Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی

2 مشترك

شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Empty شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی

پست من طرف reza shahabi الأربعاء فبراير 04, 2015 8:23 pm

شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 1418857921
نویسنده : گلیانی
امروز وقتی می گوییم کاشان ناخودآگاه همه به یاد سهراب سپهری و خالق هشت کتاب می افتیم
وقتی می گوییم شیراز همه به یاد "حافظ شیرازی" و اشعار زیبای او می افتیم به یاد سرآینده " به خال هندواش بخشم سمرقند و بخارا را "
وقتی می گوییم توس همه به یاد "حکیم فردوسی" می افتیم به یاد خالق بزرگترین حماسه نویس و کتابش "شاهنامه"
وقتی می گوییم ...
بله همه شهرها نمادهای خاص خودشان را دارند با این نمادها زندگی می کنند پر و بال می گیرند اوج می گیرند و شناخته می شوند
شهر ما شیروان آیا نمادی با ارزشتر ، مشهورتر و مهربانتر از حکیم ارد بزرگ داشته است ؟؟؟ او یک اندیشمند و فیلسوف جهانی است او با قلمش مهر و دوستی را به بشر عصیان زده امروز یادآوری نموده است قلم حرمت و شرف اوست .
خداوند در قرآن می فرماید : «وَ الْقَلَمِ»(قلم/1) سوگند به قلم. در ارزش قلم همین بس كه خداوند به قلم قسم می خورد  در جای دیگر می‌فرماید: «الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ»(علق/4) قلم وسیله تعلیم شماست. بعد نمی‌گوید «ن وَ الْقَلَمِ» می‌گوید «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ»(قلم/1) قسم به قلم و سطرهایش. یعنی چه؟ من در تفسیر ندیده‌ام، ولی شاید این طور بتوان معنی كرد. یعنی قلمهای بی كار ارزش سوگند ندارد. قلمی ارزش دارد كه كنارش نوشتن هم باشد. انتقاد از كسانی كه قلم دارند و چیزی برای جامعه نمی‌نویسند و لذا نمی‌گوید: «ن وَ الْقَلَمِ» می‌گوید: «ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ». قسم به قلم و قسم به سطرهایش. شرف قلم به سطرش است.

لازم است در اینجا نگاهی به  ارزش قلم از ديدگاه امام صادق(عليه السلام)بنماییم :
(( طبق برخى از روايات آنچه در دنيا بوده، از جمله انسان و اعمال و نيّاتش، در روز قيامت وزن مى شود. اينكه چه ترازويى در آنجاست كه قادر بر وزن كردن اعمال و نيّات انسانهاست، و چگونه اين كار انجام مى شود؟ بر ما روشن نيست. البتّه وزن كردن انسانها به خاطر تعيين مقدار سنگينى آنها نيست، بلكه براى روشن كردن مقدار اعمال خوب و بد آنهاست. بدين جهت گاه يك انسان سنگين وزن و قوى پيكر را كه وزن مى كنند، هيچ وزنى نشان نمى دهد (لا يزن جناح بعوضة) چون از نظر اعمال خير انسان بى مغز و توخالى و تهى دستى است. و بالعكس انسانهاى به ظاهر سبك وزنى را در آن ترازو مى نهند و عقربه ترازو چندين برابر وزن عادى آنها را نشان مى دهد! چون خلوص نيّت، پاكى عقيده، و كردار درست داشته اند. و خوشا به حال چنين افرادى كه به تعبير قرآن مجيد: (فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ * فَهُوَ فِى عِيشَة رَّاضِيَة).
در آن روز خون تمام شهداى طول تاريخ بشريّت، از ابتداى خلقت آدم تا قيام قيامت، كه در راه آزادى و دفاع از مظلومان و رضاى خداوند ريخته شده در يك كفّه ترازو، و مركّب قلم دانشمندانى كه در طول تاريخ براى رضا و خشنودى پروردگار قلم زده اند نيز در كفّه ديگر ترازو نهاده مى شود، و مركّب قلم دانشمندان سنگينى مى كند! چرا؟
در پاسخ به اين سؤال مى توان دلايلى ذكر كرد، از جمله:
1. اگر قلم دانشمندان پشتوانه خون شهيدان نباشد، به زودى به فراموشى سپرده مى شود. بنابراين قلم باعث جاودانگى خون شهيد مى شود، و لذا افضل است.
2. اسلحه شهيد با جسم دشمن سر و كار دارد و آن را از بين مى برد، امّا قلم دانشمند با روح دشمن مبارزه مى كند. و همان گونه كه روح افضل از جسم است، آنچه با روح سر و كار دارد، نيز برتر از چيزى است كه با جسم سر و كار دارد.
3. قلم تكيه بر منطق دارد و شمشير تكيه بر زور. هر چند توسّل به زور در مقابل زورمندان بى منطق كه جز زبان زور نمى فهمند لازم و ضرورى است. امّا به هر حال رجحان منطق بر زور ـ هر چند بجا باشد ـ امرى بديهى است.
4. خون شهيد در منطقه خاصّ و مكان محدودى اثرگذار است، امّا شعاع قلم محدود نيست و مكان و زمان نمى شناسد.
راستى اگر تمام آنچه در مقام علم و دانش و اهميّت قلم توسّط دانشمندان و شخصيّتهاى مختلف گفته شده را يك طرف، و روايت مذكور را در سوى ديگر بنهيم، بى شك حديث مذكور بر همه آنها ترجيح دارد، چرا كه جايگاه ويژه قلم و دانش را به شايستگى ترسيم كرده است)) .

حکیم ارد بزرگ در کتاب بی نظیر خود از درمان سختی ها و رنج ها سخن گفته از مهربانی و شادی و آزادی آدمی سخن گفته و این واژه ها محبوبش ساخته است . کمتر حکیمی در زمان زندگی اش تا این اندازه مورد توجه جهانیان قرار گرفته است . حکیم بزرگ شهر ما در دل و اندیشه همگان جاری گشته است .
به آرامی شهر ما رنگ حکیم ارد بزرگ را بر خود گرفت و امروز شیروان ما شهر حکمت شده است و اندیشه ...
نماد شهر ما شیروان بسیار برتر از نماد بسیاری از شهر های دیگر است چرا که ماهیت و شرف و حرمت این شهر را به قلم خردمندی و اندیشه گره زده ...
 نماد و سمبول شهرمان حکیم ارد بزرگ امروز زنده است مانند ما نفس می کشد اما ...
چند روز پیش در مجلسی حضور داشتم که اغلب شرکت کنندگان در آن تحصیل کردگان شهرمان بودند یک نفر از شرکت کنندگان گفت باید حکیم در شیروان دفن شود نباید بگذاریم در مشهد یا کرج به خاک سپرده شود ! این افتخار شیروان است و ما باید آرامگاهی در شهرمان برای او بسازیم مو به تنم راست شد و در کمال تعجب دیدم اغلب شرکت کنندگان در آن مجلس حرف آن همشهری را تایید می کنند . اجازه صحبت خواستم و گفتم چرا به جای تلاش برای دفن حکیم در شیروان کوشش نمی کنید حال که زنده هستند از ایشان دعوت کنید بیایند اینجا برای ما و جوانان شهر سخنرانی کنند اصلا چرا دفتری برای بزرگ شیروان در شهرمان ایجاد نکنیم چرا جملات ایشان را نشر ندهیم هزاران راه دیگر برای بهره بردن از زنده بودن حکیم هست در یکی از سایت های خبری شهرمان خواندم که حکیم گفته بودند : شیروان ، شهر مهر و مهربانی است .
به جای فکر کردن به شکل و شمایل آرامگاه حکیم ارد بزرگ در شیروان به فکر استفاده از شرایط موجود باشیم . بیایید مرده پرستی را کنار بگذاریم و جایش را به اندیشه و خرد دوستی دهیم بیایید شیروانمان را بدرستی و خوبی معرفی کنیم .

ماخذ ها :
سایت درس هايي از قرآن - کتاب و قلم در قرآن
سایت قرآن پژوهان شمال - ارزش قلم از ديدگاه امام صادق(عليه السلام)
 شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Great_orod_shirvan_18_492

منبع :
http://shiraneeshirvan.blogfa.com/post/19/
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 125978
شهر من : Sydney

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Empty رد: شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی

پست من طرف reza shahabi الأربعاء فبراير 04, 2015 8:23 pm

شیما نیازی
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۲۱:۵۲
با حرفهای آقای گلیانی صد در صد موافقم شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 20
سارا آشوری
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۹
چرا در شهر ما مجسمه حکیم ارد بزرگ وجود نداره ؟

پدر من همیشه میگه ما شیروانی ها برای هم ارزشی قائل نمیشیم و غریبه پسند هستیم واقعا حرفش درسته در ضمن حرف های آقای گلیانی رو قبول دارم بخصوص اینجاش رو که : شهر ما شیروان آیا نمادی با ارزشتر ، مشهورتر و مهربانتر از حکیم ارد بزرگ داشته است ؟؟؟
و جوابش هم که مشخصه : خیر نداره ، حکیم ارد بزرگ سمبول شهر ماست شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 7شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 20
آزاده روشنی
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۵:۴۵
ماهک جان میشه عکس چهره حکیم بزرگ را که بالای این متن هست را با کیفیت بالاتری ارایه کنی تا برای چاپ بنر بتوانم ازش استفاده کنم ؟

پاسخ:
آزاده جون روی عکس که کلیک کنی تصویر چهره حکیم بزرگ شیروان را در ابعاد بزرگتری می تونی دانلود کنی
سارا آشوری
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۶:۳
پدرم میگه اگر آقای عزیزی نماینده نمی شدند ما حالا حالاها بزرگترین مفاخر شهرمون حکیم ارد بزرگ رو از نزدیک نمی تونستیم ببینیم .
امیدواریم آقای عزیزی پیگیری کنند تا ما جوانان شیروان از طرف مدرسه بتونیم پای سخنرانی های حکیم ارد بزرگ بنشینیم . البته اگر حکیم باز به شهر ما بیایند و اینطوری ما هم به آرزومون برسیم .

پاسخ: آره سارا جون آقای عزیزی کارهای بزرگی انجام داده اند که مهمترینشون به نظر من همین همایش فرهیختگان شیروان و حضور حکیم بین المللی شهرمان بود . من شخصا وبلاگ نویسی رو یه سالی بود رها کرده بودم اما با این همایش تشویق شدم دوباره شروع کنم . آرزوی همه ما وبلاگ نویسان شیروانی دیدن حکیم ارد بزرگ در شیروان است .
سید
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۱
سلام الهی تاقیامت زنده باشید

پاسخ:
خیلی ممنونم آقای سیداحسان سیدی زاده
امیدواریم شما به عنوان عضو انجمن مفاخر استان در معرفی مفاخر شیروان و بخصوص حکیم ارد بزرگ در ابعاد استانی به ما مردم شیروان کمک کنید
سید
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۱۴
سلام ممنونم ازلطف شمااگراعضای شورای اسلامی شهرشیروان یاجمعی ازمردم تقاضای کتبی به انجمن مفاخراستان بنویسندحتمادربرنامه ی تجلیل ازمفاخرایشان رافراموش نخواهیم کرد.

پاسخ: ممنون از پاسخی که ارایه فرمودید به عنوان آخرین سئوال ؛ انجمن مفاخر استان خراسان شمالی دقیقا کجاست تا به آنجا مکاتبه شود ؟
آزاده روشنی
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۴۸
سرکار خانم ماهک شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 9 خوشحالم که می بینم سرت خیلی شلوغ شده شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 7
بعدا برات باز فانتزی می نویسم
فعلا بایشیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 10

پاسخ:

حالا من شدم سرکاااااااااااااار خاااااااااااااااانم شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 13شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 13شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 13

مررررررسی عزیزم شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 4شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 7شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 20
سید
پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۹:۵۰
سلام بانوی ادب وادبیات شمامی توانیدنامه رابه اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی ارسال کنیدیابه استانداری .آدرس وبلاگ هم درست شد.الهی تاقیامت زنده باشید

پاسخ:
خیلی ممنونم آقای سیدی زاده از اطلاعاتی که دادید
امیدوارم شما هم همیشه خوب و سلامت باشین شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 20

سهیل رحمانی
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۸
خانم ماهک عزیز ! حکیم ارد بزرگ نیاز به معرفی در سطح استان ندارد کسی که شهرتی جهانی دارد را شما می خواهید در سطح استان معرفی کنید !!!!!!!؟؟ شما باید به این موضوع فکر کنید که چطور انجمنی نامش انجمن مفاخر استان خراسان شمالی هست و آنوقت برای معرفی بزرگترین مشاهیر استان نامه و تومار می خواهد !؟؟؟

پاسخ: شاید روال قانونی شان اینطوری است و خودشان نمی تونن معرف باشند البته من با حرف شما هم موافقم و نمی دونم چرا این انجمن از ابتدای تاسیسش این کار رو نکرده در صورتی که شهر شیروان دومین شهر استان هست و بهر حال حکیم ارد بزرگ نگین مشاهیر شهر ماست و همه می شناسنشون .
محمدخسروی شغل آباد
یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ۷:۱۲
سلام
معرفی کامل وجامع تری ارایه نمایید
سارا آشوری
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۸:۲۵

فیلسوف جهانی شیروان ( شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 7حکیم ارد بزرگشیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 7 ) می گوید : خودت را بشناس و به آن ببال . شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی 20
گلیانی
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ۲:۲۸
خانم ماهک عزیز من هم با سهیل رحمانی موافقم .
زیاد عجله نکنید دیر یا زود انجمن مفاخر استان برای دیدن فیلسوف جهانی شهر ما به شیروان خواهند آمد .
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 125978
شهر من : Sydney

شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Empty رد: شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی

پست من طرف صادق محمد نژاد الثلاثاء أبريل 07, 2015 11:33 pm

بسیار مطلب پر بار و مفید بود.
لذت بردم . خسته نباشید .  شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Star3 شیروان و حکیم ارد بزرگ دو واژه جاودانی Icon_flower
صادق محمد نژاد
صادق محمد نژاد

رتبه : 112640
شهر من : بروجرد

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة