Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد

3 مشترك

فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Empty فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد

پست من طرف reza shahabi الأربعاء فبراير 25, 2015 2:52 am

🔴 فاطمه مشایخی (پژوهشگر و نویسنده) در مورد 3 ستون فلسفه اُرُدیسم (عشق به گیتی، عشق به انسانیت و عشق به آزادی) و اینکه اگر مردم یک سرزمین عاشق جهانی که در آن زندگی می کنند، عاشق انسانیت و عاشق آزادی باشند، این جامعه چگونه اجتماعی خواهد شد؟ می گوید:

✅ ((بوی خوش زندگی، در سخن زنان و مردان پاک نهاد جاریست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی))

می خواهم به بخشی از فلسفه اُرُدیسم اشاره کنم که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته باشد اما برای شخص من خیلی مهم بود برای همین برای فهم درست آن کتاب سرخ را به شکل آماری مورد تجزیه و تحلیل قرار دادم و اساس این جستجو جایگاه جنسیت زن و مرد در این فلسفه بوده است.

کلمات سرچ شده در کتاب سرخ استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی که مرجع فلسفه اُرُدیسم است را با هم مرور می کنیم:

(("زنان" و "مردان"))  13 بار کلمه زنان را می بینیم و 13 بار مردان.
(("دختر" و "پسر")) 5 بار کلمه دختر را می بینیم و 4 بار پسر.
(("مادر" و "پدر")) 33 بار کلمه مادر را می بینیم و 29 بار واژه پدر.

در کتاب سرخ فقط یک بار واژه زن و مرد در کنار هم آمده :
((شناخت درست زن و مرد از هم، تنها راه جلوگیری از جدایی و گسست است. ))

که آنهم تاکید بر شناخت آنها از وجود یکدیگر است. که تلویحا به ما می گوید جدایی ها بخاطر عدم شناخت زن و مرد از وجود هم است. اگر شناخت را بی ارزش بدانیم آنگاه فرآیند کانون تشکیل خانواده را مورد بی مهری قرار داده ایم و این بی مهری می تواند در نسل های بعد طغیان کند و موجب تلخی های بسیار گردد.
شادروان سیمین بهبهانی می سراید :

((...یادها دارم از گذشته خویش
یاد هایی که قلب سرد مرا

کرده ویرانه ای، ز کینه و خشم
بس نهان کرده داغ و درد مرا

یاد دارم ز راه و رسم کهن
که دو نا ساز را به هم پیوست

من شدم یادگار این پیوند
لیک چون رشته سست بود، گسست

خیرگی های مادر و پدرم
آن دو را فتنه در سرا افکند

کودکی بودم و مرا نا چار
گاه از این، گاه از آن جدا افکند...

همنفس، همنفس، مشو نزدیک!
خنجرم -؛ آبداده از زهرم؛

اندکی دورتر که سر تا پا
کینه ام، خشم سر کشم، قهرم!...))

برداشت من از فلسفه آُرُدیسم، نگاه خردمندانه و عاقلانه به زندگیست . در این فلسفه زن و مرد هر دو مورد ارج و احترام هستند . فلسفه اُرُدیسم مبنایش عشق و مهر است. مهر و عشقی عزتمندانه و گرانمایه ، در این عشق قرار نیست تنها مرد به پای زن بسوزد و یا بلعکس زن به پای مرد . فلسفه اُرُدیسم می گوید: هر دو برای هم هستند و هر دو فدای هم...
این بینش قلبی همه مردم پرمهر و نجیب همه جای دنیاست. که متاسفانه در برخی سرزمین ها فراموش شده و یا مورد هجوم سنت های غلط قرار گرفته است.

نتیجه گیری :
فلسفه اُرُدیسم با آرمانهایش ((عشق به گیتی ، انسانیت و آزادی)) می تواند جامعه بشری؛ عاری از جنگ و مصیبت و فقر بوجود آورد. بنظرم در این اجتماع انسانها یکدیگر را آزار نمی دهد، هرزگی نمی کنند و می دانند رفتار ناپسند و مخرب به نابودی خود آنها ختم می شود.

فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد C6ffaea07a983f93ebebf9848cd77b57-full
برگرفته از:
کانال تلگرامی اُرُدیست نوشت:
https://t.me/orodistnote/698
reza shahabi
reza shahabi

رتبه : 125978
شهر من : Sydney

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Empty رد: فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد

پست من طرف نیایش میلانی الخميس أبريل 09, 2015 9:22 pm

به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

Remember that we are human beings and humanity is the most important thing that is expected of us.
The Philosopher Hakim Orod Bozorg Khorasani
نیایش میلانی
نیایش میلانی

رتبه : 118364
شهر من : تهران

فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد Empty رد: فلسفه اُرُدیسم و جایگاه جنسیت زن و مرد

پست من طرف دریا نوبخت الأحد يوليو 05, 2015 12:22 pm

بزرگ زادگی، تنها از آن کسانی است که انسانیت دارند.

استاد فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

دریا نوبخت

رتبه : 110162
شهر من : تهران زندگی می کنیم ولی اصلیتمون گیلان

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة