هیچ گاه مدیران بخش فارسی این سایت فکر نمی کردند که تبعات اقدامات سخیف و ابلهانه آنها تا چه اندازه می تواند برای آنها گران تمام شود که مهمترین آنها بر ملا شدن هویت واقعی آنها بود . حادثه ایی که باعث شد امروز به دنبال ماسک های مختلف برای پنهان شدن در پشت آن باشند . خانم بهناز امراللهی در قالب یک داستان به این جریان پرداخته است که آن را تقدیم شما همراهان شیران شیروان می کنم :
 
یکی بود یکی نبود
در زمانهای دور دور
کشور ما ایران خیلی بزرگ بود کشور افغانستان و تاجیکستان و خیلی جاهای دیگه با ما می شدند ((ایران)) . توی دنیا 3 تا کشور بودن که از این موضوع خوششون نمی اومد اسم اونها انگلیس و روسیه و عثمانی (ترکیه و اعراب) بود . با اینکه ما ایرانی ها صلح جو بودیم و هستیم اما اینها مداوم به کشور ما یورش می آوردند و بخش هایی از کشور ما رو جدا می کردند مهمترین جایی که از ایران در آخرین مرحله جدا شد تاجیکستان و افغانستان بود که با توطئه انگلیس و روسیه انجام شد . حکام انگلیسی لندن نشین همیشه از بزرگی ایران می ترسیدند و می ترسند برای همین همیشه می خواستن ما رو کوچک و کوچکتر کنند . کار آنها به همین جا هم ختم نمی شد آنها هر نماد مشترکی که بین ما و بخش های جدا شده از ما وجود داشت رو نابود کردند و می کنند ! چون از این می ترسن که دوباره ایران بزرگ ایجاد بشه...

حکیم ارد بزرگ wikipedia 156403_505
از جدا شدن افغانستان و تاجیکستان سالها گذشت
افغانستان دچار جنگهای داخلی شد تاجیکستان هم استبداد شوروی سابق
عده ایی بودند که برای صلح و درست کردن اوضاع قد علم کردند و از آن جمله احمدشاه مسعود بود که از دره پنجشیر افغانستان بر علیه حکومتهای دست نشانده روسیه قیام کرد و در نهایت هم آنها را از افغانستان بیرون کرد اما این پایان ماجرا نبود چون انگلیسها و عربها و پاکستانی ها دوست نداشتن یک تاجیک که ایران رو دوست داره در افغانستان همه کاره باشه برای همین طالبان رو بوجود آوردند و به احمد شاه مسعود حمله کردند . احمد شاه مسعود در کوه های شمال افغانستان به سختی از مردم افغانستان دفاع می کرد درست تو همین موقع ها بود که احمد شاه مسعود با حکیم ارد بزرگ (بزرگترین فیلسوف جهان که یک ایرانی هست) دوست میشه میگن این دوستی باعث تقویت روحیه احمد شاه مسعود شد و خیلی زود تونست نیروهای پاکستانی و عرب رو فراری بده ، اما متاسفانه احمد شاه مسعود در شهریور ۱۳۸۰ در تخار افغانستان توسط چند عرب ترور شد .

حکیم ارد بزرگ wikipedia Ahmadshahmassoud_orodbozorg
مردم تاجیک از این دوستی احمد شاه مسعود و حکیم ارد بزرگ داستانهای زیادی تعریف می کنند پس از کشته شدن احمد شاه مسعود که محبوبترین شخصیت 100 سال اخیر افغانستان بود ، علاقه مردم افغانستان و تاجیکستان به حکیم ارد بزرگ بیشتر و بیشتر شد .
اینهایی که گفتم مقدمه داستان اصلی قصه ما بود.

و اما اصل قصه :
 حدود 10 سال پیش یا بیشتر در سایت ویکی پدیای فارسی یه صفحه ایی بود به اسم "ارد بزرگ" که در اون زندگینامه حکیم وجود داشت از محبوبیت او در بین مردم تاجیکستان و افغانستان گفته شده بود و اتفاقا همان صفحه را یکی از اهالی شهر هرات ایجاد کرده بود که به مرور توسط بقیه کامل و کاملتر شده بود .

حکیم ارد بزرگ wikipedia 01
با محبوبیت این صفحه کم کم خبر به گوش انگلیسیا رسید همونهایی که بدنبال کوچک کردن همیشگی ایران هستند آره در (( تاریخ ‏۱۶ مهٔ ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۳۹)) که به تاریخ خورشیدی ما میشه جمعه 24 اردیبهشت 1389 برای نابودی حکیم ارد بزرگ کارشون رو در سایت ویکی پدیا آغاز کردند با آیدی مستعار Khurasan که آی پی آن مشخص بود که ساکن انگلستان و شهر لندن است شروع به جو سازی ، فحاشی و اهانت به حکیم ارد بزرگ نمودن حرفهایی زشتی می زدند که اصلا نمیشه تکرارشون کرد یه عده به شکل تیمی دست بکار شدند اسامی مستعار آنها عبارت بود از : (بهافرید ؛ مردتنها ؛ بهزاد مدرس ؛ همان ؛ علمجو ؛ الفبت ؛ کامیکس و آدلر) . آره این تیم در طی 15 روز دهها مقاله ارزشمند سایت ویکی پدیا را مثله و یا پاک کردند. اینگار توی ویکی پدیا یک توفان به پا شده بود و البته شاید بهتره بگیم دستور از لندن برای نابودی اشتراکات مردم ایران ؛ افغانستان و تاجیکستان داده شده بود .
بسیاری از آزادگان داخل ویکی پدیا با دیدن این رفتار زشت تیم انگلیسی برای همیشه ویکی پدیا رو رها کردند اما اون تیم تا مدتها بعد از این ماجرا همچنان کینه و زشتی صورت خودش رو به رخ همه می کشید و مدام به حکیم محبوب حرفهای زشت می زد . چند سال بعد در 11 اردیبهشت 1391 روزنامه وطن امروزپرده از اسرار پشت پرده سایت ویکی پدیا برداشت و نوشت : (نظام استبدادی و استوار بر رویه غلط اندر غلط ویکی‌پدیا تا آنجا پیش رفته که 3 مدیر ارشد بخش فارسی این دانشنامه حقیقت‌ستیز، خود بهایی هستند! کار به آنجا رسیده که این افراد با استفاده از ابزارهای قانونی ویکی‌پدیا به تقویت پان‌ترک‌ها و باقی جدایی‌طلبان در منطقه پرداخته و با حمایت از پشتون‌های افغان و ترک‌های افراطی نظریه پیوستگی کشورهای فارسی‌زبان را به سرعت حذف کرده و به اختلافات قومی و قبیله‌ای در مقالات با امتیاز بالا دامن می‌‌زنند. قضایای حول نظریه فلسفی- تاریخی «اُرد بزرگ» در باب پیوستگی کشورهای فلات ایران یکی از بحث‌برانگیزترین حوادث چند سال گذشته ویکی‌پدیای فارسی است که با ریزش جمع بزرگی از کاربران ویکی‌پدیا خاتمه یافت) .

آره 3 مدیر بهایی ویکی پدیا و البته با آیدی های مختلف دستورات کاخ باکینگهام برای نابودی اشتراکات مردم کشورهای ایران ، افغانستان و تاجیکستان را دنبال می کنند .
باید وقتی مقالات ویکی پدیا رو می خونیم مواظب باشیم تا در دام مقالات جهت دار و یا خنثی و بی ارزششون گرفتار نشیم . انگلیس کوشش می کنه تاریخ گذشته و آینده دنیا رو بنا بر میل خودش در ویکی پدیا منعکس کنه ، اونها هر چیزی که باعث تقویت روحیه و میل به همگرایی منطقه ایی ایران هست رو نابود می کنند و مداوم مقالات و حرفهایی که قبلا در بی بی سی گفته شده رو به عنوان مرجع ویکی پدیا مورد استفاده قرار می دن ما باید مواظب باشیم .
حمله به حکیم ارد بزرگ در سایت ویکی پدیا یه نمونه بود از رفتارهای زشت این سایت .
ویکی پدیا مثل همون گرگه تو داستان "بز زنگوله پا" ، باید مواظبش باشیم تا خورده نشیم . کاش یه عده ایرانی آزاده و خوب یه سایت مستقل دانشنامه عمومی درست می کردند تا ما دیگه نیازی به این گرگ اینترنتی نداشته باشیم .
امیدوارم از قصه ایی که گفتم خوشتون اومده باشه
تا یه قصه دیگه و یه داستان دیگه ، عزیزای من شبتون بخیر
 
منبع : پایگاه مرجع پیرامون حکیم ارد بزرگ
 
استاد جعفر معروفی در این مورد می نویسد :
امروز در سایت گرداب دو مقاله خواندم در مورد پشت پرده سایت ویکی پدیا ، این دو مقاله برگرفته از روزنامه وطن امروز بود به قلم توانای خانم دکتر زهرا طباخی ، در این ارتباط مطالبی به ذهنم رسید که لازم دیدم اینجا بنویسم :
حکیم ارد بزرگ wikipedia 5545_776
آنچه تا به امروز از خط سیر فکری مدیران ویکی پدیا بخصوص بخش فارسی آن دیده ایم حمله به دوستی ملتهای منطقه بخصوص ایران و افغانستان است آنها ابتدا نام "ارد بزرگ" را از زندگینامه "احمدشاه مسعود" حذف نمودند و سعی کردند آن یار و دوست ایرانیان را در برابر ملت ما نشان دهند پس از آن به زندگینامه ارد بزرگ حمله کردند ابتدا سعی نمودند آن را مثله کنند اما وقتی اعتراضات عمومی را دیدند تصمیم گرفتند صورت مسئله را به کلی پاک کنند! و این شد که مقاله "ارد بزرگ" از سایت ویکی پدیا حذف گردید !!! اما این حذف پایان کار نبود آنها "نظریه قاره کهن" ارد بزرگ که به همگرایی کشورهای فلات ایران می پردازد را نیز مورد حمله قرار دادند کاری که تا پیش از آن توسط پانترک ها و پشتونهای افراطی طالبان انجام می شد این اقدام مدیران ویکی پدیای فارسی چهره واقعی آنان را عیان نمود از این رو بسیاری از کاربران قدیمی ، فارسی زبان کشورهای ایران و افغانستان از این سایت خارج شدند.
گویا مدیران ویکی پدیای فارسی دستور برخورد سریع با هر آنچه که می توانست نمادی از دوستی ملت های منطقه باشد را دریافت کرده بودند!
از این رو بلافاصله به مقاله کهکشان اندیشه حکیم ارد بزرگ حمله کردند ، مقاله ایی که در رد نظریه "دهکده کوچک جهانی" و پرداختن به هویت بومی کشورها بود آنها آن را هم حذف کردند !...
نظریه دهکده کوچک جهانی از مارشال مک لوهان (کانادایی و افسر ارشد پیمان ناتو) است و مشخص بود که نظریه کهکشان اندیشه به مذاق غرب خوش نیامده است . چرا که ارد بزرگ در آن نظریه می گوید غرب نمی تواند با کوبیدن بر طبل جهانی سازی و دهکده کوچک جهانی، فرهنگ خود را بر دیگر سرزمین ها تحمیل کند و اتفاقا ایران با تکیه بر فرهنگ غنی خویش آنها را به زانو در خواهد آورد .
مدیران ویکی پدیا باز هم ساکت ننشستند ! و به هر جایی که نامی از ارد بزرگ بود تاختند و حتی مقاله شهر "شیروان" و یا شهر "مشهد" که در آنها نام ارد بزرگ به عنوان مشاهیر آن شهر ها در کنار دیگر اسامی بود رفته و نام ارد بزرگ را به کلی حذف نمودند !؟...
دامنه این یورش های هدفمند به مقالات دیگری همچون جاده ابریشم کشیده شد می دانیم که ارد بزرگ گفته است این راه ایران است که چهار هزار سال ، اندیشه خویش را به شرق و عرب ارزانی داشته و چین نمی تواند با نام راه ابریشم که 50 سال بیشتر عمر ندارد این راه را به نام خود کند .
اکنون دو سال از آن طوفان کثیف در ویکی پدیا ی فارسی می گذرد آیا اذهان عمومی اقدامات ناشایست مدیران سایت ویکی پدیا را فراموش کرده است ؟!
آیا غرب می تواند فلات ایران را بیش از این تجزیه کند و با اختلاف افکنی ، دوستی کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار دهد ؟ دو مقاله شیوای خانم "دکتر زهرا طباخی" نشان داد که اندیشه های بیدار آزادگان را نمی توان خاموش و بایکوت نمود . 
 
 نظرات خوانندگان وبسایت شیران شیروان :
 
پنجشنبه 23 بهمن1393 ساعت: 16:27     توسط:نادر
خوابم نمی بره دلواپس توام
با این که بی کسم تنها کس تو ام
خوابم نمی بره از دستت دلهره
چشمای خیس من باز از تو دلخوره
خوابم نمی بره جای تو خالیه
میپرسم ا زخودم باز این چه حالیه
انگار این اتاق دلواپس منه
احساس میکنم نبضم نمی زنه

ماهک شیروان سلام
دشمنان حکیم در انگلیس ، آرزوهاشون رو به گور می برن
(به آفرید و مرد تنها و بهزاد مدرس) و بقیشون هم همینطور
یه مشت آدم بی کس و کار علاف که پادوی سیاست های انگلیس شدن
نوشته بودن این هایی که از حکیم ارد بزرگ دفاع می کنن خانواده حکیم هستند! آره آدمهای مسخره ما یک خانواده هستیم خانواده ایی به تعداد 75 میلیون ، تا چش شما و اربابانتون درآد .پنجشنبه 23 بهمن1393 ساعت: 17:36     توسط:ایلیا
در ویکی پدیا حادثه نبود آنچه واقع شد یک توطئه و جریان کاملا برنامه ریزی شده بود خوشبختانه افراد آگاهی مانند خانم عاطفه معصومی ، دکتر زهرا طباخی و بسیاری دیگر از افراد آگاه چهره دشمنان انگلیسی حکیم ارد بزرگ و ملت ایران در سایت ویکی پدیا افشا شد .پنجشنبه 23 بهمن1393 ساعت: 21:55     توسط:بجنوردی
هم استانی عزیز خانم ماهک سلام
باید یک ارگان حقوقی مدافع مشاهیری همچون حکیم ارد بزرگ باشد تا یک مشت بچه فریب خورده جاده صاف کن انگلیس و غرب در سایت ویکی پدیا نباشند .جمعه 24 بهمن1393 ساعت: 14:4     توسط:مصطفی گلیانی
خانـم ماهــک عزیـــز ســـلام
وقتی آن تیم مزدور در سایت ویکی پدیا در حال توهین به حکیم ارد بزرگ و حذف مقالات پیرامون ایشان و همچنین سانسور نام حکیم در مقاله احمد شاه مسعود ، جاده ابریشم ، شهر مشهد ، شهر شیروان و خراسان شمالی و غیره بودند ما در انجمن شیروان اعتراضات زیادی کردیم برای دیدن این اعتراضات لینک های زیر را ببینید :

http://shirvan4.lifeme.net/t215-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t216-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t217-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t218-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t219-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t220-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t222-topic
http://shirvan4.lifeme.net/t223-topic

پاینـــده شیـــران شیــــروانجمعه 24 بهمن1393 ساعت: 16:1     توسط:سارا آشوری
ماهک جونم
منو موندم چطور سایت ویکی پدیا با این همه عملکرد منفی همچنان توسط مقامات مسئول بسته نشده ، تجزیه طلبان و دشمنان ایران و ایرانی اونجا تیم سازی می کنند بر علیه کشورمان و تمامیت ارضی اش فعالیت می کنند و محدود نمی شوند .
این عجیب نیست ؟؟؟؟شنبه 25 بهمن1393 ساعت: 3:20     توسط:شیما نیازی
خانم عاطفه معصومی روز شمار توطئه سران مزدور سایت ویکی پدیا را به خوبی در وبلاگش نوشته بود :

شیطنت های سیاه در سایت ویکی پدیا از ساعت 05:39 صبح ، جمعه 24 اردیبهشت 1389
کارهایی که از این تاریخ به مدت یک ماه در سایت ویکی پدیا بر علیه ارد بزرگ رخ داد ، تماما گویای چهره پلیدی بود که سر در آخور استعمار پیر انگلستان داشته و دارد که با همکاریی طالبان پشتون افغانستان به کثیف ترین شکل ممکن مسیر خویش را در میان بهت همگانی پیش برد .
نگاهی گذرا بر آن چه در سایت ویکیپدیا انجام شده است :

1- حذف نام ارد بزرگ از زندگینامه احمدشاه مسعود (در حالی که سالها این مورد بوده است )
2- اهانت به ارد بزرگ در بخش بحث مقاله زندگینامه ارد بزرگ
3- درخواست حذف ناگهانی مقاله ارد بزرگ !
4- همراهی لندن نشینان از آغاز ماجرا (آیدی مستعار خراسان)
5- ورود مدیران ویکی پدیا نظیر بهزاد مدرس و حذف اولین منتقد رفتارهای زشت آنها
6- ورود الفبت که گفته می شود آیدی دیگر مرد تنهاست . این شخص یکی از دو مدیر ارشد ویکی پدیای فارسی است او به ارد بزرگ وحشتناک ترین اهانت ها را نمود . (البته شاید فکر نمی کرد کسانی بعدا رازهایش را از درون خود ویکی پدیا برملا کنند) این شخص یعنی همین "مرد تنها" نویسنده مقاله ایی است با عنوان مجعول سید جمال افغانی !...شنبه 25 بهمن1393 ساعت: 3:20     توسط:شیما نیازی
7- حمایت بهزاد مدرس از اهانت ها و اخطار به یکی از معترضان که خواستار برخورد با آیدی الفبت شده بود و البته ایشان نمی دانستند این آیدی اهانت کننده متعلق به مرد تنهاست ! (از همه هم میهنان خواهشمندیم اگر نام اصلی ایشان را می دانند بگویند تا بتوانیم به عمق ماجرا دست یابیم . مرد تنها و به آفرید در ویکی پدیا چه کسانی هستند ؟)
8- دومین حامی ارد بزرگ هم توسط آیدی "همان" (که این شخص هم نامی گویا ندارد) برای همیشه از ویکی پدیا اخراج شد !
9- پس از قریب به دو هفته زندگینامه ارد بزرگ را حذف کردند و بجایش به مخاطبین صفحه زندگینامه ، لینک صفحه اهانتهای خویش را دادند !!!!....
10- بلافاصله پس از حذف مقاله ارد بزرگ به سراغ مقاله نظریه قاره کهن او رفتن و آن را هم حذف نمودند !؟
11- صبر و قرار از کف داده و امروز یه زندگینامه برجسته ترین نویسنده داستانهای کوتاه ایران یعنی یاسمین آتشی یورش بردند و آن را هم حذف نمودند .
12- به صفحات احمد شاه مسعود ، صفحه مشهد ، خراسان شمالی ، جاده ابریشم و ... رفته و نام حکیم بزرگ را از همه جا پاک نمودند .
13- این تیم به سرپرستی "مرد تنها" و بهزاد مدرس به ویکی گفتاورد هم حمله کرد و جملات قصار حکیم و زندگینامه ایشان را هم از آنجا حذف نمودند.

برنامه گام به گام و پر شتاب این تیم در طی بیست روز نشان داد آن ها فرمان حمله را دریافت نموده اند .
آن هم از این آیدی کاربری :

« کاربر:Khurasan
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
از افغانستان هستم و در انگلستان در شهر لندن زندگی می کنم.»
http://fa.wikipedia.org/wiki/کاربر:Khurasan

هر چند اگر خود این آیدی هم چیزی نمی نوشت آی پی آن مشخص بود که از لندن است و از همسایگی کاخ باکینگهام و نخست وزیری انگلیس به فیلسوف بزرگ کشورمان که نماد مهر و دوستی در بین کشورهای فارسی زبان است حمله می کند .شنبه 25 بهمن1393 ساعت: 12:26     توسط:منوچهر نبی زاده
درود بر شما جوانان عزیز که با هوشیاری نقشه های شوم رسانه ای این پیر استعمار را خنثی نموده و از مرزهای فرهنگی ، مذهبی و علمی کشور عزیزمان به شایستگی دفاع می نمایید
آفرین بر شما حقیقت جویانشنبه 25 بهمن1393 ساعت: 14:41     توسط:اصغر کرمانی
گوش پنهان کجاست تا شنود
از جهان نهان سلام علیک

چون ببستم دهان سلامت شد
جانب گلستان سلام علیک

مگر ویکی پدیا مدعی نیست که یک دانشنامه آزاد است مگر مدعی نیست که دائره المعارف است پس چرا اشخاص در آن با عنوان مستعار هستند ؟ چرا نام آنها گفته نمی شود ؟ باید اسامی افراد پشت پرده سایت ویکی پدیا افشا بشوند به نظر من تنها در این صورت است که می شود دارو دسته و تیم های مخرب را شناسی و به همگان معرفی نمود . اسامی مستعاری همانند : "Behaafarid , Surena , Mardetanha , Kamix , Behzad.Modares , Alefbe , Arashbm , Heravi , Khurasan , Taranet" .

الفب به احتمال بسیار زیاد خود مرد تنهاست
سورنا هم آیدی دیگر خراسان بوده که از ۱۲خرداد۱۳۹۱ ویکی پدیا را رها نموده
بهزاد مدرس هم با مرد تنها درگیر شده اند و کارشان به شکایت در ویکی رسیده
ارادتمند همه همشهری های فیلسوف دانا و خردمندان حکیم ارد بزرگ هستمشنبه 25 بهمن1393 ساعت: 15:1     توسط:اصغر کرمانی
بین دشمنان حکیم ارد بزرگ در ویکی پدیا شخصی با نام Heravi است که واقعا نمونه جالب و کمیابی می باشد . این بشر علنا اعلام می کند که بت پرست است و هنر نزد افغانیها هست و فلسفه را دوست ندارد . شعار جناب هروی در ویکی پدیا این است :
من در مباحثی که ایجاد و یا مشارکت می کنم سعی می نمایم که اصل بی طرفی را رعایت نمایم.

و در توضیح در مورد خود می نویسد :

صبحها با بی میلی سر کار می رود
شغلش را دوست ندارد
فکر می کند که حرفهایش وحی منزل اند
همه غیر از او به خطا هستند
"بت" پرست است
اصلا با "قوانین" میانه ی خوبی ندارد
زبان مادری اش "دری" است نه فارسی
فکر می کند هنر نزد افغانیان است و بس
کپی رایت دست و پایش را بسته است!
رمان دوست ندارد
سیاست نخوانده است
به فلسفه علاقه ندارد
فعلاً همین ها!
---------
ببینید چه کسانی ویکی پدیای فارسی را به ما ارایه می کنند . این جناب هروی بدترین توهین ها را به فیلسوف و حکیم محبوب کشورمان در سایت ویکی پدیا نموده فیلسوفی که همواره یار و یاور مردم افغانستان بوده است .شنبه 25 بهمن1393 ساعت: 20:20     توسط:مرجان
سلام به مدیر شیران شیروان
برای این ویکی پدیای قارسی به اصطلاح دانشنامه آزاد متاسفم که از آزادی فقط اسمش رو یدک میکشه . هر سایتی دوره ایی داره ، به نظر من امروزه ویکی پدیا در واقع یک جسد سنگین شده که قابلیت رفورم و به روز شدن هم نداره . جالبه همانهایی که قدرت مانور و چابکی ویکی پدیا را گرفته اند (افرادی مثل مرد تنها ، به آفرید ، کامیار و بهزاد مدرس) اشک تمساح می ریزند و میگن چرا تعداد مقالات فارسی نسبت به زبانهای دیگه کمتره !؟ ...
به وبلاگ من هم سر بزنید خوشحال میشمیکشنبه 26 بهمن1393 ساعت: 0:29     توسط:محمد شیروانی
سایت تابناک مطلب جالبی در اینباره منتشر نموده است که با خواندن آن می بینید تمامی اتفاقاتی که بر علیه بزرگترین فیلسوف کشورمان حکیم ارد بزرگ و مقالات پیرامون اندیشه های ایشان در "ویکی پدیا" و "ویکی گفتآورد" رقم خورد در واقع فوران تب و مرض سیستم معیوب پیکره ویکیپدیا است نظر شما را به خواندن مطلب عمیق سایت تابناک جلب می کنم :

«دیکتاتوری ویکی پدیا و کانالیزه کردن دانش بشر»

هرچند ویکی پدیا را یک موسسه و ارگان غیر انتفاعی حمایت می‌کند و نویسندگان آن داوطلبان مشتاق و خود انگیخته از سراسر جهان هستند، اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که دنیای ویکی پدیا دنیای دانش عادلانه و دموکراتیک بشری است. این ساختار، از آفات و ضعفهای ذاتی و ماهوی رنج می‌برد که آن را به تدریج تبدیل به یک ساختار دیکتاتوری و کانالیزه می‌کند. آفاتی نظیر وندالیسم و ویرانگری سابقه، جعل و دستکاری‌های هدفدار که در یک کلام به سلطه خودکامه بر دانش بشری منجر می‌شود. از یک سو تعداد نویسندگان این دانشنامه طی سالهای گذشته در سراسر جهان کاهش یافته که این خود تاثیرات مستقیم بر محتوی و جامعیت آن دارد و از سوی دیگر دانش فعلی موجود بر روی ویکی پدیا به گونه‌ای در حال تمایز گذاری در دسترسی به اطلاعات است. امروزه تعداد مدخل‌های مربوط به مثلا بازیگران هالیوودی حتی ناشناخته‌ترین آن‌ها و حجم اطلاعات در دسترس در این موضوعات بسیار بیشتر از اطلاعات و مدخل‌های مربوط به نویسندگان ادبی آفریقای پایین صحرا است و این موضوع قابل تامل است.یکشنبه 26 بهمن1393 ساعت: 0:30     توسط:محمد شیروانی
از سوی دیگر همین میزان اطلاعات نیز فاقد استاندارد و کیفیت لازم است. بنا بر تحلیل MIT Technology از هزار مقاله اصلی که هسته ویکی پدیا را تشکیل می‌دهند – و خود ویکی نویسان آن‌ها را با این مقام مشخص کرده‌اند – اغلب آن‌ها حتی استانداردهای میانه خود ویکی پدیا را نیز ندراند – اینجا - از همه مهم‌تر آنکه ساز و کارهای تولید دانش بر روی ویکی پیدا و آن دسته از ویکی نویسان فعال که تقریبا ۹۰ درصد آن‌ها مردان هستند – و در نتیجه به احتمال منجر به سلطه دانش مردانه از یک دیدگاه فمینیستی در ویکی پدیا می‌شوند – از ورود ویکی نویسان جدید و مانور دادن آن‌ها در این فضا جلوگیری می‌کنند و یک نوع الیگارشی را بر ویکی پدیا حاکم کرده‌اند. الیگارشی که از این جهت که می‌تواند دانش خاصی را خواسته یا ناخواسته مسلط کند، ظرفیت اعمال نوعی دیکتاتوری را در دانش داراست:

دیکتاتوری ویکی پدیا؛ در خدمت و خیانت به دانش بشری؟

این‌ها همه نشان از آن دارد که دانش آنلاین بشری در عین حال که در عصر اطلاعات توانسته است دسترسی به آگاهی را سریع و بی‌هزینه سازد و با تدوین و ماندگار کردن دانش و آگاهی خدمتی بزرگی به بشر و دانش بشری بکند، از سویی با کوچک سازی آن خیانتی شاید غیر قابل جبران را مرتکب شده است و همچنین به خوبی نشان می‌دهد که ساز و کارهای سلطه (به نقل از مباحث انتقادی در فلسه اجتماعی) در فضای آنلاین نیز در مستقر است. هرچند در بخشی از این خیانت و سلطه عنصر انسانی مستقیما دخیل است، اما در بخش دیگر از آن ذات عصر اطلاعات و دیجیتال بی‌هیچ واسطه‌ای موثر است.یکشنبه 26 بهمن1393 ساعت: 0:55     توسط:محمد شیروانی
نظرات برخی در مورد ویکی پدیای فارسی:

ویکی‌پدیا و در کل ویکی‌مدیا ملعبه برخی افراد شده اند. کلا از بیطرفی حرف میزنند ولی خلافش عمل میکنند.
اگر به صفحات تاریخی و سیاسی سری بزنید متوجه توهمات، جنگهای لفظی میشود.
صفحات دینی، ضد دینی اند. مثلا به عنوان بیطرفی.
صفحات علمی اصلا قابل استناد نیستند.
ویکی پدیا به نظر من به عنوان وبلاگ گروهی است و نه بیشتر.
در مورد ادبیات نوشتاری برخی ها دیگر چیزی نمیگویم. انگار ...

-----

چند وقت پیش می خواستم یکی از مقاله های ویکی پدیا رو ویرایش کنم ولی مدیران اون که 10 تا 15 نفر ایرانی بودند اجازه این کار رو ندادند در حالی که نوشته من کاملا صحیح و قانونی بود و دارای لینک هم بود. و قسمت جالب اینجاست که عبارت خرابکاری رو به نوشته من زدند.
من رفتم و بیوگرافی عده ای از این ها رو نگاه کردم و یه چرخی زدم دیدم که خیلی از این ها خودشون رو از علاقه مندان به رضاه شاه و محمد رضا شاه معرفی کردند و حتی نوع نگرش اون ها هم مخالف با اسلام معرفی شده بود و من دیدم که قسمتی که در ویکی پدیا نوشته ویرایش کنید کاملا برای فریب اذهان عمومی قرار داده شده و در اصل فقط اون هایی که با عقاید آمریکا و صهیونیست و به اصلاح استکبار جهانی همراستا باشند اجازه ویرایش داده می شود و این افراد حکم یک تیم رو دارند که اگه حتی یک نفر هم به اشتباه وارد تیمشون شد می تونند به اون امتیاز منفی بدن و اجازه ویرایش رو ازش بگیرن
به نظر من مسئولان وزارت اطلاعات باید پیگیری کنند که این افراد چه کسانی هستند و خط فکری اون ها رو تجزیه و تحلیل کنن و ببینن که بر چه اساسی اطلاعات غلطی رو بر ضد اسلام و علما و جمهوری اسلامی ایران وارد ویکی پدیا می کنن

-----

واااااااااااااااااااااای دقیقا حرف دل منو زدی
به خدا به این قلم خیانت شده!
اصلا بعضی اطلاعات در مورد اشخاص و سخنانی که به زبان آوردن گزینشی هستش فقط نیمه خالی لیوان رو میبینن.
اصلا هم نمیشه اطلاعات رو ویرایش کرد یه عده دیکتاتور نمیذارن اطلاعاتی که همراه با منبع داری داخل سایت بذاری.دوشنبه 27 بهمن1393 ساعت: 6:29     توسط:سهیل رحمانی
ماهک خانم شما مطلب جالبی ارایه کردین ویکی پدیا با این کار اعتبار خودش رو از دست داد و هر روز این دره بی اعتمادی بین مردم و این سایت بیشتر میشه اینجا یه چیزی مایه رسوای بیشتر ویکی پدیا میشه اونم اینه که اگر اونها تصمیم گیرنده اصلی بودن سریعا مقاله حکیم ارد بزرگ را بر می گردوندن تا این همه انتقاد تموم بشه و خودشون هم حداقل از این بیشتر زیر فشار قرار نگیرن .
اما می بینید که کاری نمی کنند با این که می دونند چه غلط بزرگی کردن این خودش نشون میده اصلا اینها تصمیم گیرنده اصلی نیستن ، اینها ابزار هستند ابزاری که باید یه کار پر خطر رو انجام می دادن و حالا اگر زیر فشار افکار عمومی نابود هم بشن نمی تونن تغییری در شرایط ایجاد کنند چون اونها نه می تونند فکر کنن و نه می تونن تصمیم بگیرن بی بی سی همه کاره است که اون هم در حال اجرای وظایف ملی انگلیسه ! . پس باید نشست و هر روز بیشتر شاهد دوری مردم ایران از این سایت عوام فریب انگلیسی صهیونیستی بود .دوشنبه 27 بهمن1393 ساعت: 13:12     توسط:آگاه
خوبه . بله خوبه
ما فکر می کنیم : (باید به نکته ظریف حرفهای سهیل رحمانی توجه کرد و درباره دومین پیام اصغر کرمانی بیشتر نوشت)دوشنبه 27 بهمن1393 ساعت: 16:49     توسط:سمانه زمانیان
برای این آدمهای حقیر و کوچیک ویکی پدیا متاسفم . چون خودشون چیزی نیستند به بزرگترین فیلسوف جهان بی احترامی می کنند باشه شما اهانت کنید ما هم از کسی که دوستش داریم حمایت می کنیم . به ما میگن مردم و به شما میگن عامل صهیونیزم و انگلیس . ما هر چی هستیم سرسپرده خارجی نیستیم کسی رو دوست داریم که ما رو دوست داره و غرور هم نداره و همه عمرش رو برای ما صرف کرده . و یادتون نره کار خوب هیچوقت هیچوقت بی جواب نمی مونه . براتون متاسفم
 وب سایت   ایمیل

برچسب‌ها: حکیم ارد بزرگ ویکی, حکیم ارد بزرگ wiki, ارد بزرگ ویکیپدیا, ارد بزرگ wikipedia
نوشین ناصری
نوشین ناصری

رتبه : 68672
امتیاز : 2597

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد