Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ

5 مشترك

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Empty هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ

پست من طرف نوشین ناصری الجمعة فبراير 06, 2015 1:10 pm

((رشد روزافزون گرایش جوانان هندوستان به فلسفه اُرُدیسم))

هندوستان، کشور رازهاست، مردم این کشور میراث دار سنت ها ، باورهای زمینی و آسمانی بسیاری هستند. حکایت های بیشمار در مورد شکوه سنت های آنها می خوانیم و می شنویم که هر ساله جاذب میلیونها نفر گردشگر از سر تا سر جهان است.
اما گویا اینبار آنها جذب فلسفه ای خارج از مرزهای خود شده اند. فلسفه اُرُدیسم که بنیانگذارش "فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی" است.

با تعدادی از اردیستهای جوان کشور هندوستان که صفحه اینستاگرام دارند گفتگو کرده ام سخنانشان بسیار شنیدنی و قابل تامل است.

رانبیر پسری 24 ساله است او با خانواده اش در شهر دهلی زندگی می کند. می گوید 2 سال است که خود را یک اُرُدیست معرفی می کند. از او می پرسم دلیل علاقه اش به فلسفه اُرُدیسم چیست؟ او می گوید :چون فلسفه اُرُدیسم خردمندانه است، انسانی است، من خیلی زود توانستم با آن ارتباط برقرار کنم . شما اگر قوانین فلسفه اردیسم را بدانید بسیاری از پرسش های ذهنی خود را به راحتی پیدا می کنید. من در مورد اُرُدیسم با بستگانم صحبت می کنم آنها نسبت به انگیزه های من در آموختن فلسفه اُرُدیسم تشویقم نموده اند.

پاواتی دختر 19 ساله ای است که خیلی تلاش کردم با او گفتگویی مفصل داشته باشم که متاسفانه قبول نکرد اما در گفتگویی کوتاه برایم نوشت . فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی را بسیار دوست دارم من با کلمات او زندگی می کنم . از پاواتی پرسیدم: نظرت را درباره فلسفه اردیسم برایم بگو و چرا به آن علاقمند شدی؟ او گفت: فلسفه اُرُدیسم نیاز به فهم شخصی دارد و من توانسته ام با قوانین آن ارتباط خوبی بر قرار کنم ما در اردیسم عاشق هستیم عاشق همه چیز که به آن می گوییم عشق به دنیا ، عاشق خوبی ها هستیم که به آن می گوییم عشق به انسانیت و عاشق رهایی از ستم هستیم که به آن می گوییم عشق به آزادی . پس من می توانم به شما بگویم که دلایل من برای اُرُدیست بودن خیلی زیاد است.

ایشانک پسر 25 ساله دیگری هست که قبول کرد به پرسش های من پاسخ دهد. او گفت فلسفه اردیسم را از دختر مورد علاقه اش آموخته و با او در این مورد همواره در حال صحبت و تبادل نظر هست. به او گفتم هندوستان دارای فلاسفه و شخصیت های زیادی هست چه شد که جذب درسهای فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی شده اید که یک ایرانی است؟ او می گوید : ما در فلسفه اُرُدیسم از مرز صحبت نمی کنیم پس هندوستان ، پاکستان ، ایران و ... همه ما انسانها دارای قلب و عاطفه هستیم من وقتی خبر سیل در چین را در تلویزیون تماشا می کنم قلبم به درد می آید دوست دارم به مردم آنجا کمک کنم با این که دولت چین همیشه با دولت ما دچار چالش بوده است اما من یک انسانم . من کوچکترین اهمیتی به اختلافات کشورم و چین نمی دهم وقتی می بینم مردم چین دچار بلا شده اند دوست دارم کمکشان کنم و مسلما مردم چین هم وقتی می بینند ما مردم هند دچار بلا شده ایم همه ی تلاششان را می کنند تا به ما کمک کنند. این را فلسفه اُرُدیسم به ما می آموزد که عاشق انسانیت باشیم . من قبلا از صحبت های کسانی که باورهایشان با من متفاوت هست خوشم نمی آمد اما فلسفه اُرُدیسم به من یاد داد که به دیدگاه های دیگران احترام بگذارم چطور می توانم به خود اُرُدیست بگویم و از دیدگاه های دیگران عصبانی بشوم و به آنها بگویم ساکت باشید گوش های من دوست ندارند حرفهای شما را بشنوند. به ایشانک می گویم آیا می داند فلسفه اُرُدیسم در اینترنت ایران فیلتر شده است؟ او می گوید: انسانیت قابل فیلتر نیست انسانیت را نمی توان فیلتر کرد اگر می شد من اکنون اُرُدیست نبودم . من و دوستم اکنون در اینستاگرام گفتگوهای آنلاین با دوستانمان در مورد فلسفه اُرُدیسم داریم و آنها از طرح این موضوع همیشه استقبال کرده اند.

در طی گفتگوهایم با جوانان اُرُدیست کشور هندوستان متوجه شدم آنها دارای فهمی بسیار عمیق و آگاهانه نسبت به فلسفه اُرُدیسم هستند چند بار سعی کردم با آنها چالش داشته باشم و بقول خودمان آنها را کمی عصبی کنم تا ببینم تا چه اندازه به مبانی فلسفه اُرُدیسم باور دارند، برایم جالب بود آنها هرگز عصبی نشدند و آرام عقایدشان را مطرح کردند و در بدترین حالت می گفتند : «ما را ببخشید که نتوانستیم منظورمان را درست به شما منتقل کنیم».

به نظر می رسد در آینده نه چندان دور کانون رشد و نمو فلسفه اُرُدیسم کشور هندوستان باشد کانونی که مدتی در ایران، کانادا، کشورهای حوزه اسکاندیناوی، افغانستان، کردستان عراق و ترکیه و... بود. باید دید زایش تازه مکتب فلسفی اُرُدیسم که از کتاب سرخ فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی نشات گرفته چگونه بلوغی را در سرزمین هندوستان پشت سر می گذارد و میوه آن چه خواهد بود.

مهین صابری

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ 2600 https://t.me/orodistnote/931 هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ 2600

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ GOIpcsM

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ DDmjrOK

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ X6X7STa

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ KrTYYAh

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Zlt6fDD

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ PdAnl0X

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ CtTJXpd

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ JWhx7ms

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ WBxVzQg

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ VkksGrK

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Kj3K8Y6

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ XrDxLkb

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ 40zYddM

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ NfRgKUp

متن زیر نامه یکی از اساتید ادبیات فارسی به استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ است که تقدیم می گردد :

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Great_Orod_India_Taj_Mahal_746
پریشان نسخه‌ کرد اجزای مژگان تر ما را
چه‌ مضمون است درخاطر نگاهت‌حیرت‌انشا را
نگردد مانع جولان اشکم پنجهٔ مژگان
پر ماهی نگیرد دامن امواج دریا را
نه‌ از عیش‌است‌اگر چون‌شیشهٔ می قلقل آ‌هنگم
شکست دل صلایی می‌زند رنگ تماشا را
شعر از استاد بیدل

استاد حکیم دو صد درود بسیار بر شما نازنین کشورهای فارسی زبان
حکیم شادروز  باشید و همواره سرزنده و جاری
ای عزیزتر از جان ، چند صباحی برای پژوهش از ادب و زبان پارسی میهمان مردم لداخ ، سرینگار و جامو در کشمیر هندوستان بودم و بسیار سخن از شما آنجا شنیدم نقل اندک پارسی زبانان آن دیار زیبا و پر ریحان و شاداب بود و من در اندیشه که چگونه قلب این مردم بی ریا و دوست داشتنی شیفته نگار ایرانی ما حکیم ارد گشته . امشب با این پیغام به آن بزرگ دوست داشتنی می گویم غمت بر آب و دلت خروشان و عمرت همانند رود گنگ جاودانه و ماندگار ، زنده باشید .

و پاسخ فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ :
آدمیان با مهر به یکدیگر گره می خورند ...
سپاس از مهر و دوستی شما

برچسب‌ها: هندوستان و اندیشه های ارد حکیم، نفوذ معنوی حکیم ارد بزرگ در هند، کشورهای فارسی زبان، هندوستان، هندوستان و حکیم ارد بزرگ، ارد بزرگ و هندوستان، حکیم ارد بزرگ و کشمیر، لداخ هندوستان، هند، سرینگار
نوشین ناصری
نوشین ناصری

رتبه : 120488

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Empty رد: هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ

پست من طرف مصطفی براتی الثلاثاء أبريل 07, 2015 8:59 pm

بسیار جالب و خواندنی بود. با تشکر .  study
مصطفی براتی
مصطفی براتی

رتبه : 113378
شهر من : دامغان - سمنان

هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ Empty رد: هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ

پست من طرف نیایش میلانی الخميس أبريل 09, 2015 8:37 pm

مطلب قسنگی بود نوشین جان . بسیاری از لغات هندی فارسی است. شنیدم خیلی از ایرانی ها در طول زمان و قرن های گذشته به هند مهاجرت کردند و  بیشتر ایرانیها در بمبئی ساکن شده اند هنوز هم طایفه های ایرانی هستند که به زبان و آداب مادری خود فارسی صحبت میکنند.
drunken flower
نیایش میلانی
نیایش میلانی

رتبه : 118364
شهر من : تهران

پست من طرف بهنــــــ❤ــاز الأحد أبريل 12, 2015 3:57 pm

دیروز هندی ها تحت تاثیر افکار" اوشو" بودند و نتیجه اش بی بندوباری و بی قیدی و بی مسؤلیتی آنها شد و فرهنگ غنی آنها به یغما رفت. اما امروز... 

نسل امروز هند با اندیشه ها و سخنان حکیم اردبزرگ آشنا شده و دوباره به خودباوری و آگاهی رسیده اند و فردا ، هندی ها همانی خواهند شد که همه را تحت تأثیر کشورشان بگذارند .   هندوستان و نفوذ اندیشه های حکیم ارد بزرگ 2236079009
بهنــــــ❤ــاز
بهنــــــ❤ــاز

رتبه : 121583
شهر من : رشت

پست من طرف .!. الإثنين يوليو 06, 2015 6:53 pm

اندیشه های حکیم باعث شده روابط فرهنگی ایران و هندوستان بهم نزدیک تر بشه و دوستی بین ایرانی ها و هندوستانی ها بوجود بیاد که با هیچ تندبادی پاره نشه .
Anonymous
.!.
مهمان

پست من طرف سوگند سهرابی الخميس يوليو 09, 2015 7:40 pm

مهمترین عامل اختلافات هند و ایران ، پاکستان هست و پاکستان متاسفانه به شکلی باور نکردنی دستش با عربستان در یک کاسه است و سرزمینش شده مامن گروه های مخالف ایران که به کشورمان حمله می کنند و سربازان وطن را شهید می کنند . چقدر خوب است ایران بدون در نظر گرفتن پاکستان رابطه اش را با هند نزدیکتر کند.
سوگند سهرابی
سوگند سهرابی

رتبه : 110792
شهر من : میانه

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة