Subscribe to by Email

خورشید تابان فلسفه

کاملترین مستند در مورد استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی

اینجا ببینید کلیک کنید ( 52 دقیقه )

https://i.imgur.com/Jj7rGxc.jpg

اگر مستند ((خورشید تابان فلسفه)) را دیده و یا دانلود کرده اید دیگر نیازی به دانلود فیلمهایی که در ادامه می آید ندارید چون در آن مستند همه موارد زیر آمده است.

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون آزادی را اینجا ببینید کلیک کنید

ویدئو سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ پیرامون انسانیت را اینجا ببینید کلیک کنید

فیلمی نادر، از کسانیکه توانستند فیلسوف حکیم ارد بزرگ ، را از نزدیک ببینند.

ویدئو نظریه قاره کهن فیلسوف حکیم ارد بزرگ، اینجا کلیک کنید

ویدئو درباره ایده دیوار مهربانی فیلسوف حکیم ارد بزرگ را اینجا ببینید کلیک کنید

المواضيع الأخيرة
» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور ژاپن The philosophy of Orodism in Japan
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:54 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اتیوپی The philosophy of Orodism in Ethiopia
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:51 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور بلژیک The philosophy of Orodism in Belgium
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:48 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور کرواسی The philosophy of Orodism in Croatia
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:45 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور جمهوری چک The philosophy of Orodism in Czech Republic
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:44 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور اکوادور The philosophy of Orodism in Ecuador
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:41 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور مالزی The philosophy of Orodism in Malaysia
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:39 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور گینه استوایی The philosophy of Orodism in Equatorial Guinea
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:37 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

» بازتاب فلسفه اُرُدیسم در کشور دانمارک The philosophy of Orodism in Denmark
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Emptyالأحد يوليو 25, 2021 7:34 am من طرف بهنــــــ❤ــاز

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم

ورود

كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ

3 مشترك

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Empty روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ

پست من طرف سمانه سرافراز الخميس فبراير 05, 2015 5:21 pm

متن زیر از روزنامه اتفاقیه (صفحه آخر - 16 دی ماه 1393) به قلم جواد حشمتی برداشت شده است.

بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم اُرُد بُزرگ
شیروان ، شهر مهر و مهربانی است

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Javad_heshmati
شیــــروان : جوادحشمتی :

اُرُد ، یک ایرانی است، نام شناسنامه ای او مجتبی شرکاء می باشد. در سال 1350 هجری شمسی در شهر مشهد زاده شد، پدرش محمد تقی شرکاء فرزند بابا ، از شهر شیروان در خراسان شمالی ، او مردی بسیار نیک و مهربان بود تا آخرین زمان زندگی ، دل به کانون گرم خانواده اش داشت . مادر اُرُد ، فاطمه جاهد طبسی از ایل قشقایی شیراز بود، او زنی دانش آموخته و دلسوز بود که همه عمر برای رشد فرزندان دلبندش کوشش نمود . اُرُد سه برادر به نام های مرتضی ، مصطفی و مجید دارد و سه خواهر به نام های فروغ ، ملیحه و الهه ، او یک زندگی زناشویی ناموفق داشت این زندگی زناشویی 5 سال به طول انجامید و حاصل آن دختری به نام غزاله است ، غزاله از 4 سالگی با پدر زندگی می کند . ارد دیگر هیچگاه ازدواج ننمود و تمام زمان خود را صرف تربیت فرزند و نوشتن اندیشه هایش کرد . شادی بر لب بام خانه اُرُد ننشست ، اما همواره برای همگان پیک شادی ، دوستی و مهر بوده است، آنچه او دوست داشت از او گرفته شد پس او ماند و مشتی سخن و دلی هزار پاره .
روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ 2Q==

آری اُرُد واژگانی شد به دهان همگان ، آدمیان هزاردستان سخنان او شدند ، او خود در زندان سرد تنهایی و امید برای بالندگی سرزمین مادری ، تا کدام خنجر زهرآگین ، پرنیان تن و واژگان او را بشکافد و به این داستان غم انگیز پایان دهد ...
در لغت نامه دهخدا آنلاین نوشته است :  ارد بزرگ ( به ضم ا) از مشاهیر برجسته معاصر ایران دارای نظریه قاره کهن و نظریه کهکشان بزرگ اندیشه‌است. کتاب آرمان نامه حاوی جملات حکیمانه اوست. او سه اثر هنری زیبا به صورت تابلو که بر کاغذ مومی نقش شده اند دارد که هر سه یک موضوع مشترک را دنبال می کنند به نام " تاجیکستان". او از دوستان نزدیک احمد شاه مسعود وزیر دفاع افغانستان بوده‌است ارد بزرگ در آسیای میانه و بخصوص در بین مقامات و دانشگاهیان افغانستان و تاجیکستان هواداران بسیاری دارد.
بی هیچ تردیدی حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان امروز است او را چهارمین حکیم تاریخ ایرانزمین نیز می دانند. سه حکیم دیگر به ترتیب تاریخ زندگی آنها ، عبارتند از : حکیم بزرگمهر ، حکیم فردوسی توسی و حکیم خیام نیشابوری .
قلم استاد اسماعیل حسین پور در وصف حکیم اُرُد بُزرگ
او را با اندیشه های بلند و حکیمانه اش می شناسیم، با جمله هایی که گاه چون صخره سترگت می دارند، چون کبوتر بال پروازَت می دهند، چون چشمه روانت می کنند، چون آسمان بی مرزَت می کنند، چون سرو بالابلندت می کنند. او خالق ایده ی قاره ی کهن است، پدیدآرنده ی کهکشان اندیشه ها. جمله های حکیمانه و فیلسوفانه اش در«کتاب سرخ» او را مرزنوَرد کرده است.
سالها بود نام حکیم و فیلسوف بزرگ ، اُرُد بزرگ را شنیده بودیم، نادیده شیفته اش شده بودیم، با واژه هایش زیسته بودیم و بر سر هر جمله اش خیمه ای افراشته بودیم، بی آنکه بدانیم او تبارش به دیار ما می رسد، به شهر ما، به شیروان. بی آنکه بدانیم نامش«مجتبی شرکاء» است.
او را در بیرون مرزها، در تاجیکستان و افغانستان و پاکستان بیش از ما شیروانی ها می شناسند، اروپائیان نیز شکوه کلام او را با ترجمه ی آثارش به تماشا می نشینند. او چون سید جمال الدین اسدآبادی عزیز دل همه است، وطنش را ، دیارش را، مردمانش را عاشق است، از کلامش پاکی و مهر می تراود. پاک زیستی و نیک خویی و راستی و داد را چون جان عزیز می دارد و بر این عهد های دیرین پای می فشارد و جوانان را به این خیر و خوبی ها فرا می خواند. به خاطر این روح بزرگ و بلند است که شهید راه عزت افغانستان، احمد شاه مسعود درباره اش می گوید: «من و اُرد [حکیم ارد بزرگ ایرانی] زاده یک سرزمین بزرگ هستیم.» او با افکار بلندش در ایران و خارج از این کهن بوم و بر عزیز دل ها شده است. واژه هایش همه روح  زلال آزادگی و زندگی اند، قامت بلند غیرت و وطن دوستی اند. بیهوده نیست احمد شاه مسعود چند ماه پیش از کشته شدنش می گوید : «هنگامی که نوشته های اُرد دانا را می خوانم می بینم آرزو هایم را نوشته است. »
بی نظیر بوتو با تأثرپذیری از اقبال لاهوری و این بزرگمرد می گوید:« ما با کشورهای منطقه و بخصوص ایران ، اساطیر ، فرهنگ و تاریخی مشترک داریم من هم همانند بزرگانی نظیر "اقبال لاهوری" و "ارد بزرگ" تمایل دارم کشورهای ما بر اساس فرهنگ و ریشه های مشترک هر روز بیشتر از پیش به هم نزدیک شوند.»
دکتر شبرنگ عطایی (پژوهشگر و محقق افغانستان) می گوید: ارد بزرگ اسطوره عصر درعرصه وحدت دوباره فرهنگ والای پارسی درمنطقه است . پارسی زبانان امروز بیشتر از هر وقت بوجود شخصیت هایی چون ارد در ایران و شکوه شهید گشته احمد شاه مسعود در افغانستان که دوست و همفکر ارد بزرگ بود ضرورت دارند .دولت ها و مردم فرهنگ دوست ارین باید نظریه های این دو شخصیت تاربخ عصر حاضر را در عمل پیاده کنند.
حکیم اُرُد بُزرگ زنده است...
حکیم ارد بزرگ در حال حاضر زنده است و در شهر کرج مرکز استان البرز ایران در انزوا زندگی می کند، اما متاسفانه برخی از سایتها و افراد خبر از فوت این شخصیت بزرگ ایرانی درج کرده اند که جای تامل دارد.
 با این وجود بسیاری از علاقمندان به اندیشه های او ، برای دیدارش از سرتاسر ایران به این شهر می روند تا او را از نزدیک ببینند . حکیم تنها یکبار پذیرفته است تا در یک برنامه تلویزیونی شرکت کند (تیرماه 1392 - شبکه جهانی جام جم) . کسانی که او را از نزدیک دیده اند می گویند : حکیم انسانی ساده زیست ، فوق العاده دانا ، آرام و کم حرف است ، برعکس تصور همگانی ، زندگی بسیار ساده دارد او در  یک آپارتمان کوچک به همراه دخترش غزاله ، در غرب کرج زندگی می کند بیشتر فضای آپارتمان حکیم را کتاب فرا گرفته ، هنگام گفتگو ، بیشتر شنونده است . کسانی که از دیدار حکیم برگشته اند می گویند فکر می کردیم نسل واقعی بزرگان علم و معرفت ایران منقرض شده اما با دیدن حکیم ارد بزرگ فهمیدیم چقدر در خطا بوده ایم .

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ 4

درباره ی اُرُد بزرگ، گفته ها بسیارند و ناگفته ها، بسیارتر
اُرُد بزرگ از آن دسته  اندیشمندان است که ریشه های بالندگی میهنی خویش را به درستی میشناسد. سپس دل شما را نشانه گرفته و درست به همانجا میزند. اُرُد شما را با آنچه از آن برآمده اید آشنا میسازد، روانتان را با خاک میهن می آمیزد و در برآیندی با آسمان آن، عشق به ایران را درهستی تان روان میسازد.
اُرُد یگانه است؛ این گفته را باور دارم، به سادگی، چون اُرُد، دومی ندارد. او راهی را برگزیده که آمیخته با اسطوره ها از زمان و زمین فراتر میرود؛ و در این بی زمانی و بی زمینی، تردستی هایی میکند که شعبده نیست.
اُرُد دلاورانه، ریش سفیدان را به جایگاه برین برمیکشاند و بر دیوانسالاران واپسگرا نفرین میفرستد. او بیش از همه ما میداند که باختری بودن و خاوری بودن با بهتر بودن یکی نیست، که این را به تجربه و با کار دریافته است ... اُرُد بزرگ هنوز هست، با ما می ماند و خواهد ماند، شاید تا همیشه؛ پس چه لزومی دارد که زیر تیغ تشریح، اندیشه ای چنان تنومند چون اندیشه های اُرُد را واکاویم و از پی و رگ آن نمونه برداریم. شاید بهتر باشد تا با او روان شویم و از چشمه ی زلال اندیشه اش، نهال خویشتن خویش را آبیاری کنیم ..
سخنرانی حکیم ارد بزرگ در همایش فرهیختگان شیروان
حکیم ارد بزرگ در 27 شهریور ماه 1393 در جمع محققین ، پژوهشگران ، هنرمندان و نویسندگان شهر شیروان و همچنین مقامات و مدیران دوایر مختلف دولتی پیرامون جایگاه تاریخی شهر شیروان و فرهنگ این خطه از کشورمان سخنرانی نمود . مشهورترین اندیشمند تاریخ این شهر ، شیروان را عروس زیبای شهرهای ایران نامید و گفت : شیروان ، شهر مهر و مهربانی است .

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Etefaghieh_800
برای مطالعه این مطلب روزنامه اتفاقیه بر روی تصویر بالا کلیک کنید

درباره جواد حشمتی :
خبرنگار صدا و سیما و
روزنامه اتفاقیه
ـ خبرگزاری مهر
ـ خبرگزاری تسنیم
هفته نامه شمال شرق
دانشجوی رشته کامپیوتر

آدرس وبسایت شخصی : http://javadheshmati.mihanblog.com

برچسب‌ها: جواد حشمتی، روزنامه اتفاقیه، سالروز میلاد حکیم ارد بزرگ، احمدشاه مسعود، بی نظیر بوتو، احمد شاه مسعود، علامه اقبال لاهوری، استاد اسماعیل حسین پور، مجتبی شرکاء، شیروان
سمانه سرافراز
سمانه سرافراز
Admin

رتبه : 139090

https://hakimorod.forumfa.net

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Empty رد: روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ

پست من طرف امیرعباس حسینی الأربعاء أبريل 08, 2015 11:58 pm

این خیلی خوبه روز تولد حکیم اردبزرگ رو در روزنامه اطلاع رسانی کردند. اما خیلی بهتر میشد در یک روزنامه کشوری اعلام میکردند، چون حکیم متعلق به همه ایرانیان هستند. 
sunny flower
امیرعباس حسینی
امیرعباس حسینی

رتبه : 120364
شهر من : آبادان

روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ Empty رد: روزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ

پست من طرف بهنــــــ❤ــاز الأحد أبريل 12, 2015 5:10 pm

امیر آقا حرف خوبی زدند .
نکته جالب اینکه چهار حکیم ایران همگی متولدین دیماه هستند و ماه دی رو بایستی ماه پاس داشت و زاد روز حکمای ایران بگذارندروزنامه اتفاقیه : بمناسبت 17 دی ماه سالروز ولادت حکیم ارد بزرگ 2236079009
بهنــــــ❤ــاز
بهنــــــ❤ــاز

رتبه : 123045
شهر من : رشت

پست من طرف Anastassia الإثنين يوليو 06, 2015 7:36 pm

bacheha be nazare man rooze tavalode hakim bayad shady omoomi elam beshe va taatil beshe
man vakhoonevadam shab 17 dey ke mishe tavalod hakim ro jashn migirim va baraye salamatishoon doa mikonim kiktavalod tavalood
Anonymous
Anastassia
مهمان

پست من طرف علیرضا الأربعاء يوليو 15, 2015 6:23 pm

آقای حشمتی مقاله ی خواندنی و خوبی نوشتند دستشون درد نکنه
منم اون روزنامه رو خریدم و وقتی عکس حکیم رو در روزنامه دیدم خیلی خوشحال شدم واقعا زحمت کشیدن
Anonymous
علیرضا
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة