Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Empty سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:44 pm

اگر آرمان برایمان هویـــدا باشد ، ابزارهــای رسیـــدن به آن را خیلی زود خواهیم یـــافت . حکیم ارد بزرگ

آرمان ما ، بایـــد دارای شــ ـور و برانگیختگی باشد ، تا آدمی را به جنبش و تکاپو وادارد . حکیم ارد بزرگ

یـــادآوری آرمان هــا ، از بیراهه روی بازمان می دارد . حکیم ارد بزرگ

آرمان را نبایـــد فراموش ساخت ، اما می توان هــر دم ، به روشی بهتـــ ـر برای رسیـــدن به آن انــــ ــدیشیـــد . حکیم ارد بزرگ

هیچ گاه از داشــ ـتن دشمن نتـــ ـرس ، از انجام نــــ ــدادن درســت آرمان هــای خویش بتـــ ـرس . حکیم ارد بزرگ

میـــان گام نخســت و آرمان ، بازه ای نیســت ، آنچه داریم ، انــــ ــدازه نیروی کنونی ماســت . حکیم ارد بزرگ

کمر راه هم ، در برابر آرمان خواهی برآزنــــ ــدگان خواهد شکســت . حکیم ارد بزرگ

اگر آرمان زنــــ ــدگی خویش را بدانیم ، هــر دم از خانه این و آن ، سر در نمی آوریم . حکیم ارد بزرگ

در دوران زنــــ ــدگی ، تنهــا زمان هــایی برایمان ارزشمنــــ ــد اســت ، که آرمانی را پیگیری می کنیم . حکیم ارد بزرگ

کسی که انــــ ــدیشه اش ، بازیچه اخبار پراکنــــ ــده و روزانه اســت ، هیچ گاه فرصت درســت فکر کردن به آرمان زنــــ ــدگی خویش را نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_01

خوی آدمی ، همواره در پی دگرگونی و آرمانگرایی اســت . حکیم ارد بزرگ

بزرگتـــ ـرین کجرویــهــا را زمانی انجام می دهیم ، که فکر می کنیم دیگر چیزی برای از دســت دادن نــــ ــداریم . حکیم ارد بزرگ

برای رسیـــدن به آرمان ، بایـــد از همه نیروهــایمان بهــره بگیریم ، هــر بار که به در بســته ایی رسیـــدیم ، نبایـــد خویشــ ـتن را سرزنش کنیم . حکیم ارد بزرگ

گام بردار ، راه هــای تازه ، در آرزوی رسیـــدن قدم هــای ما هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

دشمن ابزار نابود ساختن آدمی را ، در درون سرای او جســت و جو می کنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

بزرگتـــ ـرین کارخانه نابودی توانمنــــ ــدی هــا ، آیین آموزشی نادرســت اســت.  حکیم ارد بزرگ

هیچ پیروزی و شکســتــی ، همیشگی نیســت . حکیم ارد بزرگ

بیچاره مردمی که قهــرمان نــــ ــدارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

آدم شایســته ، کسی اســت که با وجود داشــ ـتن دلی خونین از نامردمی هــا ، باز هم مهــربان اســت و یـــاور . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 126284
شهر من : Sydney

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Empty رد: سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:45 pm

مردان و زنان کهن ، در راه رسیـــدن به آرمان بزرگ ، یک آن هم نمی ایســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

نگاه مردان و زنان کهن ایســتا نیســت ، آنهــا دوران هــای آینــــ ــده را نیز ، به خوبی می بیننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مردان و زنان کهن ، با مهــر ، همه زنــــ ــدگی خویش را به دیگران می بخشنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

روزی که میــهن و کشــ ـور خویش را از یـــاد ببریم ، امنیت خویش را از دســت داده ایم .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_02

میــهن دوســتان ناب ، آنانی هســتنــــ ــد که برای آبادی و حفظ آزادی آن ، کوشش می کننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

هیچ گاه هماورد خویش را کوچک مپنــــ ــدار ، چون او بهتـــ ـرین دوســت و انگیزه پیشــ ــرفت و پویش اســت . حکیم ارد بزرگ

خموشی در برابر بدگویی از دوســتان ، گونه ای دشمنی اســت . حکیم ارد بزرگ

مهــربانی از سادگی و حماقت نیســت ، مهــربانان به یکی از مهمتـــ ـرین قوانین و هنجار هــای گیتــی باور دارنــــ ــد و آن اصل کنش و واکنش اســت ساده آنکه بایـــد مهــر ورزیـــد تا مهــر دیـــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:47 pm

سخن مهــر آمیز و دلگرم کننــــ ــده ، می توانــــ ــد از فانوس کوچک ، ســتاره بسازد . حکیم ارد بزرگ

میــهن دوســتان ، آبادگرنــــ ــد نه کشــ ـتارگر ... حکیم ارد بزرگ

پرچم یک سرزمین ، بایـــد نماد مهــر ، آزادی و امنیت باشد . حکیم ارد بزرگ

ارتشیـــان تنهــا نگاهبان "پرچم و شــ ــرف" یک سرزمین نیســتنــــ ــد ، همه مردم ، بویژه اهل فرهنگ ، هنر ، دانش و صنعت ... همه بایـــد پاسبان آن باشنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_03

مردان و زنان کهن ، با مهــربانی در بین مردم سرزمین خویش ، همبســتگی و دوســتــی می آفریننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

چه نیک مردان و زنان برآزنــــ ــده ایی که همچون باران می بارنــــ ــد ، برای شکوفا شدن انــــ ــدیشه آینــــ ــدگان .  حکیم ارد بزرگ

سخن برآزنــــ ــدگان ، آهنگ خیزش بیشــ ـتـــ ـر اســت . حکیم ارد بزرگ

برای آنکه روانت را بپروری ، در آغاز با خود یکی شــ ـو . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:49 pm

چه غم انگیز و رنج آور خواهد بود هنگامی که یک شیر وادار شــ ـود بسان یک گوسفنــــ ــد رفتار کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

از مردم غمگین ، نمی توان امیـــد بهــروزی و پیشــ ــرفت کشــ ـور را داشــ ـت .  حکیم ارد بزرگ

کار و همچنین کوشش هــای اجتماعی ، بهتـــ ـرین آرام کننــــ ــده روان هــای پریشان و غمگین اســت .  حکیم ارد بزرگ

مهم نیســت که دیگران ما را باور کننــــ ــد ، مهم آن اســت که خود ، خویشــ ـتن خویش را باور کنیم .  حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــد و حکیم در درون کتاب شاهنامه ، همان سیمرغ داناســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_07

دامان میــهن پرســتــی از خودکامگان و آزادی ســتــیزان بدور باد . حکیم ارد بزرگ

به ارد می گوینــــ ــد آینــــ ــده که هنوز نیـــامــده ، گذشــ ـته هم که گذشــ ـته ، اکنون چه کنیم ؟ می گویم : چه بخواهیم و چه نخواهیم ما به سوی آینــــ ــده جاری هســتــیم ، تنهــا ردی که از ما بجا می مانــــ ــد یک یـــاد اســت ، این یـــاد را می توانیم با بدگفتاری و بدکرداری ، زشــ ـت و نفرت انگیزش کنیم و از سوی دیگر می توانیم با مهــربانی و بخشش شادی به دیگران ، چون رنگین کمان زیبا و دوســت داشــ ـتنی اش نماییم ، مهم آن اســت که بدانیم ما دیگر هیچگاه نمی توانیم به "این" زمان برگردیم . حکیم ارد بزرگ

نگارنــــ ــده و سخنگویی که دیگران را کوچک و خوار می نامــد ، خود چیزی برای نمایش و بروز نــــ ــدارد .  حکیم ارد بزرگ

انــــ ــدیشه و انگاره ای که نتوانــــ ــد ، آینــــ ــده ای زیبا را مژده دهد ، ناتوان و بیمار اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

عشق نبایـــد آدمی را به گوشه نشینی وادار کنــــ ــد ، این شیفتگی بایـــد توان پرتاب انسان ، به سوی آرمان هــای راســتــین را داشــ ـته باشد . حکیم ارد بزرگ

دلباختگی ، خواســتــی جاودانه اســت ، هــر کششی عشق نیســت . حکیم ارد بزرگ

عشق ، تنهــا با از خودگذشــ ـتگی ارزش می یـــابد . حکیم ارد بزرگ

بدتـــ ـرین گونه عشق ، دلدادگی به آدمی دیگر اســت به جای چنین دلدادگی بایـــد عاشق انسانیت ، میــهن ، آزادی و شــ ــرف یک سرزمین بود . حکیم ارد بزرگ

دلدادگی و عشق را از زنــــ ــدگی بگیریم ، تنهــا و آواره ایم . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_04

خود را تا هنگاهی همراه داری ، که دلداده نشده ایی ، دلبســته ، با خویشــ ـتن خویش بیگانه اســت . حکیم ارد بزرگ

بازده رنج و سختــی خـــردمنــــ ــدان ، انــــ ــدرزهــای شیرین و پنــــ ــدآموز اســت .  حکیم ارد بزرگ

بهتـــ ـرین آموزگار ، پیوســته با تشــ ـویق ، شاگردان را به آموختن دلگرم می سازد . حکیم ارد بزرگ

آموزگاری که با واژه "تشــ ـویق" و کارکرد آن ، آشنا نیســت ، به راســتــی بی سواد و خام اســت . حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــدی از دیـــدگاه اُرد ،  شناخت مهــربانی و کوشش در راه هم افزایی جهــانی آن اســت . حکیم ارد بزرگ

نقد بی کینه دیگران بر کار ما ، پاداشی اســت ، که ارزش آن را بایـــد دانســت .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

خودســتایی ، بزرگتـــ ـرین دام برای کسانی اســت ، که کار دیگران را نقد و بررسی می کننــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

عشق و شیفتگی ، مهــر و مهــربانی نهفته در درون ما را ، بیـــدار و جاری میسازد . حکیم ارد بزرگ

دلباختگی ، ساختار روان ما را نرم می سازد و نمی گذارد در برابر تنــــ ــدبادهــا بشکنیم . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_05

روان خود را با شنیـــدن و خوانــــ ــدن رویـــدادهــای نادرســت و حوادث هولناک ، به بنــــ ــد نکشیم . حکیم ارد بزرگ

مردم در پی گزارش روزانه سیـــاســتمــداران نیســتنــــ ــد ، آنان دگرگونی و بهــروزی زنــــ ــدگی خویش را خواســتارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

آدمهــا را آنگونه بخواهیم که هســتنــــ ــد ، نه آنگونه که می خواهیم .  حکیم ارد بزرگ

امنیت بزهکار ، یکی از علل رشد فساد اســت .  حکیم ارد بزرگ

آنکه می دزدد ، نفرین و خواری ابدی برای خود به ارمغان می آورد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

خبرچینی ، رسوایی در پی دارد .  حکیم ارد بزرگ

چه نشانی از بد انــــ ــدیش بجاســت ؟ هیچ .  حکیم ارد بزرگ

بد انــــ ــدیشان و بد کرداران ، خیلی زود ، در آتش افکار و کردار نادرســتشان ، خواهنــــ ــد سوخت .  حکیم ارد بزرگ

از پس پشیمانی ، می توان راههــای تازه ای را برای نجات یـــافت .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_06

پشیمانی که ما را به راه راســت نکشانــــ ــد ، هیچ ارزشی نــــ ــدارد .  حکیم ارد بزرگ

بدکار ، نخســتــین و آخـــرین مردار کردار خویش اســت .  حکیم ارد بزرگ

ارمغان کرنش در برابر نادان ، سختــی دو چنــــ ــدان اســت .  حکیم ارد بزرگ

کسی رســتاخیز و دگرگونی بزرگی را فراهم می آورد که پیشــ ـتـــ ـر ، بارهــا و بارهــا ، در کشاکش روزگار ، خود ساخته و نیرومنــــ ــد شده باشد .  حکیم ارد بزرگ

جایگاه نقد شما بر کار دیگران ، می توانــــ ــد آغازگاه نخســتــین گامتان ، برای سازنــــ ــدگی و آفرینش باشد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:51 pm

خارهــای کوچک ، زخم به جان نمی زننــــ ــد ، بلکه با آن می آمیزنــــ ــد ، برای مقابله با روزهــای سخت تـــ ـر . حکیم ارد بزرگ

پرســتاری از مادر و پدر، زیباتـــ ـرین و پر ارزشــ ـتـــ ـرین زمان زنــــ ــدگی اســت . حکیم ارد بزرگ

در چشم باد ، نغمه هــای دل انگیز مادر ، در گوش کودک بازیگوش ، شناور اســت . حکیم ارد بزرگ

برای مادر ، واژه ای زیباتـــ ـر از فداکار نمی توان یـــافت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_09

ایســتایی وجود نــــ ــدارد ، هــر چه هســت ، جوشش اســت و جاری بودن .  حکیم ارد بزرگ 

زایش و پیشــ ــروی در همه چیز ، بهــانه زنــــ ــدگیســت .  حکیم ارد بزرگ 

همراهــان و هم آوایـــان ، مهــر و زیبایی زنــــ ــدگی هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:51 pm

سخن گفتن از فر خـــرد و دانش ، در میـــان آدمهــای گرسنه ، بی پژواک اســت . حکیم ارد بزرگ

کتابهــا ، نفس می کشنــــ ــد و زنــــ ــده انــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ  

به جای تجلیل از رنج و فقر، راه کار و درآمــدزایی را به یکدیگر نشان دهیم . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_08

آدم توانا ، از درون بدتـــ ـرین شــ ــرایط ، کاخ خوشبختــی برای خود می سازد . حکیم ارد بزرگ

جنگ با روزهــای سخت ، ما را پولادین می سازد . حکیم ارد بزرگ

پس از هــر درد و رنجی ، در پی زنــــ ــدگی و شادمانی باش ، نه درد و رنجی دیگر . حکیم ارد بزرگ

روزهــای سخت گذشــ ـتنــــ ــد و رفتنــــ ــد ، امروز هنگامه دیگریســت ، امیـــد و شادمانی ، تو را فرا می خوانــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

ســتایشگران رنج ، خاکســتـــ ـر تنبلی و کم کاری می پراکننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:52 pm

آزادی و آزادیخواهی امری خـــردمنــــ ــدانه و زنــــ ــدگی آفرین اســت ، نه سیری قهقرایی و وادادگی فرهنگی . حکیم ارد بزرگ

سبزه سفره هفت سین نوروز ، جایش در کنار جدول خیـــابان و یـــا سطل زباله و  یـــا روی ماشین نیســت !... بهتـــ ـر اســت سبزه بسیـــار کوچک باشد . سبزه را بایـــد در رودخانه رهــا نمود و اگر رود نبود آن را در سبزه زار پر آب و یـــا باغچه ایی سبز گذاشــ ـت . حکیم ارد بزرگ

زیبایی نوروز در سادگی آن اســت ، آن را پیچیـــده و پرتجمل برگزار نکنیم . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_10

یکی از بهتـــ ـرین شمارگان ، سیزده اســت که نماد زایش و رشد اســت و در فرهنگ ایرانی "الهه باران" نامیـــده می شــ ـود . حکیم ارد بزرگ

بیشــ ـتـــ ـر کشــ ـورهــای عربی ، همواره به دنبال تجزیــه و نابودی ایران بوده انــــ ــد ، آنهــا برای انجام این کار همه دارایی خود را نیز خواهنــــ ــد پرداخت . حکیم ارد بزرگ

مهــر میــهن ، در دل ایرانیـــان ، همواره موج می زنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

با خوشبینی و انــــ ــدرز ، تجزیــه طلبان سکوت نخواهنــــ ــد نمود ، بهتـــ ـرین راه عقیم کردن آنهــا ، تغییر بافت بومی و کوچ هــای برنامه ریزی شده اســت . اگر اینکار سالهــا پیش در بحرین انجام می شد امروز شاهد جدایی این بخش از سرزمینمان نبودیم . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:52 pm

مردمی که غرور میــهنی نــــ ــدارنــــ ــد ، سرزمین خویش را خیلی زود از دســت می دهنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

نامــداران و اساطیر کهن ، پایــه هــا و ســتونهــای فر و شکوفایی کشــ ـورنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

انــــ ــدکی از آدمیـــان ، تنهــا به آرمان می انــــ ــدیشنــــ ــد ، و بسیـــار کسان که آرمانشان تنهــا ، خانه نشین نمودن همان گروه کوچک اســت . حکیم ارد بزرگ

برنامه داشــ ـتن ، ویژگی آدمهــای کارآمــد اســت . حکیم ارد بزرگ

گیتــی دارای ساختاری سازمان یـــافته اســت ، این ساختار به آن پویـــایی بخشیـــده ، و برآینــــ ــدی شگرف در پی داشــ ـته اســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_11

شکســت هــای زنــــ ــدگی ، درهــای پیروزی را می گشاینــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

ریشه شکســت هــای بزرگ ، از ناراســتــی هــای بسیـــار کوچک ، سرچشمه می گیرنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

فرومایگان ، پس از پیروزی ، همآورد شکســت خورده خویش را به ریشخنــــ ــد می گیرنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

آموختن روش هــای بهتـــ ـر زیســتن از دیگر سرزمین هــا با میــهن پرســتــی در تضاد نیســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:53 pm

نقد کننــــ ــده ایی که نکات درســت و مثبت را نمی بینــــ ــد ، و مــدام از زشــ ـتــی هــا و اشــ ـتباهــات دیگران سخن می گویـــد ، حرافی بیش نیســت . حکیم ارد بزرگ

برای رسیـــدن به جایگاهی بالاتـــ ـر ، گذشــ ـت را نیز بیـــاموزیم .  حکیم ارد بزرگ 

به هنگام دیـــدار یـــاران از سفر برگشــ ـته ، شیرینی ببخشاییم . حکیم ارد بزرگ 

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_14

با بدیــهــای دیگران ، دل خویش را به سیـــاهی نکشیم ، همواره نگاهمان ، به راســتــی باشد و مهــربانی . حکیم ارد بزرگ

زمانی که نیروهــای درون خویش را انکار کنیم ، نگرانی به دیـــدارمان می آیـــد .  حکیم ارد بزرگ

زنــــ ــدگی را برای هم ، هــر روز ، شیرینتـــ ـر از پیش سازیم . حکیم ارد بزرگ 

بخشایش ، پایکوبی مهــر اســت ، در روان آدمی  . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:53 pm

آزادی نیـــازمنــــ ــد نگهداری و نگهبانی اســت . حکیم ارد بزرگ

با آدمهــایی که همواره از شما می خواهنــــ ــد سخنان شان را به این و آن نگوییـــد ، کمتـــ ـر گفتگو کنیـــد . حکیم ارد بزرگ 

اگر همسران رازهــای زنــــ ــدگی خویش را بیرون نبرنــــ ــد ، کمتـــ ـر به غم جدایی گرفتار می آینــــ ــد . حکیم ارد بزرگ 

نمی توان امیـــد داشــ ـت ، آدم هــای کوچک رازهــای بزرگ را نگاه دارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ 

بخشنــــ ــده از دســت نمی دهد ، او همواره بدســت می آورد .  حکیم ارد بزرگ 

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_13

باران ، مهــر آسمان اســت ، هماننــــ ــد آدمیـــان مهــرورز و بخشنــــ ــده ایی که می بارنــــ ــد ، برای شادی همگان . حکیم ارد بزرگ 

اگر آدمیـــان می دانســتنــــ ــد ، بخشنــــ ــدگی چه داشــ ـته بزرگیســت ، هیچگاه از آن دوری نمی کردنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ 

بخشنــــ ــدگان ، فرمانروایـــان بی تاج و تخت میـــانه مردم انــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:54 pm

ناتوان تـــ ـرین آدمیـــان ، آنانی هســتنــــ ــد که نیروی بدنی خویش را به رخ دیگران می کشنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

پوزش خواســتن از پس کار ناشایســت ، بسیـــار زیباســت و نشان پختگی روان . حکیم ارد بزرگ

رسیـــدن به راســتــی و درســتــی ، چنــــ ــدان سخت و پیچیـــده نیســت ، چه خوب اســت ، کمی به سرشــ ـت و منش کودکی برگردیم . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_15

آدم هــای توانا ، براســتــی ارزش "زمان" را می داننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

به سادگی ، می توان آینــــ ــده جوانان را از روی آرزوهــایشان پی برد . حکیم ارد بزرگ

زنــــ ــدگی پیشکشی اســت ، برای شاد زیســتن . حکیم ارد بزرگ

خوشنامی ، بزرگتـــ ـرین فر هــر آدمی اســت .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:55 pm

این اشــ ـتباه اســت که همبســتگی ملی و میــهنی خویش را در رخدادهــای شــ ـوم و جنگ بجوییم . جشن هــا و کار و کوشش هــای میــهنی می تواننــــ ــد نماد همبســتگی ملی باشنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مردم نادان و ناتوان ، همواره به دنبال برپایی دوباره دســتگاه پادشاهی و سلطنت هســتنــــ ــد  . حکیم ارد بزرگ

عشق از آدمی قهــرمان می سازد ، نه گوشه گیری غمگین و پریشان . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_12

عشق یگانه اســت ، در درون آدم عاشق ، رســتاخیز و توفانی بزرگ برپاســت . حکیم ارد بزرگ

آزادی را با پسونــــ ــد و پیشــ ـونــــ ــد ، ناکارا و نابود نکنیم . حکیم ارد بزرگ

دشمنان انــــ ــدیشه ما هم ، بایـــد آزاد باشنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مرگ هم ، پایـــانی برای پرنــــ ــده در بنــــ ــد نیســت . حکیم ارد بزرگ

رسانه هــای آزاد ، بایـــد زبان و دهــان مردم باشنــــ ــد ... حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

برآزنــــ ــدگان ، برای رفاه دیگران از خود گذشــ ـتگی می کننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

دارایی زیـــاد برای یک جوان ، می توانــــ ــد ابزار سرگردانی باشد . حکیم ارد بزرگ

هــر حماقتــی ، شجاعت و بی باکی نیســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_16

سرزمین روان ما ، میـــدان کینه توزی ، و دشمنی هــای بیــهوده نیســت . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــدار شایســته ، بایـــد توان پوزش از مردم را نیز داشــ ـته باشد . حکیم ارد بزرگ

چه کوچک و ناتوان هســتنــــ ــد کسانی که هدفشان ، نابود کردن دانش و هنر دیگران اســت . حکیم ارد بزرگ

آدمهــای ناتوان ، شهــرت را بد می شمارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

آگاه ، بر داشــ ـته هــای خود بیناســت .  حکیم ارد بزرگ

مردمــداری ، بهتـــ ـرین خوی یک سیـــاســتمــدار اســت . حکیم ارد بزرگ

بخت آدمی به گذشــ ـتگان ، آینــــ ــدگان و همچنین گیتــی گره خورده اســت .  حکیم ارد بزرگ 

یکی از مهمتـــ ـرین وظایف پدران و مادران این اســت که بدون خجالت و پرده پوشی ، بسیـــار شفاف و روشن درباره مسایل جنسی و سوء اســتفاده هــای احتمالی دیگران به فرزنــــ ــدان خویش آگاهی هــای لازم  را بدهنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_17

همای پادشاهی بر شانه همه مردم یک کشــ ـور خواهد نشســت هنگامی که آنهــا به  دموکراسی و مردمسالاری رسیـــده باشنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

ادبیـــات درســت ، نخســتــین نشان یک سیـــاســتمــدار خوب اســت . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــدار نیکخو ، سرایشگر آزادی و آزادیخواهی اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:57 pm

آنانیکه تنهــا به خود می انــــ ــدیشنــــ ــد ، براســتــی بزهکارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

بدبخت کسی اســت ، که نمی توانــــ ــد ناراســتــی خویش را درســت کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

اگر می خواهی بزرگ شــ ـوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یـــاد کن . حکیم ارد بزرگ

هنگام گام برداشــ ـتن به سوی آرمان هــای بزرگ ، تنهــا به توانایی هــای خود انــــ ــدیشه کن . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_20

همیشه در پی سرنوشــ ـتــی بهتـــ ـر برای خود باش ، توان آدمی را پایـــانی نیســت . حکیم ارد بزرگ

آرمان ما نبایـــد زنــــ ــدگی دیگران را نابود سازد ، آرمانی ارزشمنــــ ــد اســت ، که بهــروزی همگان را در پی داشــ ـته باشد . حکیم ارد بزرگ

نگاه خـــردمنــــ ــدان به ریشه هــا می رسد ، و دیگران به شاخه هــا .  حکیم ارد بزرگ

هم رنگ دیگر کسان شدن ، باور هیچ کدام از بزرگان نبوده اســت .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:57 pm

انتخابات درســت و سازنــــ ــده ، نخســتــین داروی دردهــای یک سرزمین اســت  . حکیم ارد بزرگ

در کشــ ـوری که احزاب و گروههــای سیـــاسی مردمی وجود نــــ ــدارنــــ ــد ، انتخابات هــر بار ، بیشــ ـتـــ ـر از پیش ، به پلشــ ـتــی می گرایـــد . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــدار باهوش ، بیش از همه ، به دنبال شناخت و درک افکار عمومی اســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_18

خـــردمنــــ ــد ، در شــ ـوخی زیـــاده روی نمی کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

فرمانروایی که نتوانــــ ــد پیشدار بیـــداد بزهکاران و چپاولگران باشد ، شایســتگی دیوانسالاری را نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــداران توانا در برکناری کارمنــــ ــد بد نام ، زمانی را از دســت نمی دهنــــ ــد ، چون می داننــــ ــد در دیـــد مردم ، سیـــاهی کار بزهکار ، خیلی زود دامن آنهــا را نیز خواهد گرفت . حکیم ارد بزرگ

میــهن دوســتــی ، هنر برآزنــــ ــدگان نیســت که آرمان آنان اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:58 pm

چه فریســت زنــــ ــدگی را ، آنگاه که برآزنــــ ــدگان و اساطیر را نشناسی و بی ره توشه ایی پرواز کنی ؟. حکیم ارد بزرگ

آزادگان میــهن پرســت ، در مرداب خودســتایی فرو نمی رونــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

پنــــ ــدار هــای پاک ، در دل و روان آزادگان آشیـــانه دارد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_19

آزاده ، آدم گوشه نشین و رهــا از غم دیگران نیســت ، او زنــــ ــدگی اش را به همگان ارزانی داشــ ـته ، و برای سرفرازی میــهن کوشش می کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

برآزنــــ ــدگان ، چشم در توانایی هــای خود دارنــــ ــد ، هیچ چیز نمی توانــــ ــد ، آنان را از آرمانشان باز دارد . حکیم ارد بزرگ

رنگ هــای رنگین کمان ، به زنــــ ــدگی و شادی نزدیک تـــ ـرنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

خـــردورزی ، آدمیـــان را پاک خواهد نمود . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:58 pm

نیک رفتاری ، نشان خودساختگی اســت . حکیم ارد بزرگ

هنجارهــا و قوانین هــر کشــ ـوری ، بایـــد باور مردم آن سرزمین باشد نه در برابر آن . حکیم ارد بزرگ

بزهکاران کوچک ، دســت پروده بزهکاران بزرگتـــ ـر هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

زیباتـــ ـرین هنجار درونی آدمیـــان ، مهــربانی اســت ، این گوهــر ارزشمنــــ ــد را بایـــد یـــافت و همراهش شد . بیچاره کسانی که پیوســته در برابر خود ، بجای مهــر ، دشمنان گوناگون می بیننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_21

زمین به ما می گویـــد : گهواره شادیتان خواهم بود ، اگر دوســتم باشیـــد .  حکیم ارد بزرگ

دوســتــی و مهــر ، امیـــد می آفرینــــ ــد و امیـــد نیـــاز زنــــ ــدگیســت . حکیم ارد بزرگ

زیســتگاه زیبا ، آدمیـــان را در گذر زنــــ ــدگی ، همواره شاداب و جوان نگاه می دارد .  حکیم ارد بزرگ

آدمیـــانی که زیســتگاه خویش را نابود می کننــــ ــد ، براســتــی بی ریشه و مزدورنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 7:59 pm

روان رنجور ، با زنــــ ــدگی در زیســتگاه سبز ، دوباره پیونــــ ــد خواهد زد .  حکیم ارد بزرگ

بهــار تنهــا سه ماه اســت ، اما آدمی می توانــــ ــد همواره بهــاری باشد .  حکیم ارد بزرگ

زمین ، تنهــا هدیــه ای برای ما نیســت ، بایـــد آن را پاس بداریم و به آینــــ ــدگان بسپاریم .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_22

نابود کننــــ ــدگان زمین ، زنــــ ــدگی خویش و فرزنــــ ــدانشان را کوتاه می سازنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

درختان ، شاهد ســتمگری و ناراســتــی آدمیـــان هســتنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

کشــ ـتارگاهی خاموش را دیـــده ایـــد ؟ آری من دیـــده ام ، کشــ ـتارگاه خاموش درختان . حکیم ارد بزرگ

ارزش بســتگان خود را بدانیم و یـــاورشان باشیم . حکیم ارد بزرگ

هــرگز به کودکانتان نگوییـــد ، پیشه آینــــ ــده اش چه باشد ، همواره به او ادب و ســتایش دیگران را آموزش دهیـــد ، چون با داشــ ـتن این ویژگیــهــا ، همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختــی خواهیـــد بود و اگر اینگونه نباشد ، هیچ پیشه ای نمی توانــــ ــد به او و شما بزرگی بخشد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:00 pm

درون ما نبایـــد میـــدان جنگ و ســتــیز باشد ، آرام باشیم و بجای تحقیر سرنوشــ ـت خود ، خویشــ ـتن را دوســت داشــ ـته باشیم و تقدیر را از یـــاد نبریم . حکیم ارد بزرگ

امیـــدی به آینــــ ــده آدم هــایی که مــدام می گوینــــ ــد نمی توانم و یـــا نمی شــ ـود ، نیســت . حکیم ارد بزرگ

خویشــ ـتن خویش را ، دوســت داشــ ـته باشیم .  حکیم ارد بزرگ

خویش را خوار نکنیم ، ارزش خود را براســتــی بدانیم . حکیم ارد بزرگ

آدمهــای بدکردار ، همگان را برای رسیـــدن به خواســته هــای خویش ، ابزار می سازنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_03

بسیـــاری از آرزوهــایمان را می توانیم به آسانی ، با نشان دادن توانمنــــ ــدی خویش ، به دســت آوریم .  حکیم ارد بزرگ

آنکه نگاه و سخن اش ، لبریز از شادیســت ، در دوران سختــی نیز ، ماهی هــای بزرگتـــ ـری از آب می گیرد . حکیم ارد بزرگ

بهتـــ ـرین گونه آموزش به کودک ، همراه شدن با او در درون داســتانهــای پنــــ ــد آموز اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

رسانه هــای آزاد ، دشمن همیشگی بزهکاراننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

دیـــدگاه خوب مردم ، بهتـــ ـرین پشــ ـتــیبان و تکیــه گاه برگزیـــدگان اســت .  حکیم ارد بزرگ

ویرایش فرهنگ نادرســت ، برای یک سرزمین ، بسیـــار مهم اســت ، خوشبختانه اینتـــ ـرنت و رسانه هــا به این چرخه ، تنــــ ــدی بخشیـــده انــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

فرهنگ اشــ ـتباه را ، بی مهــابا کنار بگذاریم ، با ماســت مالی آن ، فرزنــــ ــدان خویش را دچار تباهی خواهیم نمود .  حکیم ارد بزرگ

رسانه بیمار ، افکار عمومی را فراری می دهد . حکیم ارد بزرگ

شالوده و زیربنای گســتـــ ـرش هــر کشــ ـور ، فرهنگ درســت اســت .  حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــدان و فرهنگ سازان ، همیشه زنــــ ــده انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

اُرُد ، یک ایرانی اســت ، نام شناسنامه ایی او ، مجتبی شــ ــرکاء می باشد . در نیمه شبی پر برف ، از ماه دی ، در شهــر مشهد زاده شد ، او دومین فرزنــــ ــد خانواده اســت . پدرش محمــد تقی شــ ــرکاء ، فرزنــــ ــد بابا ، از شهــر شیروان در خـــراسان شمالی بود ، مردی بسیـــار نیک و مهــربان که تا آخـــرین زمان زنــــ ــدگی ، دل به کانون گرم خانواده داشــ ـت . مادر اُرُد ، فاطمه جاهد طبسی از ایل قشقایی شیراز بود ، زنی دانش آموخته و دلسوز ، که همه عمر برای رشد فرزنــــ ــدان دلبنــــ ــدش کوشش نموده و رنج هــا کشیـــد . اُرُد سه برادر به نام هــای مرتضی ، مصطفی و مجیـــد ،  و سه خواهــر به نام هــای فروغ ، ملیحه و الهه دارد . نام تنهــا فرزنــــ ــد اُرد ، غزاله می باشد . ارد سال هــا در شهــرهــای مشهد ، تهــران ، شیروان و شهــرکرد زنــــ ــدگی کرده اســت ، او هم اکنون ، در شهــر زیبای کرج زنــــ ــدگی می کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

سوگنــــ ــد به مهــر که هیچ انــــ ــدیشه ایی ، بی آن توان ایســتایی نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

زیبایی ، در مهــربانی اســت . حکیم ارد بزرگ

کسی که همسر و کودک خویش را رهــا می کنــــ ــد ، فر و بزرگی خویش را از دســت داده اســت . حکیم ارد بزرگ

کودکی که گناه خویش را ، بدون پرسش ما به گردن می گیرد ، نخســتــین گام هــای پیروزمنــــ ــدی را برداشــ ـته اســت . حکیم ارد بزرگ

شادی و بهــروزیمان را با ارزش بدانیم ، تن رنجور ، نیرویی برای ادب و برخورد درســت برجای نمی گذارد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_02

روان مردگان و زنــــ ــدگان ، در یک گردونه می چرخد .  حکیم ارد بزرگ

دوری از آرمان و هدف ، آشفتگی و پریشانی روان ما را در پی دارد .  حکیم ارد بزرگ

اگر خاطره شیرینی برای خود نسازیم ، یـــاد خاطرات غمناک گذشــ ـته ، روان ما را از پا در خواهد آورد . حکیم ارد بزرگ
]

در برف ، سپیـــدی پیـــداســت ، آیـــا تن به آن می دهی ؟ بسیـــاری با نمای سپیـــد ، نزدیک ما می شــ ـونــــ ــد ، که در ژرفنای خود ، نیســتــی بهمراه دارنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:05 pm

کودکان سرزمین دروغ ، راســتگو نخواهنــــ ــد شد . حکیم ارد بزرگ

میــهمانی هــای فراوان از ارزش آدمی می کاهد، مگر دیـــدار پدر و مادر. حکیم ارد بزرگ

آدمیـــان با یکدیگر یکی نیســتنــــ ــد ، زنان و مردان ، هــر یک بگونه ایی می انــــ ــدیشنــــ ــد ، یکی دانســتن آدمیـــان درســت نیســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_04

کسانی که احساسات دیگران را به ریشخنــــ ــد می گیرنــــ ــد ، جنایتکارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

کسانی که پیوســته از دشمن خویش یـــاد می کننــــ ــد ، نادانســته ، او را بزرگ و بزرگتـــ ـر می کننــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

دشمنی ، به آدمی این زمان را می دهد که توانایی هــای خویش را باز شناسد .  حکیم ارد بزرگ

بدخو ، زنــــ ــدگی اش کوتاه اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:06 pm

آنکه همسایــه مرگ اســت ، از چیزی نمی هــراسد . حکیم ارد بزرگ

خـــرد ، ابزار توانایســت . حکیم ارد بزرگ

مردم آدم هــای صبور و یـــا ساکت را با ادب می نامنــــ ــد ، حال آنکه خموشی و صبوری سنجشی درســت برای با ادب دانســتن نیســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_05

ادب خویش را هیچگاه فرو مگذار ، با وجود آنکه مورد ریشخنــــ ــد باشی. حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــدان را می توان به سادگی از میـــان برداشــ ـت ، اما هیچ سیلابی ، توان نیســتــی انــــ ــدیشه آنهــا را نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

بسیـــاری از جنگ هــا ، بازتاب نا آگاهی اســت  . حکیم ارد بزرگ

نرمــدلی و نرمش از آدمیســت و سنگدلی و سختسری ، خوی اهــریمن . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پرسشگری ، خصلت نیک کودکی اســت ، که آن را بایـــد تا پایـــان زنــــ ــدگی به همراه داشــ ـت .  حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــدان ، تجربه هــا و آموزه هــای خویش را ، بی دریغ بیـــان می کننــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

آنکه پرسشهــای پراکنــــ ــده ، در وادی هــای گوناگون را همزمان می پرسد ، تنهــا می خواهد زمان و نیروی اســتاد را تباه کنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

برای بدســت آوردن خـــرد ، بایـــد کاویـــد و پژوهش نمود و از تجربه هــا بهــره گرفت .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_06

انــــ ــدیشه و خـــرد خویش را به رخ این و آن نکشیم ، بیـــاموزیم که چگونه با دیگران رفتار کنیم . حکیم ارد بزرگ

هیچ آموزگاری ، سختگیرتـــ ـر و راســتگوتـــ ـر از زمان نیســت .  حکیم ارد بزرگ

اگر شیفته کارت نباشی ، روانت بیمار می شــ ـود و در پایـــان ، پیکرت از پای در خواهد آمــد . حکیم ارد بزرگ

گاهی تنهــا راه درمان روانهــای پریشان ، رفتن به سوی رخدادهــای تازه اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

انــــ ــدیشمنــــ ــدان ، همواره بدنبال پیـــدا کردن راهی مناسب ، برای بهبود زنــــ ــدگی آدمیـــان هســتنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

برای کشــ ـوری که خـــردمنــــ ــدانش خانه نشین باشنــــ ــد ، بایـــد گریســت .  حکیم ارد بزرگ

نم نم باران ، آرام خاک و دانه را بیـــدار می کنــــ ــد ، خـــرد هم ناگهــان پدیـــد نمی آیـــد ، زمانی بس دراز می خواهد ، و روانی تشنه آموختن . حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــدان ، همچون باران بر انــــ ــدیشه هــای تشنه می بارنــــ ــد و دگرگونی هــای آینــــ ــده را نویـــد می دهنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_07

دشمنی و پادورزی ، به آدم خـــردمنــــ ــد ، انگیزه زنــــ ــدگی می دهد .  حکیم ارد بزرگ

دلدادگی به میــهن ، نشان پاکی روان آدمیســت .  حکیم ارد بزرگ

فداکاری در راه میــهن ، خوی بزرگان و جاودانه هــاســت .  حکیم ارد بزرگ

فر میــهن ، در جوانان راســتــین اوســت . حکیم ارد بزرگ

گیتــی نه وهم اســت و نه در دســت ما ، تنهــا زمانی برایش فرزنــــ ــدانی شایســته بوده ایم که بخشی از پویش و شکوفایی آن باشیم . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:07 pm

انــــ ــدیشه عوام ، توان فهم ابعاد بیکران گیتــی را نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

اگر آدمیـــان می دانســتنــــ ــد در این آبی بیکران گیتــی ، چقدر کوچک و تنهــا و آسیب پذیر هســتنــــ ــد یک آن هم ، هم را تنهــا نمی گذاشــ ـتنــــ ــد و یـــار و غمخوار یکدیگر بودنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

غمخواری با دیگران به معنای شیون و زاری کردن با آنان نیســت ، غمخواری یعنی امیـــد بخشی و آرام سازی غمزدگان . حکیم ارد بزرگ

زیـــاده روی در سوگواری درگذشــ ـتگان ، خـــردمنــــ ــدانه نیســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_08

آنکه در بیراهه گام بر می دارد ، آرمان خویش را گم کرده اســت . حکیم ارد بزرگ

به جای خود کم بینی و آرمان گریزی ، پای در راه نهیم ، که این تنهــا درمانگر دردهــای زنــــ ــدگی اســت . حکیم ارد بزرگ

اگر حزب سیـــاسی شما ، به برنامه هــای خود عمل ننمود ، بی درنگ تـــ ـرکش کنیـــد . حکیم ارد بزرگ

هیچ حزب سیـــاسی نمی توانــــ ــد ، برنامه نابودی دیگر احزاب و بلعیـــدن آنهــا را داشــ ـته باشد . حکیم ارد بزرگ

جهــان مهــربان اســت ، به یـــاد آر ، بارش باران را ، که تپش زنــــ ــدگی و مهــربانیســت .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:09 pm

سیـــاســتمــداران بزرگ ، همواره به یـــاد دارنــــ ــد که خدمتگذار مردم هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

خـــردمنــــ ــد از آن رو خوشبخت اســت ، که می دانــــ ــد خوشبختــی ، در راســتــی و پاکی اســت . حکیم ارد بزرگ

یکی از بزرگتـــ ـرین خوشبختــی هــا ، کار بیشــ ـتـــ ـر برای مردم اســت . حکیم ارد بزرگ 

هنرمنــــ ــد و نویسنــــ ــده مزدور ، از هــر کشنــــ ــده ای زیـــانبارتـــ ـر اســت . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_11

جایگاه فرهنگی کشــ ـورهــا ، در رشد و بالنــــ ــدگی بشــ ــری را ، می توان در میزان داده هــای فرهنگی هــر یک از آنهــا ، در پهنه اینتـــ ـرنت دیـــد . حکیم ارد بزرگ

جوانان امروز بایـــد ، هنر خود را در میـــدان آی تــی و فناوری هــای نوین به نمایش بگذارنــــ ــد ، چرا که دیگر دوران خوشنویسی ، نقاشی و مینیـــاتور به پایـــان رسیـــده اســت . حکیم ارد بزرگ

مینــــ ــدیش که دیگران ، تو را به آرمانت خواهنــــ ــد رسانــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

پیش نیـــاز رسیـــدن به دلیری و بی باکی ، یـــافتن آرمان و خواســته ای هویـــداســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:10 pm

آدمی آنگاه از همه توان و نیروی خویش برای کاری بهــره می گیرد که در آن ، آرزو و باورهــای درونی خویش را ببینــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مهم نیســت تا چه انــــ ــدازه رشد کرده ایم ، مهم این اســت که ، از آرمان هــایمان دور نشده باشیم . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــدار بزرگ ، به شمار مردم ، پاسبان و نگهبان دارد . حکیم ارد بزرگ

فرمانروای انــــ ــدرزگو ، شایســته پیشــ ـوایی نیســت ، تنهــا آنانی بایســته انــــ ــد که کار می کننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_10

بکارگیری آشنایـــان ناکارا ، در یک گردونه کاری ، برآینــــ ــدی تلخ در پی خواهد داشــ ـت . حکیم ارد بزرگ

آدمیـــان تنــــ ــدخو و خشمگین را ، از دســتگاه سیـــاسی دور کنیم . حکیم ارد بزرگ

مردم ، شاگرد سیـــاســتمــداران نیســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

نام سیـــاســتمــداران مهــربان و بخشنــــ ــده ، جاودانه اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:10 pm

مهــربانان ، از بدانــــ ــدیشان می گذرنــــ ــد و با نوای خوبان روزگار ، همراه می گردنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

پرســتاران مهــربان را ، بایـــد ســتایش نمود .  حکیم ارد بزرگ

آسودگی دیگران ، بخشی از آرامش و رفاه ماســت .  حکیم ارد بزرگ

آنکه ایراد می گیرد و راه درســت را نشان نمی دهد ، یـــاوه گویی بیش نیســت .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_09

مهــربانان را بایـــد ســتایش نمود . حکیم ارد بزرگ

مهــربانان ، دســتان نوازشگر آسماننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سیـــاســتمــدار بزرگ، انــــ ــدیشه خویش را درگیر رخدادهــای کوچک نمی کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:11 pm

آنکه پوزش نمی دانــــ ــد چیســت ، دوســت خوبی نیســت . حکیم ارد بزرگ

نرمش و سازگاری با گیتــی ، ما را آرام خواهد ساخت . حکیم ارد بزرگ

گیتــی زایشگر اســت ، پویشی آرام در همه گونه هــای آن ، دیـــده می شــ ـود . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_13

مرگ و پایـــانی نیســت ، دگرگونی و آمیختگی با گیتــی ، آینــــ ــده همه زنــــ ــدگان اســت . حکیم ارد بزرگ

مهــربانان ، با سرشــ ـت پاک گیتــی آمیخته انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

گیتــی را در مهــربانی می بینم . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:12 pm

نگهبانی از داشــ ـته هــای یک کشــ ـور ، برای سیـــاســتمــداران ، یک هنجار همیشگی اســت و انجام آن خودســتایی نــــ ــدارد . حکیم ارد بزرگ

آرمان آدمهــای کارآمــد ، پیـــدا نمودن راهی مناسب ، برای ساختن ایـــده هــاســت . حکیم ارد بزرگ

تنهــایی را برای دشمن خویش نیز آرزو نکنیـــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_12

زمانه به ما می آموزد ، بسیـــاری از بایـــد هــا و نبایـــدهــا ، خنــــ ــده آور بوده انــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

کسی که فریفته نگاهی می گردد ، توان رهــا نمودن دیگران را نــــ ــدارد .  حکیم ارد بزرگ

خوار نمودن هــر آیین و نژادی ، به کوچک شدن خود ما خواهد انجامیـــد.  حکیم ارد بزرگ

تنهــا کسی که دلیل خواری همیشگی ما می شــ ـود ، خود ما هســتــیم .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

رفتار آدمیـــان در اینتـــ ـرنت ، بسیـــار انسانی تـــ ـر از فضای واقعی اســت ، چرا که بی هیچ چشم داشــ ـتــی یکدیگر را می ســتاینــــ ــد (لایک می کننــــ ــد) و به هم مهــر می ورزنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

آدمیـــان خونریز ، از همه تـــ ـرسوتـــ ـر هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

جوانان بایـــد بداننــــ ــد ، برای رسیـــدن به آرزوهــای بزرگ ، لاجرم نبایـــد همه چیز ، همین آغاز مهیـــا باشد ، بدون خجالت به کاری (حتــی ساده و پیش پا افتاده) مشغول شــ ـویـــد ، کار و کوشش شما ، درهــای پیروزی را ، یکی پس از دیگری ، خواهد گشــ ـود . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_15

پاکتـــ ـرین آرزوهــا ، در سینه مهــربانان اســت . حکیم ارد بزرگ

آدمیـــان تنهــا با مهــر ، به یکدیگر گره می خورنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مانــــ ــدگارتـــ ـرین نوا ، آهنگ مهــربانی اســت . حکیم ارد بزرگ

مهــری مانــــ ــدگار می مانــــ ــد ، که در آن ادب و برخورد درســت ، هویـــدا باشد . حکیم ارد بزرگ

آزادیخواهی ، نجابت و شــ ــرف ، مایــه سرفرازی ایرانیـــان بوده و هســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

جهــان همواره در حال دگرگونی و شکوفایی اســت ، نبایـــد این پوینــــ ــدگی را زشــ ـت دانســت ، بایـــد همراه بود و بخشی از این شکوفایی را بر دوش داشــ ـت . حکیم ارد بزرگ

آب و هوا ، بر جهــان بینی و پبونــــ ــدهــای مردمی اثرگذار اســت . حکیم ارد بزرگ

سپاسگزاری از دیگران ، نشان فرهمنــــ ــدی و تواناییســت .  حکیم ارد بزرگ

انــــ ــدیشه برتـــ ـر ، در روزهــای توفانی و آشــ ـوب و همچنین آسودگی و آرامش ، توانایی برتـــ ـر خویش را از دســت نمی دهد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_14

هــر آدمی ، به انــــ ــدازه کوششی که می کنــــ ــد ، از داشــ ـته هــای گیتــی بهــره می برد .  حکیم ارد بزرگ

پشیمانی ، اولین گام برای پوزش اســت .  حکیم ارد بزرگ

کسی که گذشــ ـت و بخشش در درونش نیســت ، تنهــا نام آدم را بر خود دارد .  حکیم ارد بزرگ

برآینــــ ــد داشــ ـتن خـــرد ، بینایی و پرواز بیشــ ـتـــ ـر فکر و انــــ ــدیشه اســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:13 pm

سربازان ، تنهــا نگاهبان مردم امروز کشــ ـور خویش نیســتنــــ ــد ، آنهــا دســتاوردهــای پیشینیـــان و سرمایــه آینــــ ــدگان را نیز پاس می دارنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سرپرســتانی که از ارزش سربازی می کاهنــــ ــد و پدر و مادرانی که پیشدار میــهنــــ ــداری فرزنــــ ــدان خویش می شــ ـونــــ ــد ، هــر دو به کشــ ـورشان پشــ ـت کرده انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_17

میــهن ، از آن همه مردم یک کشــ ـور اســت ، با هــر رنگ، زبان و نژادی... حکیم ارد بزرگ

مهمتـــ ـرین آرمان کشــ ـورهــای جنوب خلیج فارس ، نابودی عظمت و اقتدار ایران اســت . حکیم ارد بزرگ

کشــ ـورهــای عربی جنوب ایران ، چه در هنگام جنگ و چه در هنگام صلح ، همواره با ایرانیـــان در حال جنگ و ســتــیز بوده انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

کوروش ، داریوش ، نادر و ابوعلی سینا و ... مرده انــــ ــد ، از جنازه آنهــا چه می خواهیـــد ؟ اگر به آن میزان زمانی که صرف تعریف و تمجیـــد آنهــا می کنیـــد را صرف تشــ ـویق زنــــ ــدگان می کردیـــد امروز کشــ ـوری بسیـــار آبادتـــ ـر و هزاران هزار چهــره فاخـــر داشــ ـتــیم . حکیم ارد بزرگ

مردی که نفس و مهــر یک زن ، همراهی اش نمی کنــــ ــد ، همواره خویشــ ـتن را می خـــراشد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:13 pm

شناخت درســت فراخنای بیکران گیتــی ، آدمهــای تنــــ ــدرو و خشن را هم ، آرام و نرم خو خواهد نمود . حکیم ارد بزرگ

شــ ـورانگیزتـــ ـرین مهــر ، دلدادگی به میــهن اســت . حکیم ارد بزرگ

اگر ارزش هــای میــهنی کمرنگ شــ ـونــــ ــد ، یکپارچگی کشــ ـورهــا به چالش کشیـــده می شــ ـود . حکیم ارد بزرگ

تنهــا آدمهــای کوچک ، پیشینه نیـــاکان خویش را به ریشخنــــ ــد می گیرنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_16

خودخواه تـــ ـرین آدمیـــان ، آنانی هســتنــــ ــد که چشمان خود را بر سرنوشــ ـت هم میــهنانشان بســته انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

شایســته نیســت ، گفتاری را بر زبان جاری سازیم که به همبســتگی کشــ ـور ، آسیب می رسانــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

با ارزشــ ـتـــ ـرین روزهــای زنــــ ــدگی یک مرد ، هنگام سربازی اوســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:14 pm

مهــر و مهــربانی ، درخشش باورهــای پاک درون آدمیـــان اســت . حکیم ارد بزرگ

چشمه مهــر و مهــربانی ، همواره در دل اُرُد ، جاری خواهد بود . حکیم ارد بزرگ

نزدیک شدن به آدمهــای بی خـــرد ، تاوانی دهشــ ـتناک دارد . حکیم ارد بزرگ

سازش بر روی داشــ ـته هــای به یغما رفته ما ، به نام آشــ ـتــی جویی و دوســتــی ، از نادانی اســت . حکیم ارد بزرگ

چه بسیـــار آدمیـــان نادانی که مهــربانی شایســتگان را ، بر نمی تابنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_18

ره آورد گفتگو با نادان ، دو چیز اســت : نخســت ، از دســت دادن بخشی از زنــــ ــدگی ، و دیگری ، گرفتار شدن در گمان پوچ و بی ارزش . حکیم ارد بزرگ

نادانی ، خودخواهی به بار می آورد . حکیم ارد بزرگ 

پنــــ ــد و انــــ ــدرز نادرســت ، موجب نفرت همیشگی دیگران ، از ما می شــ ـود .  حکیم ارد بزرگ

آن که پنــــ ــد و انــــ ــدرز نمی پذیرد ، خیلی زود گرفتار می شــ ـود .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:15 pm

آدمهــای نادان ، بسیـــار زود در مورد دیگران ، داوری و قضاوت می کننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

ایران فرتوت و بیمار را ، بایـــد به خاک سپرد ، ایران ما بایـــد دوباره زاده و جوان شــ ـود ، تا راه ابرنیرومنــــ ــد شدن را ، باز یـــافته و بپیمایـــد . حکیم ارد بزرگ

عشق ، در خود ســتایش و بزرگداشــ ـت بهمراه دارد . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_19

از کسی که خود را دوســت نــــ ــدارد ، درخواســت عشق و دوســتــی مکن . حکیم ارد بزرگ

بردباری ، بهتـــ ـرین سپر در روزهــای سخت و ناپایـــداریســت .  حکیم ارد بزرگ

میــهن ، گهواره و آرامشگاه ما برای بالنــــ ــدگی و شادمانی اســت . حکیم ارد بزرگ

سرفرازی کشــ ـور ، بزرگتـــ ـرین خواســت همگانی اســت . حکیم ارد بزرگ

در سرزمینی که آذرخش و توفان میـــدان داری می کننــــ ــد ، کسی به فکر فردا نیســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:16 pm

سخت نمودن پیمان زناشــ ـویی ، به نام ارزش نهــادن به سنت هــا درســت نیســت . حکیم ارد بزرگ 

پیمانهــای زناشــ ـویی ، با جشن هــای بزرگ و ولخـــرجی هــای دروغین ، پایـــدار نمی گردد . حکیم ارد بزرگ 

مردم ، همواره گوش به نــــ ــدای بخشنــــ ــدگان دارنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ 

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_21

برای رسیـــدن به بلنــــ ــدای بخشنــــ ــدگی ، بایـــد از آز وجود خویش بگذری .  حکیم ارد بزرگ 

گواراتـــ ـرین چشمه زنــــ ــدگی را ، در بخشنــــ ــدگی و از خود گذشــ ـتگی جســتجو کن .  حکیم ارد بزرگ 

بخشش ، انــــ ــدازه فر و شکوه آدمی را نشان می دهد .  حکیم ارد بزرگ 

سیـــاســتمــداران آزموده از همان چشمه ایی می نوشنــــ ــد ، که مردم را سیراب می کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

مادران و پدران بداننــــ ــد ، خیـــابان آموزشگاه کودکان نیســت . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

پست من طرف reza shahabi السبت فبراير 14, 2015 8:17 pm

اینتـــ ـرنت ، تا این زمان ، بزرگتـــ ـرین دســتاورد دانش آدمیـــان بوده اســت . حکیم ارد بزرگ

جایگاه هنر و هنرمنــــ ــد ، بسیـــار ارزشمنــــ ــد اســت . حکیم ارد بزرگ

خوشبخت کسی اســت ، که در برابر درون خویش ، شــ ــرمنــــ ــده نباشد . حکیم ارد بزرگ 

سخنان زیبای حکیم ارد بزرگ Great_orod_496_20

میــهن پرســتــی ، همچون دلبســتگی فرزنــــ ــد اســت به مادر . حکیم ارد بزرگ

هنگامیکه درختان ، سر بر زمین سرد می ساینــــ ــد ، نوای بوم هــا هم شنیـــدنی اســت .  حکیم ارد بزرگ

دشمنان و نابودگران جنگلهــا را ، بایـــد به سرزمینهــای خشک و گرم فرســتاد .  حکیم ارد بزرگ

دوســتان گیتــی ، درختکاری می کننــــ ــد و نگهبان جانوران هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

بهتـــ ـرین هدیــه پدر و مادر به فرزنــــ ــد ، آموزش ادب و انسانیت اســت . حکیم ارد بزرگ

با تـــ ـرشــ ــرویی به میـــان مردم رفتن ، تنهــا از بیماران ساخته اســت .  حکیم ارد بزرگ

ادب دارای ریشه اســت ، خانواده و فامیل ، نژاد و تبار ، سرزمین و زیســتگاه ، همه و همه ، بر میزان ادب هــر آدمی تاثیر گذارنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

راز درســت انــــ ــدوختن خـــرد ، یکرنگی اســت و بخشش . حکیم ارد بزرگ

ریـــاضت ، نادرســت اســت و هیچ خـــردمنــــ ــدی آن را درســت نمی دانــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

براســتــی مهــربانان ، فرمانروایـــان گیتــی انــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

به هــر انــــ ــدازه دیگران را گرامی بداریم ، بزرگی و مهــر آنهــا را بدســت آورده ایم .  حکیم ارد بزرگ

آنکه دیگران را ابزار پرش خویش می سازد ، خیلی زود تنهــا خواهد شد .  حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

فداکاری در راه میــهن ، بخشی از سرشــ ـت خوبان اســت . حکیم ارد بزرگ

روان خویش را ، بازیچه دســت داســتان سرایـــان دیو سیرت نکنیم . حکیم ارد بزرگ

بدتـــ ـرین انــــ ــدیشه هــا ، روان ما را به تنهــایی و خلوت فرا می خواننــــ ــد ، آدمیـــان بایـــد درکنار هم ، شاد باشنــــ ــد و برای پیشــ ــرفت و امنیت سرزمین خویش ، کوشش کننــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

دریـــاهــا نماد فروتنی هســتنــــ ــد ، در نهــان خود ، کوه هــایی بلنــــ ــدتـــ ـر از خشکی دارنــــ ــد ، ولی هیچ گاه ، آن را به رخ ما نمی کشنــــ ــد .  حکیم ارد بزرگ

کوهســتان هــا و دره هــای بی انتهــا ، در درون آدمهــا می بینم .  حکیم ارد بزرگ

فروتنی در برابر گردن کشان ، نادرســت اســت . حکیم ارد بزرگ

فروتنی به جا و درســت ، ما را خواســتنی و دوســت داشــ ـتنی می کنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

فروتنی و غرور بی جا ، به یک انــــ ــدازه چنــــ ــدش آور هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

غرور و فروتنی ، هــر دو بخشی از نیـــازهــای آدمی هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

تنهــا با از خودگذشــ ـتگی برای دیگران ، می توان جاودانه شد .  حکیم ارد بزرگ

از آدم هــای کوچک ، نمی توان سیـــاســتمــدار بزرگ ساخت .  حکیم ارد بزرگ

سرپرســت ، بایـــد نماد کارایی و توانمنــــ ــدی باشد . حکیم ارد بزرگ

هیچگاه سیـــاســتمــداران خویش را ، از میـــان کسانی که کودکی و جوانی خویش را در رنج ، تنگدســتــی و سختــی بوده انــــ ــد ، برنگزینیـــد ، چرا که آنان همواره در پی بازپس گیری غرور و روان نابود شده خود ، و همچنین انتقام از گذشــ ـته هســتنــــ ــد . حکیم ارد بزرگ

اینتـــ ـرنت ، بزرگتـــ ـرین میراث و دانشنامه ما ، برای نسل هــای آینــــ ــده اســت . حکیم ارد بزرگ

برگهــا ، دســت هــای کوچک و باز فرزنــــ ــدان آینــــ ــده هــر سرزمین هســتنــــ ــد که بایـــد پاسشان داشــ ـت . حکیم ارد بزرگ

زیســتگاه ما ، براســتــی آینه فرهنگ ماســت . حکیم ارد بزرگ

دســتان بزهکاران را ، از دامان زیســتگاه هــای جانوری ، کوتاه کنیم . حکیم ارد بزرگ
reza shahabi
reza shahabi

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة