خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.


ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنیدhttp://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

http://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم بزرگ
حکیم ارد بزرگ زنده است ...
ملیت حکیم ارد بزرگ

حکیم ارد بزرگ و آسیای مرکزی
جرا به حکیم ارد بزرگ می گویند بزرگ شیروان ؟
سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دانشگاه گرگان
سخنرانی حکیم بزرگ در دانشگاه فردوسی

سخنرانی حکیم بزرگ در سرای فردوس
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
ارد بزرگ ویکیپدیا
حکیم و دکتر عبدالرضا عزیزی با نخبگان

حکیم ارد بزرگ و جبران خلیل جبران
حضور حکیم ارد بزرگ در نمایشگاه کتاب
معرفت شناسی حکمت و اندیشه ارد بزرگ
سخنان حکیم ارد بزرگ به زبان فرانسه

حکیم کیست ؟
احمد شاه مسعود درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

بی نظیر بوتو درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
فرزانه شیدا درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

الیان ایژن هیر درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
محمد فاطمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید:
شهناز خاتمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی
 بابک همتی, کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, کتاب حکمای چهارگانه تاریخ ایران, دانلود کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, حکیم ارد بزرگالمواضيع الأخيرة
» فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی نابغه عرصه فلسفه
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالسبت يناير 18, 2020 6:09 am من طرف رضا شهابی

» سخنان استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی پیرامون انسانیت
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالجمعة يوليو 26, 2019 7:10 am من طرف سمانه سرافراز

» گیاهان ، بهترین و پاکترین زنجیره خوراک آدمیان هستند. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 2:03 am من طرف دریا نوبخت

» پول و سرمایه ، در سرزمین ناآرام ، جایی ندارد. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 1:46 am من طرف دریا نوبخت

» بر انسانیت ، آزادگی و ادب خویش ببالیم نه بر زبان و نژاد خود. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» بسیاری از جنگ ها ، بازتاب نا آگاهی است. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:29 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» یک مشت شیاد که به حکیم ارد بزرگ اهانت می گویند
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 4:16 am من طرف نوشین ناصری

» شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالثلاثاء مايو 24, 2016 6:56 pm من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» ارد بزرگ ویکیپدیا
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Emptyالسبت ديسمبر 12, 2015 12:43 pm من طرف مهمان

جستجو
 
 

نتائج البحث
 


Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟


زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی

اذهب الى الأسفل

زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Empty زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی

پست من طرف سمانه سرافراز في الخميس فبراير 05, 2015 7:45 pmبرای اولین بار یک روزنامه و نشریه در خراسان شمالی اقدام به چاپ زندگینامه "حکیم ارد بزرگ" فیلسوف بین المللی شهرمان کرده است .  مقاله ی نصف صفحه ایی از آقای "جواد حشمتی" خبرنگار با تجربه شهرمان شیروان به همراه عکس حکیم ارد بزرگ و فرماندار محبوبمان آقای "عباسعلی صفایی" و استاد "علی رحیم نیا" در صفحه 6 روزنامه اتفاقیه مورخ 16 دیماه 1393 به چاپ رسیده است اصل این مقاله به همراه عکس روزنامه تقدیم می گردد :
 
 
بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم اُرُد بُزرگ
شیروان ، شهر مهر و مهربانی است

زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Javad_heshmati
شیــــروان : جوادحشمتی :
 
اُرُد ، یک ایرانی است، نام شناسنامه ای او مجتبی شرکاء می باشد. در سال 1350 هجری شمسی در شهر مشهد زاده شد، پدرش محمد تقی شرکاء فرزند بابا ، از شهر شیروان در خراسان شمالی ، او مردی بسیار نیک و مهربان بود تا آخرین زمان زندگی ، دل به کانون گرم خانواده اش داشت . مادر اُرُد ، فاطمه جاهد طبسی از ایل قشقایی شیراز بود، او زنی دانش آموخته و دلسوز بود که همه عمر برای رشد فرزندان دلبندش کوشش نمود . اُرُد سه برادر به نام های مرتضی ، مصطفی و مجید دارد و سه خواهر به نام های فروغ ، ملیحه و الهه ، او یک زندگی زناشویی ناموفق داشت این زندگی زناشویی 5 سال به طول انجامید و حاصل آن دختری به نام غزاله است ، غزاله از 4 سالگی با پدر زندگی می کند . ارد دیگر هیچگاه ازدواج ننمود و تمام زمان خود را صرف تربیت فرزند و نوشتن اندیشه هایش کرد . شادی بر لب بام خانه اُرُد ننشست ، اما همواره برای همگان پیک شادی ، دوستی و مهر بوده است، آنچه او دوست داشت از او گرفته شد پس او ماند و مشتی سخن و دلی هزار پاره .
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Great_orod_1
 آری اُرُد واژگانی شد به دهان همگان ، آدمیان هزاردستان سخنان او شدند ، او خود در زندان سرد تنهایی و امید برای بالندگی سرزمین مادری ، تا کدام خنجر زهرآگین ، پرنیان تن و واژگان او را بشکافد و به این داستان غم انگیز پایان دهد ...
در لغت نامه دهخداآنلاین نوشته است :  ارد بزرگ ( به ضم ا) از مشاهیر برجسته معاصر ایران دارای نظریه قاره کهن و نظریه کهکشان بزرگ اندیشه‌است. کتاب آرمان نامه حاوی جملات حکیمانه اوست. او سه اثر هنری زیبا به صورت تابلو که بر کاغذ مومی نقش شده اند دارد که هر سه یک موضوع مشترک را دنبال می کنند به نام " تاجیکستان". او از دوستان نزدیک احمد شاه مسعود وزیر دفاع افغانستان بوده‌است ارد بزرگ در آسیای میانه و بخصوص در بین مقامات و دانشگاهیان افغانستان و تاجیکستان هواداران بسیاری دارد.
بی هیچ تردیدی حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان امروز است او را چهارمین حکیم تاریخ ایرانزمین نیز می دانند. سه حکیم دیگر به ترتیب تاریخ زندگی آنها ، عبارتند از : حکیم بزرگمهر ، حکیم فردوسی توسی و حکیم خیام نیشابوری .
قلم استاد اسماعیل حسین پور در وصف حکیم اُرُد بُزرگ
او را با اندیشه های بلند و حکیمانه اش می شناسیم، با جمله هایی که گاه چون صخره سترگت می دارند، چون کبوتر بال پروازَت می دهند، چون چشمه روانت می کنند، چون آسمان بی مرزَت می کنند، چون سرو بالابلندت می کنند. او خالق ایده ی قاره ی کهن است، پدیدآرنده ی کهکشان اندیشه ها. جمله های حکیمانه و فیلسوفانه اش در«کتاب سرخ» او را مرزنوَرد کرده است.
سالها بود نام حکیم و فیلسوف بزرگ ، اُرُد بزرگ را شنیده بودیم، نادیده شیفته اش شده بودیم، با واژه هایش زیسته بودیم و بر سر هر جمله اش خیمه ای افراشته بودیم، بی آنکه بدانیم او تبارش به دیار ما می رسد، به شهر ما، به شیروان. بی آنکه بدانیم نامش«مجتبی شرکاء» است.
او را در بیرون مرزها، در تاجیکستان و افغانستان و پاکستان بیش از ما شیروانی ها می شناسند، اروپائیان نیز شکوه کلام او را با ترجمه ی آثارش به تماشا می نشینند. او چون سید جمال الدین اسدآبادی عزیز دل همه است، وطنش را ، دیارش را، مردمانش را عاشق است، از کلامش پاکی و مهر می تراود. پاک زیستی و نیک خویی و راستی و داد را چون جان عزیز می دارد و بر این عهد های دیرین پای می فشارد و جوانان را به این خیر و خوبی ها فرا می خواند. به خاطر این روح بزرگ و بلند است که شهید راه عزت افغانستان، احمد شاه مسعود درباره اش می گوید: «من و اُرد [حکیم ارد بزرگ ایرانی] زاده یک سرزمین بزرگ هستیم.» او با افکار بلندش در ایران و خارج از این کهن بوم و بر عزیز دل ها شده است. واژه هایش همه روح  زلال آزادگی و زندگی اند، قامت بلند غیرت و وطن دوستی اند. بیهوده نیست احمد شاه مسعود چند ماه پیش از کشته شدنش می گوید : «هنگامی که نوشته های اُرد دانا را می خوانم می بینم آرزو هایم را نوشته است. »
بی نظیر بوتو با تأثرپذیری از اقبال لاهوری و این بزرگمرد می گوید:« ما با کشورهای منطقه و بخصوص ایران ، اساطیر ، فرهنگ و تاریخی مشترک داریم من هم همانند بزرگانی نظیر "اقبال لاهوری" و "ارد بزرگ" تمایل دارم کشورهای ما بر اساس فرهنگ و ریشه های مشترک هر روز بیشتر از پیش به هم نزدیک شوند.»
دکتر شبرنگ عطایی (پژوهشگر و محقق افغانستان) می گوید: ارد بزرگ اسطوره عصر درعرصه وحدت دوباره فرهنگ والای پارسی درمنطقه است . پارسی زبانان امروز بیشتر از هر وقت بوجود شخصیت هایی چون ارد در ایران و شکوه شهید گشته احمد شاه مسعود در افغانستان که دوست و همفکر ارد بزرگ بود ضرورت دارند .دولت ها و مردم فرهنگ دوست ارین باید نظریه های این دو شخصیت تاربخ عصر حاضر را در عمل پیاده کنند.
حکیم اُرُد بُزرگ زنده است...
حکیم ارد بزرگ در حال حاضر زنده است و در شهر کرج مرکز استان البرز ایران در انزوا زندگی می کند، اما متاسفانه برخی از سایتها و افراد خبر از فوت این شخصیت بزرگ ایرانی درج کرده اند که جای تامل دارد.
 با این وجود بسیاری از علاقمندان به اندیشه های او ، برای دیدارش از سرتاسر ایران به این شهر می روند تا او را از نزدیک ببینند . حکیم تنها یکبار پذیرفته است تا در یک برنامه تلویزیونی شرکت کند (تیرماه 1392 - شبکه جهانی جام جم) . کسانی که او را از نزدیک دیده اند می گویند : حکیم انسانی ساده زیست ، فوق العاده دانا ، آرام و کم حرف است ، برعکس تصور همگانی ، زندگی بسیار ساده دارد او در  یک آپارتمان کوچک به همراه دخترش غزاله ، در غرب کرج زندگی می کند بیشتر فضای آپارتمان حکیم را کتاب فرا گرفته ، هنگام گفتگو ، بیشتر شنونده است . کسانی که از دیدار حکیم برگشته اند می گویند فکر می کردیم نسل واقعی بزرگان علم و معرفت ایران منقرض شده اما با دیدن حکیم ارد بزرگ فهمیدیم چقدر در خطا بوده ایم .

زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 4
 
 
 درباره ی اُرُد بزرگ، گفته ها بسیارند و ناگفته ها، بسیارتر
اُرُد بزرگ از آن دسته  اندیشمندان است که ریشه های بالندگی میهنی خویش را به درستی میشناسد. سپس دل شما را نشانه گرفته و درست به همانجا میزند. اُرُد شما را با آنچه از آن برآمده اید آشنا میسازد، روانتان را با خاک میهن می آمیزد و در برآیندی با آسمان آن، عشق به ایران را درهستی تان روان میسازد.
اُرُد یگانه است؛ این گفته را باور دارم، به سادگی، چون اُرُد، دومی ندارد. او راهی را برگزیده که آمیخته با اسطوره ها از زمان و زمین فراتر میرود؛ و در این بی زمانی و بی زمینی، تردستی هایی میکند که شعبده نیست.
اُرُد دلاورانه، ریش سفیدان را به جایگاه برین برمیکشاند و بر دیوانسالاران واپسگرا نفرین میفرستد. او بیش از همه ما میداند که باختری بودن و خاوری بودن با بهتر بودن یکی نیست، که این را به تجربه و با کار دریافته است ... اُرُد بزرگ هنوز هست، با ما می ماند و خواهد ماند، شاید تا همیشه؛ پس چه لزومی دارد که زیر تیغ تشریح، اندیشه ای چنان تنومند چون اندیشه های اُرُد را واکاویم و از پی و رگ آن نمونه برداریم. شاید بهتر باشد تا با او روان شویم و از چشمه ی زلال اندیشه اش، نهال خویشتن خویش را آبیاری کنیم ..
سخنرانی حکیم ارد بزرگ در همایش فرهیختگان شیروان
حکیم ارد بزرگ در 27 شهریور ماه 1393 در جمع محققین ، پژوهشگران ، هنرمندان و نویسندگان شهر شیروان و همچنین مقامات و مدیران دوایر مختلف دولتی پیرامون جایگاه تاریخی شهر شیروان و فرهنگ این خطه از کشورمان سخنرانی نمود . مشهورترین اندیشمند تاریخ این شهر ، شیروان را عروس زیبای شهرهای ایران نامید و گفت : شیروان ، شهر مهر و مهربانی است .
 
زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Etefaghieh_800
برای مطالعه این مطلب روزنامه اتفاقیه بر روی تصویر بالا کلیک کنید
 
 
درباره جواد حشمتی :
خبرنگار صدا و سیما و
روزنامه اتفاقیه
ـ خبرگزاری مهر
ـ خبرگزاری تسنیم
هفته نامه شمال شرق
دانشجوی رشته کامپیوتر

آدرس وبسایت شخصی : http://javadheshmati.mihanblog.com
 
متن اصلی خبر از این آدرس برداشت شد : http://greatorod.blogsky.com/1393/10/18/post-50/
 
 

برچسب‌ها: جواد حشمتی, روزنامه اتفاقیه, استاد اسماعیل حسین پور, حکیم ارد بزرگ, فیلسوف جهانی شیروان

منبع :
http://shiraneeshirvan.blogfa.com/post/45/
سمانه سرافراز
سمانه سرافراز
Admin

رتبه : 71193
امتیاز : 2891

http://hakimorod.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی Empty رد: زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی

پست من طرف سمانه سرافراز في الخميس فبراير 05, 2015 7:47 pm

سارا آشوری
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ۲۰:۵۹
واقعا عالیه
زنده باد روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی و نویسنده اش آقای جواد حشمتی زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 20
مردم شیروان عاشق روزنامه اتفاقیه بودن و از حالا بیشتر هم میشن زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 20پاسخ: روزنامه اتفاقیه زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 7
mana
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ۲۱:۱۲
اقای حشمتی سپاس از مطلب زیبایی که در زاد روز تولد حکیم به چاپ رساندید

و تقدیر و تشکر می نمایم از شیران شیروان که با انعکاس این خبر از اقای حشمتی قدر دانی نمودید.
پاسخ: ممنون از نظرتون
آقای جواد حشمتی کار قشنگی کردند بخصوص به این خاطر که مطلبشون یه روز قبل از تولد حکیم به چاپ رسید و باعث شادی همه ما شدند .
ایلیا
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ۲۲:۱
وقتی می بینم درباره فیلسوف جهانی شهرمان حکیم ارد بزرگ ، افراد مهم و سرشناسی مثل احمد شاه مسعود و یا بی نظیر بوتو و دیگران چقدر مودبانه و با احترام یاد کرده اند از خودم می پرسم پس چرا مجسمه حکیم در شیروان نیست و چرا شورای شهر شیروان هیچوقت به این موضوع توجه نکرده ؟

پاسخ:
از دوستان خواهش می کنم درباره شورای شهر شیروان حرفی نزنید چون ما (وبلاگ نویسها) حرفامون رو به شورای شهر 8 سالی هست که گفتیم (البته من از 3 سال پیش در جریان کامل این موضوع هستم) دیگه نیاز نیست ازشون چیزی بخواهیم اصلا ما هیچ کاری با آنها نداریم اگر هم مجسمه بسازند و اسم یه کوچه و خیابانی را هم بزارند حکیم ارد بزرگ ، نه ازشون تشکر می کنیم و نه بهشون کاری داریم وبلاگ نویسها سالهاست با شورای شهر خداحافظی کرده اند . پس خواهش می کنم نه اسم شورای شهر رو اینجا بیارین و نه ازش یاد کنید . از همکاریتون متشکرم
گلیانی
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ۲۲:۳۱
خانم ماهک درود و سلام بر شما
یکی از بهترین پست های شیران شیروان را امشب دیدم و خیلی لذت بردم . از آقای حشمتی ، خبرنگار همشهریمان هم به خاطر این مطلب ارزشمند از طرف انجمن شیروان با 907 عضو متشکرم . درباره نظر بالا هم با شما خانم ماهک 100% موافقم .

http://shirvan3.lifeme.net

پاسخ:
متشکرم آقای گلیانی
ترگل بهادران
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ۱۶:۵۲
بهترین خبرنگار شیروان آقای جواد حشمتی است اینکه اولین ژورنالیستی هستند که این قدر واضح و شفاف درباره حکیم نصف صفحه مقاله نوشته اند خودش گویای همین حقیقته زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 20

پاسخ: آره درسته آقای حشمتی یه کار ماندنی انجام دادند زندگینامه حکیم ارد بزرگ در روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی 20
منوچهر نبی زاده
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ۹:۱۷
با سلام بنده هم ضمن قدر دانی از اقای حشمتی و شما بخاطر حمایت های بدریغ تون از نخبه گان شهرمان می خواستم خواهش کنم در مورد شورا هم منصفانه قضاوت کنیم فکر کنم هیچ کس تایید نمی کند که همه اعضا شورا با پیشنهادات ما مخالف اند اما در کارهای اجرایی و اداری گاهی موانع هست که تا رفع آنها زمان می برد جهت اطلاع عزیزان اکثر حمایت های برگزراری اولین همایش فرهیخته گان به لطف اعضا محترم شورا ، شهردار محترم و پرسنل زحمت کش شهرداری صورت گرفت .
که فرصت مناسبی است از لطف این عزیزان قدردانی نمایم.
جواد حشمتی شیروان
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ۹:۴۲
سلام و درود بر تمامی دوستان و سروران گرامی و تشکر ویژه از مدیریت محترم سایت
نظرات شما بزرگواران ( سارا عاشوری-مانا-ایلیا-گلیانی-ترگل بهادران و استاد عزیز و بزرگوارم جناب آقای مهندس نبی زاده) در رابطه با مطلب فوق قدم های بنده و جامعه خبری شهرستان را در راستای معرفی هر چه بیشتر مشاهیر و مفاخر شیروان استوار کرد. امیدورام بتوانیم با معرفی این مفاخر با ارزش شهرمان جایگاه و قدمت فرهنگی و تاریخی شهرمان را به تمام مردم بشناسانیم.
روزنامه اتفاقیه روزهای سه شنبه 2صفحه خود را به شیروان اختصاص داده است و بنده همین جا از تمامی صاحبنظران و شاعران و فرهیختگان دعوت می کنم تا مطالب خود را جهت چاپ به آدرس ایمیل بنده ارسال نمایند تا به نام خودشان چاپ گردد.
javad_heshmati60@yahoo.com

پاسخ:
این عالیه
سمانه سرافراز
سمانه سرافراز
Admin

رتبه : 71193
امتیاز : 2891

http://hakimorod.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه


 
صلاحيات هذا المنتدى:
شما نمي توانيد در اين بخش به موضوعها پاسخ دهيد