خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

http://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
نقش تاریخی حکیم ارد بزرگ

http://s7.picofile.com/file/8256104526/01.jpg
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم بزرگ
حکیم ارد بزرگ زنده است ...
ملیت حکیم ارد بزرگ

حکیم ارد بزرگ و آسیای مرکزی
جرا به حکیم ارد بزرگ می گویند بزرگ شیروان ؟
سخنرانی حکیم ارد بزرگ در دانشگاه گرگان
سخنرانی حکیم بزرگ در دانشگاه فردوسی

سخنرانی حکیم بزرگ در سرای فردوس
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
ارد بزرگ ویکیپدیا
حکیم و دکتر عبدالرضا عزیزی با نخبگان

حکیم ارد بزرگ و جبران خلیل جبران
حضور حکیم ارد بزرگ در نمایشگاه کتاب
معرفت شناسی حکمت و اندیشه ارد بزرگ
سخنان حکیم ارد بزرگ به زبان فرانسه

حکیم کیست ؟
احمد شاه مسعود درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

بی نظیر بوتو درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
نام اصلی حکیم ارد بزرگ
فرزانه شیدا درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

الیان ایژن هیر درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
محمد فاطمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید:
شهناز خاتمی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی

بابک همتی, کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, کتاب حکمای چهارگانه تاریخ ایران, دانلود کتاب چهار حکیم تاریخ ایران, حکیم ارد بزرگ

المواضيع الأخيرة
» فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی نابغه عرصه فلسفه
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالسبت يناير 18, 2020 6:09 am من طرف رضا شهابی

» سخنان استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی پیرامون انسانیت
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالجمعة يوليو 26, 2019 7:10 am من طرف سمانه سرافراز

» گیاهان ، بهترین و پاکترین زنجیره خوراک آدمیان هستند. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 2:03 am من طرف دریا نوبخت

» پول و سرمایه ، در سرزمین ناآرام ، جایی ندارد. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالأحد سبتمبر 03, 2017 1:46 am من طرف دریا نوبخت

» بر انسانیت ، آزادگی و ادب خویش ببالیم نه بر زبان و نژاد خود. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» بسیاری از جنگ ها ، بازتاب نا آگاهی است. فیلسوف حکیم ارد بزرگ
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 6:29 am من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» یک مشت شیاد که به حکیم ارد بزرگ اهانت می گویند
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالإثنين نوفمبر 07, 2016 4:16 am من طرف نوشین ناصری

» شکوهه عمرانی درباره حکیم ارد بزرگ می گوید :
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالثلاثاء مايو 24, 2016 6:56 pm من طرف بهنــــــ❤ــاز امراللهــی

» ارد بزرگ ویکیپدیا
 عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Emptyالسبت ديسمبر 12, 2015 12:43 pm من طرف مهمان

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Empty عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین

پست من طرف سمانه سرافراز في الخميس فبراير 05, 2015 9:11 pm

مطلب زیر مربوط به دو سال پیش است آن را از روی وبلاگ خانم لیلا صادق زاده برداشتم امیدوارم بپسندید :

دانش آموزان کلاس اول دبستان فراهانی تایباد - بهار 1392
برای مشاهده عکس ها در نمایی بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy_05
بزرگترین دفاع در برابر دشمنان ، خرد و اندیشه است .
از سخنان ارد بزرگ

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy_02
بر روی تخته سیاه نوشته شده :
بهترین شیوه آموزش به کودک ، همراه شدن با او در درون داستانهای عبرت انگیز است . « حکیم ارد بزرگ »

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy_03
شکست بن بست نیست ،
یک پیچ است به سوی پیروزی است . 
ارد بزرگ

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy_04
از سخنان ارد بزرگ

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy_01
از سخنان ارد بزرگ

عکس هایی از آموزگار فرهیخته تایباد عبدالظاهر ادهمی و آینده سازان ایرانزمین   Adhamy00
عبدالظاهر ادهمی آموزگار فرهیخته یکی از دلدادگان عرصه فرهنگ و خرد ایرانی است و عشق به رشد و تعالی این سرزمین در نگاه و زبان او جاریست . امروز عکس هایی از او و آینده سازان این سرزمین بدستم رسید که حکایت از خرد دوستی و عشق به حکمت و اندیشه ایرانی دارد برای این مرد بزرگ و شاگردان عزیزش آرزوی سربلندی هر چه بیشتر می نمایم .

درباره عبدالظاهر ادهمی

اهل دیار کهن تایباد و از روستای باستانی کرات هستم با اتمام تحصیلات دانشسرای مقدماتی امام جعفر صادق تایباد و آیت الله تهرانی شاندیز در سال 1376 به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و افتخار آموزگاری نصیبم شد. دوره کاردانی را در مرکز تربیت معلم شهید خورشیدی و دوره کارشناسی آموزش و پرورش ابتدایی را در دانشگاه آزاد تایباد گذراندم و از سال 1380تدریس پایه اول ابتدایی را شروع کردم.
در مدارس قدس پشته ، 22 بهمن استای ، آزادی ایله ، شهید کلاهدوز قلعه نو ، استقلال آبقه ، شهید قنادزاده کرات ، ارزنچه سفلی ، شهادت سعدآباد ، سیدالشهدا حمزه شهر کاریز و شهید فراهانی تایباد افتخار خدمت به فرزندان این مرز و بوم را داشته ام و اکنون هم در دبستان شهید عبدالقادری شهر تایباد مشغول تدریس هستم.
بسیار خوش حالم که می بینم اموزش وپرورش ما روند رو به رشدی را در پیش گرفته است . همه باید در حد توان خود تلاش کنیم تا کاستی ها را بر طرف کنیم واز استعدادها و امکانات موجود بهترین بهره را برای پیشرفت نظام آموزشی کشورمان بکار گیریم.
مشکلات بسیار زیادی در مدارس ما هست همچنین استعدادهای بالقوه خوبی داریم که باید از آنها بهره مند گردیم.
بنده اعتقاد دارم که دانش آموزان ما باید از بهترین فضاها و جدید ترین امکانات و تکنولوژی های روز دنیا بهرمند شوند و این تکنولوژی ها را در مدرسه ها ببینند و با آنها کار کنند. یادمه وقتی دانش آموز بودم مجهز ترین مکان در روستای ما مدرسه بود و خیلی از امکاناتی که در مدرسه بود در قسمت های دیگر کمتر دیده می شد. ابزار های آزمایشگاهی نظیر اوپک ، اورهد ، میکروسکوپ ، پخش فیلمهای آموزشی، همکاری صمیمانه سازمانهای دیگر با آموزش وپرورش و...
ولی الان متاسفانه دانش آموزان خیلی از وسایل و امکانات را در بیرون می بینند یادر خانه از آن استفاده میکنند ولی در مدرسه های ما از آنها خبری نیست. هنوز ما به فکر تهیه چهار دیواری کلاس و رنگ کردن تخته سیاه وجوش دادن میز ونیمکت و.... هستیم .
همت مدیران مدارس و مسئولان بخش کار پردازی وهمچنین تکنولوژی وآموزشی مدارس و اولیای گرامی و خیرین عزیز می تواند برطرف کننده ی این مشکل باشد.

خوش حالم از اینکه دیگر روزهای اول سال تحصیلی را برای نقل و انتقالات و ثبت نام و توزیع کتاب و آماده سازی مدارس هدر نمی دهیم .
شایسته است در تابستان که دانش آموزان در تعطیلات به سر می برند ما که متولیان آموزش آنها هستیم خود را تعطیل مطلق نکنیم قبل از سال تحصیلی مدرسه خود وپایه ی تدریس خود را مشخص کنیم برای یک سال آتی خود برنامه ریزی کنیم . مدیران محترم کتب درسی و لباس فرم را به شاگردان برسانند، بنایی ها و نقاشی ها رابه پایان برسانند و با آمار دقیق کلا س بندی کرده و نیرو های لازمه را جذب کنند تا با شروع مدارس از وقت مفید آموزشی برای این کارها استفاده نکنند.
خانواده ها نسبت به ثبت نام فرزندان خود حساس تر باشند هنوز می بینیم که متاسفانه اولیای محترم بعد از شروع مدارس اقدام به ثبت نام وسنجش فرزندان خود در مدارس می کنند.
اینها چیزهایی است که می توانیم خودمان بدون هزینه ی بیشتری برطرف کنیم کافی است همین کارهایی که می خواهیم اول مهر انجام دهیم چند روز زودتر انجام دهیم.
هر سال تغییر کتب درسی ، هر سال تغییر سیستم آموزشی ،تغییر سیستم ارزشیابی وخیلی تغییرات دیگر همه را سردر گم کرده خیلی از اولیای محترم دیگر گیج شده اند و در جلسات اولیا ومربیان فقط گوش می کنند واز نگاه آن ها معلوم میشود که دیگر برای شان قابل درک نیست .
از اینها که بگذریم سلیقه ای بودن کارها همه چیز را پیچانده است هر کس در هر سمت وپستی که هست به شیوه وسلیقه ی خود کارها را جلو می برد گویی می خواهد تا همیشه در همین سمت وپست باقی بماند غافل ازین که به محض عوض شدن او همه چیز عوض خواهد شد وخیلی از کارهایی که او با جدیت دنبال می کند نیمه کاره رها خواهد شد.
تدریس ها و شیوه های تدریس هم سلیقه ای شده ، به طوری که اگر یک دانش آموز متوسط را از یک شهرستان به شهرستان دیگر ببرند یا حتی مدرسه ی او را عوض کنند . دانش آموز و خانواده اش نسبت به چگونگی ادامه تحصیل فرزندشان سردرگم می شوند. و معلم جدید از شرایط فعلی او ناراضی است.حتی دانش آموزی که تغییر پایه تحصیلی داده و به پایه ی بالاتر رفته است می بینیم که معلم بعدی از وضعیت تحصیلی او ناراضی است و...
بیاییم به اهداف کلی آموزش بیشتر دقت کنیم و با نیاز سنجی صحیح از اتلاف وقت وهزینه ی مربوط به خود و دیگران جلو گیری کنیم.
رشد خانواده های دانش آموزان هم در طول سال های اخیر یکسان نبوده خیلی از خانواده ها هنوز همان حال وهوای قدیم را دارند و بعضی ها هم خوب رشد کرده اند واین تفاوت راحتی در شهرهای کوچک به خوبی می بینیم و متوجه می شویم که هر کدام نسبت به تحصیل فرزندشان یک دیدگاه دارند. ویک جور برخورد می کنند . هر کدام از خانواده ها توقعات خاصی از معلم دارند ویک نوع رفتار رااز معلم دربرابر شاگردشان می طلبند.
وخیلی موارد دیگر که نمی گنجد.
امیدوارم به زودی همه این مشکلات برطرف شده و ببینم مردم و دانش آموزان و معلمان از روند تحصیل و تدریس خود راضی هَستند واز یاددهی ویادگیری لذت می برند . انشاء الله
باتشکر

سایت شخصی عبدالظاهر ادهمی

http://www.khane-2.blogfa.com

نظرات کاربران درباره این پست :

ترگل بهادران
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۱۷:۴۶
این عکس های پر هیجان و زیبای آقای ادهمی و شاگردان خوبشون از شهر تایباد رو من چند سال پیش هم دیده بودم واقعا خاطره انگیز بودن مرسی ماهک جون

ف محموديان
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۱۸:۴۰
جالب بود بخصوص این قسمت شعر عاطفه معصومی :
شیرکوه
فرزند شیروان "ارد بزرگ" را باز گردان
شیرکوه ، زندگی در گامهای او جاریست ... *

قربان
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۱۹:۴۱
چرا معلمین ما در شیروان از این عکس ها ندارند ؟!!!!
اسمش رو میشه چی گذاشت یعنی معلمین ما نمی خوان مطرح بشن ؟ یا اصلا به اینترنت اعتقاد ندارد ؟ یا حکیم ارد بزرگ رو دوست ندارن ؟ یا مغرور هستند ؟ یا اینترنت ندارند ؟ یا خانم ماهک شما شیروانی ها را مطرح نمی کنید ؟
خانم ماهک هر چی که باشه شما باید هوادار همشهریانت باشی . اوکی!

پاسخ: شیران شیروان کلیه عکس ها و اطلاعاتی که مربوط به حکیم ارد بزرگ باشه رو منتشر می کنه حالا همشهریان اگر همکاری کنند و عکسی بدهند منتشر می کنم وقتی کسی همکاری نمی کنه حالا من هیچ عکس اینجا نزارم ؟ چون شیروانی نیست ؟

محمد شیروانی
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ۲۰:۲۱
نگاه معصوم کودکان در کنار سخنان زیبای حکیم ...جالب بود و ممنون

mana
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ۶:۱۶
یک آموزگار می تواند با رفتار و گفتارش کشوری را دگرگون سازد .*حکیم ارد بزرگ*

ف محموديان
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۷:۲۸
دوست داشتم عکس یه معلم شیروانی را هم در کنار جملات حکیم ارد بزرگ ببینیم،
راستی ماهک جان شما تصویری از حکیم بزرگ شیروان و جملاتش را در کنار معلمین یا کارگران و غیره در اختیار نداری تا منتشر کنی؟

پاسخ: شیران شیروان عکس معلمین شیروانی را در کنار جملات و تصاویر حکیم بزرگ در اختیار ندارد

بجنوردی
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ۱۸:۵۱
این تصاویر به ما نشان میده که شیروانی ها انقدر هم که می گن عاشق بزرگ تاریخ شهرشان نیستند !

پاسخ:
چی بگم

آزاده روشنی
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ۱۷:۴۹
ماهک جون ، چقدر این عکس ها زیباست . مخصوصا عکس دوم از بالا
مرسی عزیزم

ترگل بهادران
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ۱۴:۴۷
آقا و یا خانم بجنوردی
ما شیروانی ها عاشق فیلسوف جهانی شهرمان هستیم شما هم زیاد به دنبال کشف ایراد از ما نباش

محمد شیروانی
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ۰:۵۲
عالی بود

برچسب‌ها: عبدالظاهر ادهمی, دبستان فراهانی تایباد, ارد کبیر, حکیم ارد بزرگ, ارد حکیم بزرگترین فیلسوف جهان

منبع :
http://shiraneeshirvan.blogfa.com/post/53/
سمانه سرافراز
سمانه سرافراز
Admin

رتبه : 71193

http://hakimorod.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه