Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Empty شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی

پست من طرف نوشین ناصری الأحد مارس 01, 2015 6:56 pm

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی Hakim_Ferdosi_Toosi_Hakim_Orod_Bozorg_480

آیا شباهت شگفت آور حکیم ارد بزرگ (چهارمین حکیم تاریخ ایران) و حکیم ابوالقاسم فردوسی (دومین حکیم تاریخ ایران) تنها در چهره آنها خلاصه می شود ؟
- هر دوی آنها در دیماه بدنیا آمده اند حکیم ارد بزرگ در 17 دی و حکیم فردوسی توسی در 13 دیماه
- هر دوی آنها تنها یک فرزند دختر داشته اند و به تنهایی فرزندشان را بزرگ کرده اند .
- هر دوی آنها بر خرد و خردمندی تاکید کرده اند .
- زادگاه هر دوی آنها تنها 40 کیلومتر با هم فاصله داشته است .
- هر دوی آنها در زمان زنده بودن در انزوا زیسته اند . (همانگونه که حکیم ارد بزرگ هم اکنون زنده است و در شهر کرج زندگی می کند و همه فکر می کنند ایشان قرنها پیش مرحوم شده اند !)
- هر دوی آنها تنها یک کتاب دارند حکیم ارد بزرگ کتاب سرخ و حکیم فردوسی توسی کتاب شاهنامه
- هر دوی آنها تن به کار دولتی و دیوانی ندادند .
- هر دوی آنها انسانهایی میهن دوست بوده اند .
- هر دوی آنها ، ادبیات را به عنوان یک ابزار برگزیدند تا واژه ها و پندهای خود را برای آیندگان به یادگار بگذارند .
- هر دوی آنها بر ادب و کردار نیک و انسانی تاکید بسیار نموده اند .
- هر دوی آنها کوشش نموده اند از واژگان پارسی سره بهره بگیرند .
- دشمن مشترک هر دوی آنها پانترکها و تجزیه طلبان هستند .
- هر دوی آنها به دنبال همگرایی کشورهای هم فرهنگ از دامنه های پامیر تا مدیترانه با یکدیگر بوده اند . حکیم ارد بزرگ با نظریه قاره کهن خود و حکیم فردوسی با سرزمین ایرج ، که مورد حسادت سلم و تور بود .

شباهت عجیب حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی طوسی 4_hakim_iran_1_538
 + اسامی چهار حکیم تاریخ ایران و روز تولد آنها :
1- زادروز حکیم فردوسی 13 دیماه
2- زادروز حکیم ارد بزرگ 17 دیماه
3- زادروز حکیم بزرگمهر 18 دیماه
4- زادروز حکیم خیام 20 دیماه

نظرات خوانندگان وبسایت شیران شیروان :

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 1:4     توسط:اصغر کرمانی
ای ظریف جهان سلام علیک...ای غریب زمان سلام علیک
گوش پنهان کجاست تا شنود...از جهان نهان سلام علیک
چون ببستم دهان سلامت شد...جانب گلستان سلام علیک

به نظرم این یک شباهت ساده نیست . هر چه به چهره دو حکیم نگاه می کنم می بینم شباهت بیش از چشم و ابرو هست . پیشانی بینی و لب ، گردی صورت و... و باز از آونم مهمتر اشتراکاتی است که در زیر عکس نوشته شده خانم ماهک منو امشب شوکه کردین . مطلبتون به دلم نشست.
ارادتمند همه همشهری های فیلسوف دانا و خردمند حکیم ارد بزرگ هستم

پاسخ:
ممنون از نظرتون
این پست رو از تو اینترنت برداشتم
خوشحالم که خوشتون اومده

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 2:41     توسط:سارا آشوری
ماهک جونم
وای عزیزم چقدر جالب
این مطالب خوندنی رو از کجا پیدا می کنی ؟؟؟
وای عجب شباهتی بین حکیم فردوسی و حکیم بزرگ شهرمان وجود داره در چهره و مهمتر از اون در زندگی هر دو ... مرسی عزیزم
بوس. بای

پاسخ: مرسی ، فدات شم سارا جونم

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 3:34     توسط:محمد شیروانی
سلام بر همه همشهریها
پیشنهاد می کنم تصویر کوچک همین پست را در کنار شیران شیروان بگذارید چون مطلب مهم و سوپرایزی است . پیشنهاد دیگه من اینکه به هیچ وجه از سایت های خبری دیگر شیروان در اینجا یاد نکنید و مطالبشون رو هم اینجا تکرار نکنید چون من بررسی کردم دیدم هیچ کدام از آنها به نوشته ها و اخبار شیران شیروان نمی پردازند .
و آخرین پیشنهادم هم اینه که یه دفتر یاد بود برای شیران شیروان ایجاد کنید یه پست با همین عنوان بزنید و لینک بخش نظراتش رو بزارید سمت چپ سایت تا هر کسی می خواد یه نظر عمومی برای شیران شیروان بزاره در آن نظرش رو بنویسه

پاسخ:
متشکرم از نظرتون
مواردی که پیشنهاد دادین رو بررسی می کنم

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 5:16     توسط:آگاه
خوبه . بله خوبه
ما فکر می کنیم : (بهتره همین مطلب را به روزنامه اتفاقیه فرستاد)

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 6:33     توسط:بجنوردی
هم استانی عزیز خانم ماهک سلام
پیشانی هر دو حکیم دقیقا شبیه هم است و چروک ابروی حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی مثل هم است . آیا می دونستین مجسمه حکیم فردوسی توسی که شما عکس آن را کنار عکس حکیم ارد بزرگ گذاشته اید از جنس سنگ مرمر کارارا به ارتفاع ۱۸۵ سانتی‌متر ساختۀ شده توسط استاد ابوالحسن خان صدیقی در سال ۱۳۴۸ خورشیدی در آرامگاه فردوسی نصب شده است ؟

پاسخ: متشکرم از توضیحات شما .
در مورد سئوالتون باید بگم من این مجسمه رو از نزدیک دیدم اما نمی دونستم مال چند سال پیشه و توسط چه هنرمندی ساخته شده

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 7:9     توسط:نادر

به ذوق جستجو می‌باید از خود تا ابد رفتن
هزار امروز و فردا دی شد و فردا نشد پیدا
غم این تنگنایم برنیاورد از پریشانی
نفس آسودگی می‌خواست اما جا نشد پیدا
درین محفل به مید تسلی خون مخور بیدل
بیا در عالم دیگر رویم‌ اینجا نشد پیدا

ماهک خانم
حکما مثل خورشید هستند از دیدن چهره زیبا و مردانه حکما لذت می برم
در ضمن مشتاق نظرات شما در وبلاگم هستم

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 11:24     توسط:ترگل بهادران
من معتقدم روی این پست ها باید بیشتر کار بشه و ماهک باید تلاش بیشتری بکنه ، لازم بود زندگینامه هر دو حکیم اینجا نوشته بشه و یا حداقل لینکشون در زیر مطلب گذاشته بشه . می شد چند عکس دیگر از حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم ارد بزرگ اینجا گذاشت و از همه مهمتر در متن پست هیچ اسمی از شیروان نیست باید از شیروان هم یاد می کرد . ماهک باید به مسائل ریز دقت بیشتری بکنه

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 14:52     توسط:عاطفه معصومی
حکیم ارد بزرگ می فرمایند : همای بخت بر شانه ات نخواهد نشست ، مگر آنکه شانه ای به گستره و پهنای کوهستان داشته باشی .
وقتی به آثار حکیم ارد بزرگ نگاه می کنیم ، می بینیم او ما را تشویق به مهربانی و آزادگی می کند، تشویق به شادی و میهن دوست بودن می کند . حکیم با آثارش تابلوی زیبای خوبی و انسانیت را نشانمان می دهد . برای همین سخنان و پندهایش را همگان جاهای مختلف بکار می برند .
چهره حکیم ارد بزرگ و مجسمه صورت حکیم ابوالقاسم فردوسی خیلی شبیه به همه و راستش من هم شوکه شده ام .
ماهک جان مواظب خودت باش دوستت دارم

چهارشنبه 15 بهمن1393 ساعت: 20:51     توسط:سهیل رحمانی
ماهک خانم از شما به خاطر این مطلب شگفت انگیز متشکرم

پنجشنبه 16 بهمن1393 ساعت: 12:35     توسط:ایلیا
به شما به خاطر القای این همه حس نوستالژیک تبریک میگم

پنجشنبه 16 بهمن1393 ساعت: 17:0     توسط:فرزند فاروج
سلام به همه شیروانی های سراسر جهان
شباهت ها فوق العاده زیاد هستند بخصوص این موارد :
- هر دوی آنها در زمان زنده بودن در انزوا زیسته اند . (همانگونه که حکیم ارد بزرگ هم اکنون زنده است و در شهر کرج زندگی می کند و همه فکر می کنند ایشان قرنها پیش مرحوم شده اند !)
- هر دوی آنها تنها یک کتاب دارند حکیم ارد بزرگ کتاب سرخ و حکیم فردوسی توسی کتاب شاهنامه
- هر دوی آنها تن به کار دولتی و دیوانی ندادند .
- هر دوی آنها انسانهایی میهن دوست بوده اند .
موفق باشید

پنجشنبه 16 بهمن1393 ساعت: 20:35     توسط:سمانه زمانیان
ببخشید فراموش کردم درباره این مطلب شما نظر بنویسم . من در چهره هر دو حکیم خیلی دقت کردم به نظرم اگر حکیم فردوسی ریش نداشت و حکیم ارد بزرگ هم از کلاه های حکیم فردوسی داشت دقیقا هر دو شبیه هم بودند . بیشترین شباهت در خطوط روی پیشانی آنهاست ...

پنجشنبه 16 بهمن1393 ساعت: 20:37     توسط:mana
افرین بر عزیزانی که به این ظرافت ودقت نکات را مطرح نمودند و نکته مهم اینکه این مجسمه قبل از تولد حکیم اردبزرگ ساخته شده است و این همه شباهت واقعا عجیب است .

پنجشنبه 16 بهمن1393 ساعت: 21:34     توسط:سمانه زمانیان
من حرف بدی زدم ؟ چرا نظراتم رو منتشر نمی کنین ؟
ماهک خانم من کلا پر حرف هستم امیدوارم چیز بدی نگفته باشم و از من نرنجیده باشید
من دوست دارم مثل شما درباره حکیم ارد بزرگ و شهرمان نظر بدهم اگر اشتباهی کردم خواهشن بهم بگین من ناراحت نمی شم

پاسخ:
نه عزیزم شما حرف بدی نزدید
من نبودم که نظرات را تایید کنم
هر وقت دلت خواست و هر چقدر خواستی نظر بده من ناراحت نمی شوم .
اتفاقا نظراتت خیلی قشنگه

جمعه 17 بهمن1393 ساعت: 10:22     توسط:سمانه زمانیان
خدا رو شکر خیالم راحت شد
ماهک جون من خیلی شما رو دوست دارم
برای همین دوست ندارم از دستم عصبانی بشین

جمعه 17 بهمن1393 ساعت: 15:51     توسط:محمد
سلام خسته نباشید وبلاگ مفید و ارزنده ای دارید من هر روز بهش سر میزنم و حس خوبی نسبت به مطالب و فضاش دارم. منم مثل همه جوونای شیروانی شهرمو دوس دارم و نگرانیاش دلنگرانیای من هم هست. بعضی وقتا فک می کنم حکیم رو خدا واسمون فرستاده تا ما شیروانیا بخودمون بیایم و یه تکون اساسی بدیم خودمونو و با اتحاد نخبگانمون شیروانو بهترین شهر منطقه و ایران کنیم واسه زندگی، اگرچه بی مهری و ناملایمات زیادی از سمت یک سری افراد یا شهرها میشه اما ما راهمون ادامه داره. من فک می کنم شهرمون واقعا به یک رسانه مستقل همچون رادیو محلی شیروان نیاز داره تا ما شیروانیا بتونیم پتانسیلامونا مطرح کنیم چون با وضعیت گذشته و حال صدای ما که به راحتی در رسانه هایی همچون رادیو و تلوزیون انتقال داده نمیشه.
اما حرف من چیه؟!!!
من میگم بیایین به فکر صدا و سیمای محلی شیروان باشیم چون چند جای دیگه از ایران هم این کار انجام شده همچون گرگان (قبل از استان شدن گلستان)، مراغه، مهاباد و ... .
پس میتونیم با رادیو محلی با حداقل روزی چند ساعت برنامه شروع کنیم.
از کسانی که میتونن حرکتی انجام بدن تقاضا دارم بفکرش باشند. لازم هم نیست که سریع یکی دو ساله صورت بگیره کم کم که فکرش تو اذهان عمومی ایجاد بشه بقیه کارا پیش میره چون خواستن توانست است.

پاسخ: موضوع خوبی رو مطرح کردین متشکرم از نظر شما
تا 24 ساعت آینده مطلب شما رو می زارم روی صفحه اصلی شیران شیروان

یکشنبه 19 بهمن1393 ساعت: 11:17     توسط:یک شیروانی
چهره هر دوی این بزرگان نمونه ایی از کاریزمای فوق العاده قوی مشاهیر این سرزمین است .

برچسب‌ها: چهره حکیم ارد بزرگ و حکیم فردوسی توسی, شباهت ارد بزرگ و فردوسی, فردوسی و ارد بزرگ, حکیم ابوالقاسم فردوسی, حکیم ارد بزرگ
نوشین ناصری
نوشین ناصری

رتبه : 120488

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة